Temat Ogłoszenia Parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019r.

1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę remontowo inwestycyjną. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. Jutro w kościele o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy by młodzież przyniosła wypełnione deklaracje, które otrzymała w szkole. Zapraszamy!

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, którego relikwie będziemy mogli ucałować po każdej mszy św.; Także w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. jest spotkanie modlitewne.

4. W czwartek przypada miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o 17.30 i wieczorna Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r.

1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski – „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. Młodzież przed kościołem zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga edukację zdolnej a biednej młodzieży. Bóg zapłać zbierającym i ofiarodawcom za każdy dar serca.

2. Jutro jest Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wszystkich naszych wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty, a także otaczamy ich naszą szczerą życzliwością.

3. Jutro istnieje możliwość skorzystania z pomocy adwokata o godz. 17.00. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się.

4. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:

• We wtorek św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
• W środę św. Jadwigę Śląską;
• w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i doktora Kościoła;
• w piątek święto św. Łukasza, Ewangelistę i patrona Służby Zdrowia;
• w sobotę bł. Jerzego Popiełuszkę prezbitera i męczennika naszych czasów;

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06. 10. 2019 r.

1. W poniedziałek, we wspomnienie NMP Różańcowej, na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie z ks. Krzysztofem.

2. Możliwość skorzystania z pomocy adwokata będzie za tydzień 14 października.

3. W następną niedzielę – 13 października – przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. Za tydzień młodzież będzie zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga edukację zdolnej a biednej młodzieży, zwłaszcza z małych miejscowości. Bóg zapłać zbierającym i ofiarodawcom za każdy dar serca.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Grubie – dyrektorowi Szkół Salezjańskich w Aleksandrowie Kujawskim za głoszone Słowo Boże. Ks. Grzegorz odprawi także Sumę odpustową o godz. 13.00, po której będzie Litania do św. Michała, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo. A później „Festiwal Ciast”, które można przynosić do Oratorium od godz. 11.30 do 12.30 jeśli to możliwe pokrojone. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie przy kościele. Można będzie skosztować ciast i napić się herbaty czy kawy, porozmawiać ze sobą, z kapłanami.

2. Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku katechetycznym, zapraszamy wraz z rodzicami w poniedziałek na wieczorną Mszę Św. o godz. 18.00.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019r.

1. We wtorek miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo maryjne oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy.

2. Zapraszamy we wtorki, po wieczornej Mszy św. na spotkania modlitewne połączone z rozważanie Pisma św.

3. Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki po wieczornej Mszy Św. do godz. 19.30.

4. W sobotę, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, Zapraszamy o godz. 15.00 na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Ks. Kan. Mieczysława Bryczkowskiego.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 14 do 21 kwietnia 2020 roku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na mozaikę. Było to 5 005 zł. Dziękujemy także za ofiary, które wpłynęły na ten cel na konto parafialne.

2. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy trzeciej, które pragną przygotowywać się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek – na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.

4. We wtorki, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy na spotkania modlitewne połączone z rozważanie Pisma św. i modlitwę.

5. Zachęcamy do Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki po wieczornej Mszy Św. do godz. 19.30.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019 r.

1. W najbliższym tygodniu we Wspólnocie Kościoła czcimy:

• W czwartek Najświętsze Imię Maryi
• W piątek św. Jana Chryzostoma bp i dK
• W sobotę jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• W przyszłą niedzielę NMP Bolesną

2. We wtorek Rozpoczęcie roku oazowego Mszą świętą o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w Oratorium. Zapraszamy także dzieci i młodzież od IV klasy Szkoły Podstawowej wzwyż.

3. Zapraszamy na spotkania modlitewne – rozważanie Pisma św. i modlitwę – cyklicznie we wtorki po wieczornej Mszy św.

4. Spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30 w domu zakonnym. Zapraszamy.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019 r.

1. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej i Młodzieżowego Ośrodka o godz. 9.00. Po Mszy Św. rozpoczęcie roku w szkole o godz. 10.00. Zapraszamy także rodziców. Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tych dniach ze Spowiedzi św. aby z Bogiem zaczynać nowy rok nauki i pracy.

2. W poniedziałek istnieje możliwość skorzystania z porady Adwokata od godz. 17.00. Chętne osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, którzy pragną w tym roku korzystać z naszej Świetlicy parafialnej, we wtorek na uroczyste rozpoczęcie o godz. 16.30 do Oratorium.

4. Rozpoczęcie Roku Ministranckiego w pierwszy czwartek na Mszy Św.o godz. 18.00.

Odwiedziny chorych Parafian.

W naszej parafii, każdego miesiąca, z racji pierwszego piątku, odwiedzanych jest ok. 40 chorych. Według mojej wiedzy drugie tyle pozostaje w domach bez jakiejkolwiek pomocy sakramentalnej.

Decydują różne czynniki, najczęściej strach i brak wiedzy dotyczącej samego Sakramentu Chorych.

Przed zaproszeniem księdza z Sakramentami powstrzymuje nas lęk, że nie będziemy umieli się właściwie zachować.

Dlatego, w trosce o każdego chorego pozostającego na stałe w domu, postanowiłem – na miarę swych możliwości – odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości.

Top