Temat Ogłoszenia Parafialne

Przyjdź i zostań ministrantem

W najbliższą sobotę na godzinę 11.00 zapraszamy do Oratorium wszystkich chłopców od II klasy szkoły podstawowej, którzy chcieli by zostać ministrantami. Spotkanie będzie trwało ok. 40 minut i poprowadzi opiekun LSO ks. Krzysztof.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19. 01. 2020r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych siostrach i braciach chrześcijanach, szczególnie tych, którzy są prześladowani.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

3. Po przerwie kolędowej zapraszamy na spotkania modlitewne we wtorki po wieczornej Mszy św. i w czwartki na adorację.

Kolęda uzupełniająca

Kolęda uzupełniająca w najbliższą sobotę 18 stycznia od godziny 10.

Jeśli w wyznaczonym terminie nie było Was w domu, a chcecie przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską można to zgłosić dzwoniąc na nr tel.: 605 055 001.

Można też poprosić o wizytę w innym terminie niż podana wyżej sobota.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 I 2020r.

1. W liturgii Kościoła dziś kończy się Okres Bożego Narodzenia – od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły; jednak kolędy będziemy śpiewać jeszcze do 2 lutego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontowo inwestycyjną. Tydzień temu dla misjonarzy zebraliśmy i przekazaliśmy 1390 zł.

3. W tym tygodniu czcimy w piątek św. Antoniego, opata a w sobotę rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

5. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek 20 stycznia o godz. 19.00.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 I 2020 r.

1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy, które zabieramy do domu, aby zapach kadzidła był świadectwem czci oddawanej Bogu, a znak kredy na drzwiach świadczył, że mieszka tam rodzina katolicka.
Tego dnia będą również zbierane do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

2. „W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., odbędzie się X Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać do Katedry. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi.”

3. W najbliższą sobotę 11 stycznia wraz z „Kulturalnym Wielgowem” zapraszamy do naszej świątyni na KONCERT NOWOROCZNY CHÓRU AKADEMII MORSKIEJ o godz. 19.30. Wstęp jak zawsze wolny.

ROZKŁAD KOLĘDY – WIELGOWO 2019/20 ROK

Poniedziałek – 30 XII 2019

od 16.00 – 4 ks.

Kapliczna i Owsiana – 1 ks.
Stary Szlak od końca i Klimatyczna i Jałowcowa – 1 ks.
Mroczna, Drwali, Miętowa – 1 ks.
Samopomocy Chłopskiej, Szyszkowa – 1 ks.

Wtorek – 31 XII 2019 KOLĘDY NIE MA

Środa – 1 I 2020 NOWY ROK – KOLĘDY NIE MA

Czwartek – 2 I 2020

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 XII 2019 r.

Dziś Niedziela Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Zapatrzeni w ich przykład życia i wiary, chciejmy budować nasze ogniska rodzinne na przyjaźni z Bogiem i nieustannej obecności Chrystusa w naszych domach i rodzinach.

1. Dziś spotkanie Bożonarodzeniowe dla Wspólnoty Oazowej w Oratorium od godz. 15.00.

2. We wtorek kończy się rok 2019. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynne o godz. 17.30. Po Mszy Św. o 18.00. uczcimy św. Jana Bosko ucałowaniem jego relikwii.

3. W środę NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. będą według rozkładu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Rozpocznijmy Nowy Rok wraz z Maryją Bożą Rodzicielką.

4. W I piątek od rana odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi i Komunii św. będzie podczas Mszy św. o 9.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00.

ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26 XII 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski JP II i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. W piątek (jutro) Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo oraz kosztowanie wina.

3. W sobotę czcimy Świętych Młodzianków, którzy jako niemowlęta oddali życie za Chrystusa.

4. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy małżeństwa wraz z całymi rodzinami na tę samą Mszę św. i do udziału w liturgii połączonej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy by małżonkowie wybrali miejsca obok siebie.

BOŻE NARODZENIE – 25 XII 2019 r.

Bracia i Siostry!
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Oto Bóg przychodzi na świat, by zamieszkać ze swoim ludem. Rodzi się w całkowitym ogołoceniu, a przecież to On odkupi ludzkość z grzechów. …
W tym szczególnym czasie życzymy, niech te Święta będą okazją do osobistego spotkania
z nowonarodzonym Zbawicielem. Pokoju serca, miłości na każdy dzień oraz autentycznej radości płynącej z odkrywania Boga.
ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!

 
 

OGŁOSZENIA

  1. Pragnę z całego serca podziękować kapłanom naszej Wspólnoty Salezjańskiej za trud adwentowej i rekolekcyjnej posługi w konfesjonale. Dziękuję stałej ekipie Panów za dostarczenie choinek i ich oprawienie; Paniom, ministrantom i dzieciom – Juli i Maksowi za przygotowanie szopki, Pani Eliz córką za piękne przystrojenie naszej świątyni. Ks. Krzysztofowi i klerykowi Krystianowi za dopięcie wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik. Bóg zapłać.
  2. W drugi dzień Świąt, czcimy św. Szczepana, męczennika – będzie niedzielny rozkład Mszy św. – ofiary z tacy są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski JP II i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  3. Wizyta kolędową rozpoczniemy w sobotę – 28 grudnia. Rozkład kolędy podamy w drugi dzień Świąt, będzie także w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej.
  4. Nasz parafialny Chór Księdza Jacka Kochańskiego już teraz serdecznie zaprasza na koncert kolęd, „DUZI I MALI BĘDĄ ŚPIEWALI”, który odbędzie się 28 grudnia w sobotę o godzinie 19:00 w kościele. Podczas koncertu będzie też okazja do wspólnego kolędowania. Zapraszamy wszystkich do radosnego świętowania tego szczególnego czasu Narodzenia Pańskiego – 28 grudnia, godz. 19:00. A JUŻ WYPRZEDZAJAC CZAS informujemy, że 11 stycznia w sobotę odbędzie się w naszej świątyni koncert kolęd w wykonaniu CHÓRU AKADEMII MORSKIEJ.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22. 12. 2019r.

1. Dziś już IV Niedziela Adwentu a we wtorek wieczorem Wigilia. Emmanuel jest już blisko. Czy drzwi naszego serca są już otwarte i przygotowane przez sakrament pokuty? Okazja do spowiedzi jeszcze jutro od 17.00 do 18.00.

We wtorek ostatnie roraty o godz. 6,45. A popołudniu Wigilia Bożego Narodzenia. WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpoczynamy wspólną modlitwą, czytamy fragment
z Ewangelii wg Św. Łukasza rozdział 2 i dzielimy się opłatkiem. Pamiętajmy o sąsiadach, bliskich, rodzicach, chorych, pracujących. Niech nikt nie będzie osamotniony w ten wieczór. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby Jezus prawdziwie mógł się narodzić w naszych sercach, domach i rodzinach. Niech wieczerzy towarzyszy śpiew kolęd.

PASTERKI w naszym kościele będą o godz. 22.00 i 24.00. Na 22.00 zapraszamy dzieci, które mogą się przebrać za aniołki, pasterzy i adorować Jezusa w stajence.

2. W środę UROCZYSTOŚĆ BOŻE NARODZENIE. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00.

Top