Temat Ogłoszenia Parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

1. Trwamy w okresie wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym jeszcze na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.

2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do modlitewnego przeżywania tej Uroczystości a jednocześnie modlitwy za Ojczyznę w kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. Msze św. będą jak w każdą wakacyjną niedzielę. Zapraszamy do pobożnego przeżywania tego wielkiego święta ku czci Matki Bożej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:

– W środę Św. Maksymiliana Marię Kolbego prezb. i m.
– W sobotę Św. Jacka prezbitera – pamiętamy w modlitwie w tym dniu o śp. Ks. Jacku Kochańskim

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.08.2019 r.

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości, którzy przyjechali do rodziny na wypoczynek. Cieszymy się, że wspólnie możemy się modlić. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek parafianom życzymy wielu wrażeń i Bożej opieki.

2. Po Mszy Św. zbiórka do puszek ofiar przeznaczonych na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Jutro istnieje możliwość skorzystania z porady Adwokata od 17.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.

4. Zapraszamy dzieci, które nie wyjechały na wakacje do Oratorium przy parafii. Jest ono czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca inwestycyjno remontowa przeznaczona na nowe okna w kościele.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019 r.

1. Witamy wszystkich gości. Życzymy miłego pobytu wśród nas i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Wszystkim parafianom przeżywającym urlopy i wyjeżdżającym na wakacje życzymy błogosławionego wypoczynku.

2. W liturgii Kościoła wspominamy:

– W poniedziałek św. Martę
– W środę św. Ignacego z Loyoli prezb. oraz św. Jana Bosko – ucałowanie relikwii po wieczornej Mszy św.;
– W czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego, bp i dK,;
– W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele;
– W I piątek od rana odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi św. i Komunii Św. wynagradzającej na Mszach Św. o 9.00 i 18.00.
– W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.

3. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL Jana Pawła II i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

4. Kancelaria Parafialna podczas wakacji jest czynna w środy od 19.00 do 20.00 oraz w soboty od 9.30 do 10.30.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019 r.

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii gości. Życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim parafianom przeżywającym urlopy i wyjeżdżającym na wakacje życzymy błogosławionego wypoczynku.

2. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie wszelkich pojazdów, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, które przypada w czwartek.

3. W środę przypada miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na Nabożeństwo o 17.30 i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

4. Na Placu Katedralnym przy Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbędzie się XI Jarmark Jakubowy związany z odpustem ku czci św. Jakuba. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona 25 lipca o godz. 18.00 przez Ks. Abpa Andrzeja Dzięgę. Program Jarmarku jest w gablocie.

5. W czwartek imieniny ma ks. Krzysztof. Solenizant jest na urlopie. Otoczmy Go serdeczną modlitwą.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

1. Witamy gości. Życzymy miłego pobytu wśród nas i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Wszystkim parafianom przeżywającym urlopy i wyjeżdżającym na wakacje życzymy błogosławionego wypoczynku.

2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę remontową inwestycyjną.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy :

– w poniedziałek św. Bonawentury bp dK;
– we wtorek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel;

Uwaga! W czwartek 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców; poświęcenie pojazdów będzie za tydzień 21 lipca po każdej Mszy św.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. Kancelaria Parafialna podczas wakacji jest czynna w środy od 19.00 do 20.00 oraz w soboty od 9.30 do 10.30. W nagłych potrzebach w każdej chwili można kontaktować się z kapłanami, najlepiej po Mszy Św. o 9.00 lub o 18.00.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VI 2019 r.

1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa.I oczywiście dużo słońca.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła czcimy:

– W poniedziałek Św. Ottona bp-a, patrona Archidiecezji;
– W środę św. Tomasza Ap. Święto;
– W sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VI 2019 r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa. No i oczywiście dużo słońca.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także 24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę; Nabożeństwo o 17.30 i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół; zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. na procesję do orszaku procesyjnego, dziewczynki do sypania kwiatów i ministrantów.

– w piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna. Nie ma postu;

– W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Imieniny ma ks. Paweł Barylak. Solenizant odprawi wieczorną Mszę św. Otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 VI 2019

1. Dziś wyznajemy i umacniamy naszą wiarę w Trójjedynego Boga. Dziękujemy Ks. dr hab. Januszowi Nowińskiemu SDB z UKSW w Warszawie za głoszone Słowo Boże i przybliżenie nam płaszczyzny teologicznej i liturgicznej projektu modernizacji wystroju naszej świątyni. Dziękujemy także za dar wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj zbiórka CARITAS do puszek na wakacje dla dzieci z najbiedniejszych obszarów naszej diecezji i na wyjazd na rekolekcje oazowe. Tydzień temu taca remontowo inwestycyjna wyniosła 3 842 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Jarosławcu w poniedziałek o godz. 19.00 w Oratorium.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 09 VI 2019 r.

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwaliśmy wraz z Maryją i całym Kościołem na modlitwie. Duch Święty został nam dany abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Pana i głosili Dobrą Nowinę.

2. Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy finansowo i materialnie wspomogli festyn z okazji Dnia Dziecka, a także wszystkim, którzy się napracowali, bo przygotowali i prowadzili zabawy i konkursy dla dzieci. Za każdy wkład serca w imieniu dzieci i własnym składamy wielkie Serdeczne Bóg zapłać!

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę remontowo-inwestycyjną przeznaczoną na malowanie i nowelizację wystroju kościoła. Za tydzień na wszystkich Mszach św. będzie ks. Prof. Janusz Nowiński, który przybliży nam sens teologiczny i artystyczny propozycji nowego wystroju naszej świątyni.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (VII NIEDZIELA WIELKANOCY) 2 VI 2019r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ukazuje nam sens i cel naszego życia, to, że nasza ojczyzna jest w niebie, że wszyscy mamy przygotowane mieszkanie w domu Ojca.

2. Także dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XII Święto Dziękczynienia. Przed kościołem jest zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:

– W poniedziałek św. Karola Lwangę i towarzyszy, męczenników z Ugandy;
– W środę św. Bonifacego bp-a i m.;
– W sobotę św. Jadwigę Królową;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. W poniedziałek jest możliwość skorzystania z porady ADWOKATA o godz. 17.00. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

5. We wtorek zapraszam na spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej o godz. 19.30.

6. W pierwszy czwartek wieczorna Msza Św. dla ministrantów z rodzinami. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby Boże. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami przed spływem kajakowym.

7. W I piątek od rana odwiedziny chorych ks. Krzysztofa z sakramentami św. Msze św. z okazją do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa dla dzieci i dorosłych o 9.00 i 18.00. Zapraszamy. Ks. Paweł odwiedzi chorych w poniedziałek 10 czerwca.

8. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest ona połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest codziennie na zakończenie wieczornej Mszy Świętej.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę na czuwanie i odnowienie sakramentu bierzmowania od godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca remontowo-inwestycyjna na malowanie i nowelizację wystroju kościoła. Tydzień temu był artysta pan Biesaga. Po przekazaniu różnych uwag, które wpłynęły, ma przygotować poprawiony projekt.

11. Ogłoszenie Rady Osiedla:
Rada Osiedla organizuje wyprzedaż garażową – „Pchli targ”, na który Zaprasza 8 czerwca (w sobotę) od godz. 10.00 do 14.00 na placu przy aptece. Szczegóły na plakatach.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 3.06.

9.00 + Janina greg. 3.
18.00 ++ Władysław, Zofia, Stanisław i Jan Cieślewicz; Józef i Barbara Jóskowiak
18.00

WTOREK – 4.06.

9.00 Za Parafian
18.00 + Janina greg. 4.
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski

ŚRODA – 5.06.

9.00
18.00 ZA ZMARŁYCH Z ROCZNYCH WYPOMINEK
18.00 + Janina greg. 5.

CZWARTEK – 6.06.

9.00 + Janina greg. 6.
18.00 W int. ministrantów i ich rodzin oraz o nowe powołania do służby Bożej z naszej Parafii
18.00 W int. Kasi i Mariusza o Boże błog. im opiekę Matki Bożej na nowej drodze życia
18.00 Dziękczynna z prośbą o szczęśliwą podróż i powrót Marysi

PIĄTEK – 7.06.

9.00 + Janina greg. 7.
18.00 + Ryszard w 3 r. śmierci
18.00

SOBOTA – 8.06.

9.00 + Janina greg. 8.
9.00 Za parafian
18.00 O szczęśliwe rozwiązanie dla Ani
18.00 O dary Ducha Świętego dla rodziny

NIEDZIELA – 9.06.

8.00 + Jan Serbinowicz 28 r. śm.
8.00 W int. ks. Franciszka w 56 r. święceń kapłańskich od 5 Róży
10.00 W intencji Zuzanny w 11 urodziny o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
11.30 + Elżbieta i Józef Szumigała
13.00 O szczęście wieczne dla śp. ks. Profesora Jacka Kochańskiego od chórzystów
18.00 + Janina greg. 9.

Top