Temat Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA W. POSTU – 17. 03. 2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę misyjną – Ad Gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami oraz wolontariuszami pracującymi w wielu krajach świata. Po Mszy Św. jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc Misjonarzom.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.15.
Drogę Krzyżową – w każdy piątek – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o 16.30 lub 17.30;

3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę, podczas Gorzkich Żali lub w zakrystii.

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo o godz. 19.00.

I NIEDZIELA W. POSTU – 10. 03. 2019 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.
– Droga Krzyżowa – w każdy piątek – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o 16.30 lub 17.30;

2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę, podczas Gorzkich Żali lub w zakrystii.

3. Jutro wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie książeczek.

Dlaczego warto być ministrantem???

Już w najbliższą sobotę – 9 marca o godz. 9.30 – w naszym Oratorium spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym czy warto – przeczytaj koniecznie!!!

Może warto?

Na pewno warto!!!

Dlaczego warto być ministrantem???

1. Rzecz najważniejsza – być blisko Boga.

Będziesz zawsze blisko ołtarza – miejsca, w którym Jezus Chrystus przychodzi, aby być z nami na swojej uczcie.
Będziesz tym, który przynosi do ołtarza kielich, ampułki. W tym kielichu w czasie Mszy Świętej dokona się cud przemiany. Niewielu Twoich kolegów jest tak wyróżnionych, żeby być tak blisko samego Boga.

2. Nie tylko grupa, ale też Rodzina.

Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO) to nie tylko grupa, z którą możesz się identyfikować. Wspólna formacja, wyjazdy, rywalizacja sportowa sprawiają, że stajemy się niczym rodzina.

Wielu rodziców na początku stroni od zaangażowania, lecz z mijającymi tygodniami i kolejnymi propozycjami ze strony opiekuna ministrantów, zaczyna pięknie pomagać i tworzyć swoisty klimat naszych spotkań.

To dzięki pięknej współpracy i pomocy rodziców stajemy się coraz silniejsi i rośniemy w coraz większą liczbę, uczymy się okazywania wdzięczności i pamiętamy o tym jak ważne jest wspólne świętowanie różnych uroczystości.

Jest nas coraz więcej. Ale brakuje jeszcze Ciebie.

3. „Boisko pełne – szatan martwy” – św. Jan Bosko.

W grupie ministrantów mamy możliwość rozwijania swoich pasji, poznawania ciekawych ludzi i miejsc.

Raz w tygodniu spotykamy się w sali gimnastycznej, żeby pograć w piłkę. Bierzemy też udział w regularnej lidze piłkarskiej. Wyjeżdżamy, aby rywalizować z ministrantami z innych parafii, zdobywamy puchary i medale.

Tym co nas wyróżnia jest brak presji, angażujemy się, ale przede wszystkim sport jest dla nas świetną zabawą. Wakacje to obozy nad morzem – wszystko w duchu św. Jana Bosko.

Więcej informacji o życiu naszej wspólnoty i mnóstwo zdjęć znajdziesz na: https://www.facebook.com/LSO-Wielgowo-132860974002365/

Chcesz być jednym z nas???

Przyjdź w najbliższą sobotę (9 marca) o godz. 9.30 do Oratorium na pierwsze spotkanie.

Zapraszamy!!!

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03. 03. 2019 r.

Dobiega końca czas karnawału. W najbliższą środę przypada Popielec. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – trzy posiłki w tym jeden posiłek do syta – wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia!

Tego dnia przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas Mszy św. wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Jest to w Kościele czas święty i wyjątkowy. Chciejmy go przeżyć inaczej.

Msze św. – z posypaniem głów popiołem – o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Podejmijmy osobistą pokutę i umartwienie podczas całego Wielkiego Postu, zwłaszcza w piątki, a przede wszystkim zwróćmy nasze serca ku Bogu. W dobrym przeżyciu tego okresu pomogą nam Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa – w każdy piątek – dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży do wyboru o 16.30 lub 17.30;
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.15. Zapraszamy.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24. 02. 2019 r.

1. Dzisiaj przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo maryjne i zmiana tajemnic Żywego Różańca
o 17.30. Zapraszamy.

2. W poniedziałek w liturgii przeżywamy święto św. męczenników salezjańskich Alojzego Versiglia bp-a i Kaliksta Caravario prezb.

3. W czwartek, przed I Piątkiem miesiąca, modlimy się o powołania do służby Bożej, a na wspólnej Mszy św. o 18.00 gromadzą się wszyscy ministranci wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami ministrantów w Oratorium.

4. W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najśw. Sercu Pana Jezusa przed Mszami św. o 9.00 i o 18.00.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17. 02. 2019 r.

1. Dziękujemy Siostrze Szymonie za skierowane słowo a Wam Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. W poniedziałek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w kościele o godz. 19.00.

3. We wtorek spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej o godz. 19.30 w domu zakonnym.

4. W sobotę zapraszamy na NABOŻEŃSTWO UZDROWIENIA. O 18.00 Eucharystia, po niej modlitwy wstawiennicze przed Najświętszym Sakramentem oraz przy relikwiach Św. Dominika Savio w intencji małżeństw, które mają trudności z darem przekazania życia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10. 02. 2019 r.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary dzisiaj na tacę remontowo inwestycyjną przeznaczoną na malowanie naszej świątyni oraz za ofiary składane także na ogrzewanie i na seminarium.

2. Jutro spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przynoszą świece komunijne do poświęcenia.

3. W czwartek obchodzimy święto Patronów Europy i Apostołów Słowian – świętych Cyryla i Metodego. Pamiętajmy w modlitwie o Europie by nie odcinała się od swoich chrześcijańskich korzeni.

4. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy Siostry Niepokalanki z Jazłowca z Ukrainy, które budują tam przedszkole i będą prosiły nas wsparcie finansowe, zbierając ofiary po każdej Mszy św.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03. 02. 2019 r.

1. Dziękujemy ks. Witoldowi Szulczyńskiemu z Gruzji za obecność wśród nas i skierowane słowo. Po Mszy św. można przed kościołem osobiście porozmawiać z ks. Witoldem a także złożyć ofiarę.

2. W poniedziałek będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej adwokata w godz. od 17.00 do 18.00 w kancelarii parafialnej. Osoby, które potrzebują takiej porady proszę o wcześniejszą informację.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła czcimy:

– we wtorek św. Agatę dziewicę i męczennicę, która jest patronką od pożarów i innych groźnych niebezpieczeństw. Dlatego przechowywano w domach chleb poświęcony w jej święto. We wtorek, po Mszy Św. będzie można zabrać poświęcony chleb do domu.
– w środę świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27. 01. 2019r.

1. Jutro w liturgii wspominamy św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Jana Bosko oraz pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich, szczególnie ministrantów i ich rodziny na wieczorną Mszę Św. na której uczcimy naszego założyciela, ojca i nauczyciela młodzieży oraz modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Na zakończenie uroczystości ucałujemy relikwie świętego.

3. W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej dla wszystkich podczas Mszy św. o godz. 9.00 i o 18.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20. 01. 2019r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych siostrach i braciach chrześcijanach, szczególnie tych, którzy są prześladowani.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

3. W czwartek przypada 24. dzień miesiąca. W tym dniu czcimy Maryję Wspomożycielkę Wiernych. Wieczorem o 17.30 nabożeństwo ku Czci Maryi i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Także w czwartek imieniny obchodzi Ks. Franciszek Warniewski. Czcigodny Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy a ks. Franciszkowi życzymy zdrowia i wielu łask Bożych w dalszym życiu salezjańskim i kapłańskim.

Top