Temat Ogłoszenia Parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 VI 2017 r.

zachod_slonca_nad_morzem

1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy wszystkich gości i cieszymy się z daru wspólnej modlitwy. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa. No i oczywiście dużo słońca.

2. Dzisiaj po Mszy św. jest przed kościołem zbiórka CARITAS do puszek na wakacje dla dzieci z najbiedniejszych obszarów naszej diecezji. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– W środę Św. Ireneusza bp. i m.
– W czwartek jest Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Imieniny ma ks. Paweł Barylak – kapelan szpitala. Otoczmy go w tym dniu szczególną modlitwą. Po wieczornej Mszy Św. będzie można złożyć solenizantowi życzenia.
– W piątek przypada ostatni dzień miesiąca. Podczas wieczornej Mszy św. uczcimy św. Jana Bosko, wychowawcę i przyjaciela młodzieży, przez ucałowanie jego relikwii.
– W sobotę św. Ottona z Bambergu, bp-a i patrona naszej Archidiecezji;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 VI 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Zbliża się okres wakacyjny. W piątek zakończenie Roku szkolnego. Msza św. z tej okazji dla całego Zespołu Szkół Nr 13 oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii będzie w czwartek o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników a także rodziców. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do Spowiedzi Świętej, by godnie podziękować Panu Bogu za czas nauki i prosić o Bożą opiekę na wakacje.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

– w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakon.
– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół; zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. na procesję do orszaku procesyjnego, dziewczynki do sypania kwiatów i ministrantów.
– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna. Nie ma postu;
– w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także 24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę; Nabożeństwo o 17.30 i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 11 VI 2017

Trójca

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wyznajemy i Umacniamy naszą wiarę w Trójjedynego Boga, Który jest MIŁOŚCIĄ.

2. W najbliższy czwartek – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem Eucharystycznym wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. Zadbajmy o czystość serca przez spowiedź świętą, a udział w procesji niech będzie wyznaniem wiary i świadectwem tego, że wierzymy w Boga żywego i prawdziwego, Który jest obecny w naszym życiu. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00; o godz. 11.30 – Msza św. centralna z procesją do 4 ołtarzy. Nie ma Mszy św. o 13.00. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i w procesji.

3. Procesja przejdzie ulicami: Bałtycką, Łowczych i Zawrotną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat, także aby więcej osób włączyło się w przygotowanie i dekorowanie ołtarzy. Prosimy również o wystrój okien, zwłaszcza na trasie procesji. Jeżeli ktoś potrzebuje, to elementy dekoracyjne na okna są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 04 VI 2017 r.

duch-swiety

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwaliśmy wraz z Maryją i całym Kościołem na modlitwie. Duch Święty został nam dany abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Pana i głosili Dobrą Nowinę.

2. Także dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy X Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. Przed kościołem jest zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy finansowo i materialnie wspomogli wczorajszy festyn z okazji Dnia Dziecka, a także wszystkim, którzy się napracowali, bo przygotowali i prowadzili zabawy i konkursy dla dzieci. Za każdy wkład serca w imieniu dzieci i własnym składamy wielkie Serdeczne Bóg zapłać!

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (VII NIEDZIELA WIELKANOCY) 28 V 2017r.

Wniebowstąpienie

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa ukazuje nam sens i cel naszego życia, to, że nasza ojczyzna jest w niebie, że wszyscy mamy przygotowane mieszkanie w domu Ojca.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
W poniedziałek św. Urszulę Ledóchowską dziewicę;
We wtorek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie;
W środę Święto Nawiedzenia NMP oraz po wieczornej Mszy Św. ucałowanie Relikwii Św. Jana Bosko.
W czwartek św. Justyna męczennika;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W pierwszy czwartek wieczorna Msza Św. dla ministrantów z rodzinami.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 V 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest on wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza święta i będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

2. Jutro o godz. 19.00 zapraszamy do Oratorium wszystkich, którzy pragną zaangażować się w organizację i prowadzenie Festynu na Dzień Dziecka w sobotę 3 czerwca. Można jeszcze wesprzeć ten festyn finansowo lub ofiarować różne upominki czy zabawki oraz słodycze, dostarczając je do Oratorium lub na plebanię. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

3. Jutro ks. Krzysztof zaprasza chłopców po pierwszej Komunii świętej i innych, którzy chcieliby być ministrantami, na spotkanie o godz. 18.00 do Oratorium.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 V 2017 r.

komunia

1. Dziś w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30. Dzieciom życzymy wytrwania w łasce i miłości Boga, a rodzicom umocnienia wiary do dalszego dawania świadectwa. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza, którym są trzy ORNATY fioletowe do odprawiania Mszy Św. Także dziękujemy za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Wyjątkowo nie ma dziś Mszy św. o 13.00.

2. Dzieci komunijne mają tzw. Biały Tydzień – z rodzicami będą codziennie uczestniczyć w nabożeństwie majowym o 17.30 i Mszy św. wieczornej. Jutro dzieci komunijne przynoszą kwiatki dla Bożej Matki. Jutro będzie też uroczyste poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków komunijnych. We wtorek dzieci tradycyjnie złożą ofiary na pomoc dla dzieci na misjach. W środę wyjątkowo, ze względu na bierzmowanie dzieci przyjdą na 17.00.

3. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Krzysztofa Białasika z Boliwii. Spowiedź we wtorek o 17.30. Próba generalna we wtorek o godz. 18.30. otoczmy młodych szczerą modlitwą.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 V 2017 r.

h

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która zaczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Idźcie i głoście…”. W tych dniach szczególnie prośmy Jezusa Dobrego Pasterza o dar nowych powołań.

2. Dziś jest zbiórka do puszek ofiar na organizację corocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Można również ofiarować różne upominki (nowe) oraz słodycze, dostarczając je do Oratorium lub na plebanię. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. W minioną niedzielę na pomoc w Aleppo zebraliśmy 2055 zł.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 IV 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce IX Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. Weźmy w tych dniach do ręki księgę Pisma Świętego by wsłuchać się w głos Boga, który do nas kieruje Swoje słowo. Przeczytajmy w tych dniach List Św. Pawła do Galatów.

2. Dziś, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, jest ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z cierpiącym narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Jutro rozpoczynamy maj – najpiękniejszy miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30 i na Sławocieszu przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic: Samopomocy Chłopskiej, Owsianej i Miętowej o godz. 19.00.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 23 IV 2017 r.

Jezus Miłosierny

1. W Niedzielę Miłosierdzia powtarzamy za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój!” i za św. Faustyną: „Jezu ufam Tobie!”. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia niech skłoni nas do otwarcia się na Miłosierdzie Boga i do odkrycia Jego obecności w bliźnich, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. W roku poświęconym osobie św. Brata Alberta, szczególnego patrona i świadka miłosierdzia chciejmy, tak jak on, „być dobrymi jak chleb”.

2. Dziękujemy ks. Michałowi za Słowo Boże i po każdej Mszy Św. wspieramy pracę salezjanów w Gruzji ofiarami, które ks. Michał zbiera przed kościołem. Bóg zapłać za dar serca!

3. Jutro Liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha Bp. i męczennika – głównego patrona Polski. Także jutro przypada miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O 17.30 nabożeństwo i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także nowe osoby do włączenia się w modlitwę różańcową, o którą prosi Matka Boża w Fatimie.

Top