Temat Ogłoszenia Parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019r.

1. We wtorek miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo maryjne oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy.

2. Zapraszamy we wtorki, po wieczornej Mszy św. na spotkania modlitewne połączone z rozważanie Pisma św.

3. Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki po wieczornej Mszy Św. do godz. 19.30.

4. W sobotę, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, Zapraszamy o godz. 15.00 na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Ks. Kan. Mieczysława Bryczkowskiego.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14 do 21 kwietnia 2020 roku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na mozaikę. Było to 5 005 zł. Dziękujemy także za ofiary, które wpłynęły na ten cel na konto parafialne.

2. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy trzeciej, które pragną przygotowywać się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek – na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.

4. We wtorki, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy na spotkania modlitewne połączone z rozważanie Pisma św. i modlitwę.

5. Zachęcamy do Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki po wieczornej Mszy Św. do godz. 19.30.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019 r.

1. W najbliższym tygodniu we Wspólnocie Kościoła czcimy:

• W czwartek Najświętsze Imię Maryi
• W piątek św. Jana Chryzostoma bp i dK
• W sobotę jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• W przyszłą niedzielę NMP Bolesną

2. We wtorek Rozpoczęcie roku oazowego Mszą świętą o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w Oratorium. Zapraszamy także dzieci i młodzież od IV klasy Szkoły Podstawowej wzwyż.

3. Zapraszamy na spotkania modlitewne – rozważanie Pisma św. i modlitwę – cyklicznie we wtorki po wieczornej Mszy św.

4. Spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30 w domu zakonnym. Zapraszamy.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019 r.

1. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej i Młodzieżowego Ośrodka o godz. 9.00. Po Mszy Św. rozpoczęcie roku w szkole o godz. 10.00. Zapraszamy także rodziców. Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tych dniach ze Spowiedzi św. aby z Bogiem zaczynać nowy rok nauki i pracy.

2. W poniedziałek istnieje możliwość skorzystania z porady Adwokata od godz. 17.00. Chętne osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, którzy pragną w tym roku korzystać z naszej Świetlicy parafialnej, we wtorek na uroczyste rozpoczęcie o godz. 16.30 do Oratorium.

4. Rozpoczęcie Roku Ministranckiego w pierwszy czwartek na Mszy Św.o godz. 18.00.

Odwiedziny chorych Parafian.

W naszej parafii, każdego miesiąca, z racji pierwszego piątku, odwiedzanych jest ok. 40 chorych. Według mojej wiedzy drugie tyle pozostaje w domach bez jakiejkolwiek pomocy sakramentalnej.

Decydują różne czynniki, najczęściej strach i brak wiedzy dotyczącej samego Sakramentu Chorych.

Przed zaproszeniem księdza z Sakramentami powstrzymuje nas lęk, że nie będziemy umieli się właściwie zachować.

Dlatego, w trosce o każdego chorego pozostającego na stałe w domu, postanowiłem – na miarę swych możliwości – odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości.

Słowo pasterskie na niedzielę, 25 sierpnia 2019 r.

Drodzy Siostry i Bracia, drogie Rodziny Kościoła Świętego, drodzy Małżonkowie!

Poruszające są słowa z dzisiejszej liturgii, przypominające nam o powszechności zbawienia. Każdy i każda z nas zaproszeni zostaliśmy przez Zbawiciela do pracy duchowej nad własnym uświęceniem i do zmagania duchowego o zbawienie wieczne. Ważny jest w tej kwestii dosłownie każdy dzień. Prorok Izajasz przestrzega nas, że Pan zna nasze czyny i zamysły (Iz 66,18). Prawdę tę wzmacniają nadto słowa Psalmu, nakazujące głoszenie Ewangelii całemu światu oraz zachęta św. Pawła, byśmy wyprostowali opadłe ręce i osłabłe kolana, czyniąc ku wieczności proste ślady nogami naszymi, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony (Hbr 12,12-14).

Sam Jezus w Ewangelii świętej przestrzega nas, i wzywa do życia po Bożemu, byśmy u kresu ziemskiej drogi nie usłyszeli słów odrzucenia: nie wiem skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości (Łk 13,27).

Słowa te przynaglają mnie, jako Pasterza Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego, aby w ostatnich dniach wakacji, u progu ważnych rocznic narodowych oraz uroczystości kościelnych, przekazać Wam po raz kolejny, Kochani Diecezjanie, słowa pasterskiej nadziei wypływające ze światła Objawienia, z nauczania Kościoła Świętego oraz z codziennej troski o zbawienie każdej duszy.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:

• W poniedziałek uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej;
• We wtorek św. Monikę;
• W środę św. Augustyna bp dK;
• W czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
• W sobotę Św. Jana Bosko z ucałowaniem relikwii po wieczornej Mszy Św.;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna jeszcze wg rozkładu wakacyjnego: w środę od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę od 9.30 do 10.30.

3. W piątek będzie podstawiony pojemnik na makulaturę;

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18. 08. 2019 r.

1. Trwamy w okresie wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich gości. Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia:

– We wtorek św. Bernarda op. dK;
– W środę św. Piusa X Pp;
– W czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej;
– W sobotę św. Bartłomieja Ap, – święto;
– w sobotę przypada także 24-ty dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na Nabożeństwo o 17.30 i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

1. Trwamy w okresie wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.

2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do modlitewnego przeżywania tej Uroczystości a jednocześnie modlitwy za Ojczyznę w kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. Msze św. będą jak w każdą wakacyjną niedzielę. Zapraszamy do pobożnego przeżywania tego wielkiego święta ku czci Matki Bożej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:

– W środę Św. Maksymiliana Marię Kolbego prezb. i m.
– W sobotę Św. Jacka prezbitera – pamiętamy w modlitwie w tym dniu o śp. Ks. Jacku Kochańskim

Top