Temat Ogłoszenia Parafialne

Nowenna – Tydzień piąty – 19 lutego 2017.

objawienie-w-fatimie

Drugie zjawienie się Matki Bożej – 13 czerwca 1917 r.

Miłosierny Boże w blasku Twego niezmiernego niebiańskiego światła zanurzyłeś widzących Matkę Twojego Syna naszego Pana Jezusa Chrystusa i dałeś im poznać jak bardzo jest znieważane Jej Niepokalane Serce , przez grzechy ludzkości i jak pragnie Ono zadośćuczynienia. Ona Najświętsza Dziewica powiedziała wówczas Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji:

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 02. 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś jest Niedziela Misyjna – Ad Gentes. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. W tym tygodniu Oratorium jest nieczynne ze względu na malowanie i remonty.

3. Pragniemy poinformować, że będziemy organizować kolonie letnie w Stegnie, nad morzem. Kolonie będą 0d 3 do 13 lipca. Będziemy przyjmować dzieci i młodzież od aktualnej klasy II SP do kl. III Gimnazjum.

NOWENNA POPRZEDZAJĄCA MISJE FATIMSKIE

objawienie-w-fatimie

Tydzień czwarty – 12 lutego 2017.

Pierwsze objawienie się Matki Bożej 13 maja 1917 r.

Boże, Ty wybrałeś Maryję na Matkę Syna Twego a Pana naszego Jezusa Chrystusa, obdarzyłeś Ją pełnią łask, sprawiłeś, że była zawsze wolna od grzechu pierworodnego, a Ona Tobie uwierzyła raz na zawsze. Ty także przemówiłeś przez Nią w Fatimie do dziesięcioletniej Łucji, dziewięcioletniego Franciszka i siedmioletniej Hiacynty, a przez nich do świata i do każdego z nas, objawiając potęgę swojej miłości. To Ona Niepokalana 13 maja 1917 roku, mówi do nas:

Kilka słów o śp. ks. Mieczysławie Bryczkowskim

Ks. BRYCZKOWSKI Mieczysław ur. 1 grudnia 1873 r. w Zagrobeli, parafia Tarnopol. Syn Franciszka i Filomeny z d. Winiarska. Po maturze w 1893 r. wstąpił do WSD we Lwowie i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Lwowskiego. Ukończył je w 1897 r. 4 lipca tr. w katedrze lwowskiej został wyświęcony na kapłana przez abp. Seweryna Morawskiego.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12. 02. 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać za złożone ofiary dzisiaj na tacę przeznaczone na rozbudowę zakrystii. Tydzień temu na ogrzewanie zebraliśmy 1913 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii oraz na seminarium.

2. Rozpoczęły się ferie zimowe. W pierwszym tygodniu Oratorium jest czynne od 10.00 do 14.00. W drugim tygodniu Oratorium będzie nieczynne ze względu na malowanie.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stolikach z czasopismami jest kolejny nr „Don Bosco”. Polecamy go rodzicom dorastającej młodzieży oraz wychowawcom. Jest także Niedziela, Gość Niedzielny, Rodzina Salezjańska oraz Rycerz Niepokalanej.

NOWENNA POPRZEDZAJĄCA MISJE FATIMSKIE Tydzień trzeci – 5 lutego 2017.

objawienie-w-fatimie

Trzecia wizja Anioła

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, oto kolejny raz uchylasz rąbka Świętych Twoich tajemnic, posyłając trzeci raz Niebiańskiego Posłańca, który w lewej ręce trzymał kielich, nad którym unosiła się Najświętsza Hostia. Z Hostii krople Krwi spadały do kielicha. Po chwili Anioł wypuścił z rąk kielich, Hostia nieruchomo zawisła w powietrzu. Teraz złożył ręce, padł na kolana i pochylił się czołem do samej ziemi. Skinął na dzieci, by uczyniły podobnie i odmówiły z nim wspólnie następującą modlitwę, powtarzając ją trzykrotnie:

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05. 02. 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Czcimy dzisiaj Św. Agatę, która jest patronką od pożarów i innych groźnych niebezpieczeństw. Dlatego przechowywano w domach chleb poświęcony w jej święto. Po Mszy Św. można zabrać poświęcony chleb do domu.

2. Jest okres zimy i grzania, a więc większego zużycia energii elektrycznej. Gdyby ktoś chciał wspomóc ten cel to po mszy św. można złożyć do puszek ofiarę na ogrzewania.

3. W poniedziałek będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej adwokata w godz. od 17.00 do 18.00 w kancelarii parafialnej. Osoby, które potrzebują takiej porady proszę o wcześniejszą informację, bym potwierdził potrzebę przyjazdu pana adwokata.

Nowenna poprzedzająca Misje Fatimskie w naszej Parafii

objawienie-w-fatimie

W sobotę – 25 marca rozpoczną się w naszej parafii Misje Fatimskie. Już w poprzednią niedzielę, chcąc się jak najlepiej przygotować do tego wielkiego wydarzenia, rozpoczęliśmy Nowennę poprzedzającą Misje Fatimskie. Przez dziewięć niedziel po każdej Mszy Św. wspólnie będziemy się modlić o owocne przeżycie tych Misji.

Drugi Dzień Nowenny – Druga wizja Anioła

Ojcze Miłosierdzia, dla uchylenia nam tajemnic nieba, posyłasz kolejny raz Niebiańskiego Posłańca Pokoju, który głosem prośby ale i stanowczym powiedział, Fatimskim Dzieciom:

– Co robicie? Módlcie się! Módlcie się wiele! Najświętsze Serce Jezusa i Maryi mają względem was zamiary pełne miłosierdzia. Ofiarowujcie zawsze Bogu Najwyższemu wasze modlitwy i ofiary.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29. 01. 2017r.

Ogłoszenia parafialne

1. We wtorek Uroczystość Św. Jana Bosko – naszego Założyciela oraz ojca i nauczyciela młodzieży. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. po której ucałujemy relikwie świętego.

2. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Osób Konsekrowanych. Uroczysta Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 16.00.

3. W czwartek, w Święto Ofiarowania Pańskiego, poświęcenie świec na początku Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.00. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej przynoszą na wieczorną Mszę Świętą świece do poświęcenia, które przypominają Chrystusa – Światłość Świata. Jego Światło nosimy w sobie od dnia naszego chrztu. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy ministrantów i ich rodziny.

Nowenna poprzedzająca Misje Fatimskie w naszej Parafii

objawienie-w-fatimie

W sobotę – 25 marca rozpoczną się w naszej parafii Misje Fatimskie. Już dziś, chcąc się jak najlepiej przygotować do tego wielkiego wydarzenia, rozpoczynamy Nowennę poprzedzającą Misje Fatimskie. Przez dziewięć niedziel po każdej Mszy Św. wspólnie będziemy się modlić o owocne przeżycie tych Misji.

Dzień pierwszy – 22 stycznia 2017.

1. Pierwszy Dzień Nowenny – Pierwsza wizja Anioła

Boże Wszechmocny, dzieci: Franciszka, Hiacyntę i Łucję, uczyniłeś narzędziem do przekazania swego orędzia. Najważniejszy moment poprzedziłeś przygotowaniem.

Dałeś im zobaczyć Anioła. Wyglądał jak młodzieniec w wieku może czternastu, może piętnastu lat. Był odziany w jasną szatę, bielszą od śniegu. Słońce prześwietlało jego postać. Był uderzająco piękny. Zbliżając się do zajętych zabawą dzieci, ale już zmieszanych niezwykłym widokiem, powiedział:

– Nie bójcie się. Jestem Aniołem Pokoju. Módlcie się razem ze mną.

Top