Temat Ogłoszenia Parafialne

Rozbudowa zakrystii – tydzień trzeci

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017r.

1. Dziś miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo maryjne oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy.

2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: klasy VII SP, gimnazjalistów i starszych – zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę Św.
o godz. 18.00. Po Mszy Św. omówione będą sprawy organizacyjne.

3. W czwartek, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, Zapraszamy o godz. 15.00 – kto nie jest w pracy – na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Ks. Kan. Mieczysława Bryczkowskiego.

Rozbudowa zakrystii – tydzień drugi

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na rozbudowę zakrystii. Było to 3028 zł. Pracę posuwają się do przodu. Została wyburzona stara zakrystia, zrobiony wykop, zalana ława, zrobione fundamenty, postawione ściany parteru, wylana posadzka w zakrystii i przygotowywany jest szalunek do wieńca. Prace można śledzić na facebooku. W bieżącym tygodniu zalejemy strop i dalej ściany w górę. Do tej pory wydaliśmy już ponad 30 000 zł.

2. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy trzeciej, które pragną przygotowywać się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek – na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Ogarniamy troską i modlitwą wszystkich rodziców i wychowawców, aby swoje trudy kształtowania młodego pokolenia opierali na wartościach chrześcijańskich.

2. W najbliższym tygodniu we Wspólnocie Kościoła czcimy:

• We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
• W środę św. Jana Chryzostoma bp i dK
• W czwartek jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• W piątek NMP Bolesną
• W sobotę św. Korneliusza Pp i Cypriana bp, męczenników;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. We wtorek imieniny obchodzi nasz ksiądz proboszcz Gwidon Ekert, który odprawi Mszę św. wieczorem o godz. 18.00. Otoczmy solenizanta naszą modlitwą.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2017 r.

1. Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 13 i Młodzieżowego Ośrodka o godz. 9.00. Zapraszamy także rodziców i całe grono pedagogiczne. Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tych dniach ze Spowiedzi św. aby z Bogiem zaczynać nowy rok nauki i pracy.

2. W poniedziałek istnieje możliwość skorzystania z porady Adwokata od godz. 17.00. Chętne osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, którzy pragną w tym roku korzystać z naszej Świetlicy parafialnej, we wtorek na uroczyste rozpoczęcie o godz. 16.30 do Oratorium.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym przez sierpniową nawałnicę. Można też pomóc w inny sposób, podany na ogłoszeniach w gablocie.
Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052
(koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto
Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:
• W poniedziałek św. Augustyna bp dK;
• We wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
• W czwartek Św. Jana Bosko z ucałowanie relikwii po wieczornej Mszy Św.
• W piątek bł. Bronisławę dz;
• w sobotę – pierwszą miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20. 08. 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– W poniedziałek św. Piusa X Pp;
– We wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej;
– W czwartek św. Bartłomieja Ap, – święto; w czwartek przypada także 24-ty dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Wspomożycielki a zwłaszcza Żywy Różaniec na Nabożeństwo i zmianę tajemnic o 17.30.
– W sobotę uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

2. W tym tygodniu Zapraszamy jeszcze dzieci do Świetlicy w Oratorium od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00.

3. W następną niedzielę nie będzie jeszcze Mszy Św. o godz. 13.00.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017 r.

1. Trwamy w okresie wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do modlitewnego przeżywania tej Uroczystości a jednocześnie modlitwy za Ojczyznę w 97 rocznicę Cudu nad Wisłą.
Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie zbóż i ziół oraz owoców. Msze św. będą jak w każdą wakacyjną niedzielę. Zapraszamy do pobożnego przeżywania tego wielkiego święta ku czci Matki Bożej.
Taca przeznaczona jest na wotum wdzięczności w 100 rocznicę objawień w Fatimie, zgodnie z listem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Top