Temat Ogłoszenia Parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2017 r.

krzysz2

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości. Życzymy miłego pobytu wśród nas i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim parafianom przeżywającym urlopy i wyjeżdżającym na wakacje życzymy błogosławionego wypoczynku.

2. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie wszelkich pojazdów, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, które przypada we wtorek.

3. Jutro przypada 24. dzień miesiąca. W sposób szczególny czcimy Maryję Wspomożycielkę Wiernych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi oraz członków Żywego Różańca na Nabożeństwo o 17.30 i zmianę tajemnic.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Trwamy w czasie wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa. No i upragnionego słońca.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek „Na odbudowę wieży oraz renowację Katedry w Gorzowie”. Bóg zapłać za otwarte serca! Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na rozbudowę zakrystii. Jest to suma 2026 zł. Prace rozpoczniemy w drugiej połowie sierpnia.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– w czwartek – bł. Czesława prezbitera
– w sobotę – św. Marię Magdalenę – Święto;
– we wtorek 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców; poświęcenie pojazdów będzie za tydzień po każdej Mszy św.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2017r.

Ogłoszenia parafialne

1. Trwamy w czasie wakacji. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa. No i oczywiście dużo słońca.

2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę remontowo-inwestycyjną. Otrzymaliśmy z Urzędu pozwolenie na rozbudowę zakrystii. Dlatego zapraszam w najbliższy wtorek o godz. 19.30 do domu zakonnego na spotkanie osoby, które konkretnie chciałyby się włączyć w prace związane z rozbudową.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 VII 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.I oczywiście dużo słońca.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła czcimy:

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 VI 2017 r.

zachod_slonca_nad_morzem

1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa. No i oczywiście dużo słońca.

2. Dzisiaj po Mszy św. jest przed kościołem zbiórka CARITAS do puszek na wakacje dla dzieci z najbiedniejszych obszarów naszej diecezji. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– W środę Św. Ireneusza bp. i m.
– W czwartek jest Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Imieniny ma ks. Paweł Barylak – kapelan szpitala. Otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą. Po wieczornej Mszy Św. będzie można złożyć solenizantowi życzenia.
– W piątek przypada ostatni dzień miesiąca. Podczas wieczornej Mszy św. uczcimy św. Jana Bosko, wychowawcę i przyjaciela młodzieży, przez ucałowanie jego relikwii.
– W sobotę św. Ottona z Bambergu, bp-a i patrona naszej Archidiecezji;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 VI 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Zbliża się okres wakacyjny. W piątek zakończenie Roku szkolnego. Msza św. z tej okazji dla całego Zespołu Szkół Nr 13 oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii będzie w czwartek o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników a także rodziców. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do Spowiedzi Świętej, by godnie podziękować Panu Bogu za czas nauki i prosić o Bożą opiekę na wakacje.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

– w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakon.
– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół; zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. na procesję do orszaku procesyjnego, dziewczynki do sypania kwiatów i ministrantów.
– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna. Nie ma postu;
– w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także 24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę; Nabożeństwo o 17.30 i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 11 VI 2017

Trójca

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wyznajemy i Umacniamy naszą wiarę w Trójjedynego Boga, Który jest MIŁOŚCIĄ.

2. W najbliższy czwartek – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem Eucharystycznym wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. Zadbajmy o czystość serca przez spowiedź świętą, a udział w procesji niech będzie wyznaniem wiary i świadectwem tego, że wierzymy w Boga żywego i prawdziwego, Który jest obecny w naszym życiu. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00; o godz. 11.30 – Msza św. centralna z procesją do 4 ołtarzy. Nie ma Mszy św. o 13.00. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i w procesji.

3. Procesja przejdzie ulicami: Bałtycką, Łowczych i Zawrotną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat, także aby więcej osób włączyło się w przygotowanie i dekorowanie ołtarzy. Prosimy również o wystrój okien, zwłaszcza na trasie procesji. Jeżeli ktoś potrzebuje, to elementy dekoracyjne na okna są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 04 VI 2017 r.

duch-swiety

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwaliśmy wraz z Maryją i całym Kościołem na modlitwie. Duch Święty został nam dany abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Pana i głosili Dobrą Nowinę.

2. Także dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy X Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. Przed kościołem jest zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy finansowo i materialnie wspomogli wczorajszy festyn z okazji Dnia Dziecka, a także wszystkim, którzy się napracowali, bo przygotowali i prowadzili zabawy i konkursy dla dzieci. Za każdy wkład serca w imieniu dzieci i własnym składamy wielkie Serdeczne Bóg zapłać!

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (VII NIEDZIELA WIELKANOCY) 28 V 2017r.

Wniebowstąpienie

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa ukazuje nam sens i cel naszego życia, to, że nasza ojczyzna jest w niebie, że wszyscy mamy przygotowane mieszkanie w domu Ojca.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
W poniedziałek św. Urszulę Ledóchowską dziewicę;
We wtorek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie;
W środę Święto Nawiedzenia NMP oraz po wieczornej Mszy Św. ucałowanie Relikwii Św. Jana Bosko.
W czwartek św. Justyna męczennika;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W pierwszy czwartek wieczorna Msza Św. dla ministrantów z rodzinami.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 V 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest on wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza święta i będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

2. Jutro o godz. 19.00 zapraszamy do Oratorium wszystkich, którzy pragną zaangażować się w organizację i prowadzenie Festynu na Dzień Dziecka w sobotę 3 czerwca. Można jeszcze wesprzeć ten festyn finansowo lub ofiarować różne upominki czy zabawki oraz słodycze, dostarczając je do Oratorium lub na plebanię. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

3. Jutro ks. Krzysztof zaprasza chłopców po pierwszej Komunii świętej i innych, którzy chcieliby być ministrantami, na spotkanie o godz. 18.00 do Oratorium.

Top