Temat Oratorium

Liturgiczna Służba Ołtarza czyli ministranci

Rok szkolny rozpoczęty, więc czas na kolejny rok naszej formacji Liturgicznej Służby Ołtarza.
W pierwszy czwartek września spotkaliśmy się aby przedstawić nowy Zarząd oraz omówić nasz wkład w życie Parafii.
Była oczywiście Eucharystia – centrum naszego posługiwania, był też czas na wspólną zabawę i biesiadowanie.

W skład nowego Zarządu LSO wchodzą:

– Maciej Jedziniak – Prezes;
– Stanisław Kabata i Paweł Piasecki – ceremoniarze odpowiedzialni za przygotowanie uroczystych liturgii;
– Wojciech Głogowski – odpowiedzialny za kontakt z ministrantami z gimnazjum i szkoły podstawowej;
– Adam Kubisa – odpowiedzialny za lektorów.

Cieszymy się, że wraz z początkiem kolejnego roku naszej formacji przybyło nam sześciu kandydatów, którzy na zbiórkach będą przygotowywali się do posługi ministranta.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej ekipy przyjdź na zbiórkę.

Zbiórki odbywają się w soboty.
O godz. 9.30 spotykamy się z kandydatami, a o godz. 11.30 z ministrantami.
Zapraszamy.

Zeszli z kanapy i … wygrywali.

W sobotę – 18 marca – grupa ministrantów z naszej parafii wzięła udział w XII Ministranckim Turnieju Tenisa Stołowego w Debrznie.

Pod czujnym okiem księdza Krzysztofa Szynkowskiego i Pana Karola Pietras kilka minut po godzinie 5 wyruszyliśmy z Wielgowa. Spotkanie LSO z Inspektorii Pilskiej rozpoczęło się wspólną Eucharystią. Następnie, już w hali podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe rozpoczęliśmy sportowe zmagania.

Mikołajki 2016

Mikołaji 2016Święty Mikołaj jeździ po całym świecie, odwiedza różne miejsca, więc nie mógł nie trafić do Wielgowa. W niedzielę, 5 grudnia specjalnie wraz ze swoim orszakiem przybył z dalekiej Laponii do Oratorium przy Parafii p/w Świętego Michała Archanioła w Wielgowie. Właściwie to nie miał innego wyjścia, wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Śnieżynki zorganizowały dla dzieci pyszne zabawy i konkursy, a dzieciaki dzielnie zdobywały nagrody.

Mikołajki dla dzieci zorganizowali i przeprowadzili członkowie Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży działającego przy naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim za udział, organizowanie i przeprowadzenie tej imprezy.

W galerii parę zdjęć.

Spotkanie integracyjne ministrantów.

Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Jedni nie mogą się doczekać spotkania z dawno niewidzianymi kolegami, innym trochę smutno, iż czas bez nauki mija tak szybko. Wakacje to także chwile zmian. Żegnamy znanych nam księży a pojawiają się nowi.

Wielgowska wspólnota LSO od kilku tygodni ma nowego opiekuna. Księdza Dariusza Dąbrowskiego zastąpił ksiądz Krzysztof Szynkowski. Aby lepiej się poznać potrzebne są zbiórki, ale też mniej oficjalne spotkania. Takim było właśnie to w czwartkowy wieczór.

Dzień Dziecka 2016

dzień DzieckaW niedzielę, 5 czerwca, wszystkie dzieci, te małe i te troszkę starsze bawiły się na festynie zorganizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Słoneczna pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili. Najmłodsi dzielnie rywalizowali w konkursach, grach i zabawach. A było w czym wybierać. Każde dziecko otrzymało specjalny formularz do udziału w konkursach, na którym gromadzone były punkty zdobywane za uczestnictwo w zabawach. Punkty te można było wymienić później na nagrody. Już za samo posiadanie takiego formularza można było otrzymać nagrodę, ponieważ formularze były numerowane i przez cały czas trwania imprezy były losowane ich numery. Ogółem wydanych było 299 takich formularzy. Zainteresowanie konkursami było tak duże, że do poszczególnych konkurencji ustawiały się sporej długości kolejki. W konkursach przegranych nie było, każde dziecko otrzymało punkty.
Oblegany był dmuchany zamek. Dużym wzięciem cieszyły się konkurencje z wodą i malowanie twarzy. Nawet już po oficjalnym zakończeniu festynu jeszcze byli chętni. Przez cały czas trwania festynu można było się posilić kiełbaskami z grilla.
Ogólnie impreza była bardzo udana i na pewno pozostanie na długo w pamięci nie tylko najmłodszych. Oprócz dzieci z Wielgowa i Sławociesza przyjechały też dzieci z okolicznych osiedli. Wszyscy chwalili wzorowe przygotowanie i przebieg festynu. Wielu dorosłych na pewno żałowało, że mają troszkę latek za dużo. Najważniejsze było jednak to, dzieci dobrze się bawiły. Żadne dziecko nie wyszło z festynu bez nagrody, chyba że wcześniej ją zjadło.
Do zobaczenia za rok!!!

W galerii zdjęć fotki.

Mikołajki 2015

Mikołajki w Oratorium w WielgowieŚwięty Mikołaj zawitał do Wielgowa! W sobotę, 5 grudnia specjalnie wraz ze swoim orszakiem przybył z dalekiej Laponii do Oratorium przy Parafii p/w Świętego Michała Archanioła w Wielgowie. Właściwie to nie miał innego wyjścia, wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Śnieżynki zorganizowały dla dzieci pyszne zabawy i konkursy, a dzieciaki dzielnie zdobywały nagrody. Wspólna zabawa porwała nawet Świętego Mikołaja i Śnieżynki którzy ruszyli do tańca z dziećmi.
Mikołajki dla dzieci zorganizowali członkowie Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży działającego przy naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim za udział, zorganizowanie i przeprowadzenie tej imprezy.

W galerii zdjęć fotki

Wspomnienia z kolonii letniej w Biskupinie

Kolonie letnie 2014 w Biskupinie29 czerwca o godz. 11:00 zebraliśmy się przed naszym kościołem w Wielgowie, rozpoczęliśmy od Mszy Św. o godz. 11:30, daliśmy słodkie buziaki naszym rodzicom i pojechaliśmy po naszą wielką historyczno-archeologiczną letnią przygodę w składzie 41 dziewczynek, 40 chłopców, 6 wychowawców oraz nasz kierownik i pomysłodawca całego zamieszania ks. Andrzej Marchewka. Biskupin to urocza wieś na Pojezierzu Gnieźnieńskim , która leży w obrębie regionu historyczno-etnograficznego zwanego Pałukami. Tak znamienita lokalizacja sprzyjała temu by nasze chłonne i spragnione wiedzy umysły mogły nabyć nową wiedze i umiejętności. Już następnego dnia mieliśmy okazję zwiedzenia Archeologicznego Rezerwatu w Biskupinie, gdzie poznaliśmy życie codzienne ich pradawnych mieszkańców. W trakcie naszej kolonii zwiedzaliśmy również Ostrów Lednicki, Gniezno, a tam Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Katedrę Gnieźniejską, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, wystawy machin oblężniczych oraz ruiny zamku, przejechaliśmy się kolejką wąskotorową, byliśmy w Parku Dinozaurów w Rogowie, w którym był park linowy i super plac zabaw oraz w Silverado City, miasteczku westernowym, w którym mogliśmy się bawić. Uczestniczyliśmy również w wielu ciekawych zajęciach, w Zagrodzie Pałuckiej w Gąsawie doiliśmy krowy, piekliśmy bułeczki i robiliśmy masło. W naszym ośrodku też dużo się działo, malowaliśmy witraże, uczestniczyliśmy w spartakiadzie, hokeju na wodzie i poszukiwaniu skarbów . Leniuchowaliśmy na plaży w Gąsawie, jedliśmy lody, cieszyliśmy się upragnionymi wakacjami oraz swoim towarzystwem. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i emocji 9 lipca.

Tekst: Paulina Różnicka
W galerii zdjęć fotki

Dzień Dziecka 2014

Dzień Dziecka 2014Dzień Dziecka jest dzisiaj, ale już wczoraj dzieci bawiły się na festynie zorganizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży przy naszej parafii. Na placu koło kościoła od godziny 15:00 panował spory ruch. Dzieci młodsze i te trochę starsze dzielnie rywalizowały w licznych konkursach, grach i zabawach. Atrakcji było sporo i sporo było nagród do wygrania.
W sumie zostało wydanych 286 kart uczestnictwa, jednak sporo dzieci dobrze bawiło się bez kart. Sporo także było dzieci zbyt małych, aby wziąć udział w konkurencjach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zabawę, a sponsorom i organizatorom za wyśmienite przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W galerii zdjęć fotki

Wspomnienia z półkolonii

Półkolonie zimowe 2014Ferie zimowe już za nami, wrócił czas szkolnych zajęć i nauki. Z ferii zimowych pozostało tylko wspomnienie. A jest co wspominać, bo w pierwszym tygodniu ferii w dniach 17-21 lutego 2014 roku Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oddział w Wielgowie zorganizowało półkolonie dla dzieci z naszej parafii. Atrakcji i zabaw było sporo. Oprócz zajęć typowo zabawowych, czyli Balu Karnałowego we własnoręcznie wykonanych maskach, wspólnych zabaw ruchowych czy konkursów tematycznych były także zajęcia edukacyjne. Dzieci uczyły się między innymi pieczenia ciastek w Domu Chleba w Marianowie i samodzielnie wykonały lizaki i cukierki, które potem same zjadły. Był wyjazd do kina i Fundacji Eureka. Nie mogło zabraknąć zajęć sportowych. Została rozegrana Olimpiada Półkolonijna Soczi 2014, w której uczestniczyły dzieci z półkolonii zorganizowanych przez parafie z Gumieniec, Św. Jana Bosko i Wielgowa. Zwyciężyła półkolonia Św. J. Bosko, drugie miejsce zajęło Wielgowo, a trzecie przypadło Gumieńcom.
Na zakończenie półkolonii była pyszna pizza, upominki i nagrody.
I tylko szkoda, że tak szybko się ferie skończyły.

W galerii zdjęć fotki

SSWM w Wielgowie ma już 10 lat

SSWM w Wielgowie ma już 10 lat„Chodźcie stopami po ziemi, lecz sercem mieszkajcie w niebie” – to jedna z myśli św. Jana Bosko, który całe swoje życie poświęcił dla młodzieży i uczniów. Dzieło rozpoczęte przez niego jest kontynuowane do dzisiaj. W sobotę, 16 listopada świętowaliśmy 10-lecie powstania Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży i świetlicy środowiskowej przy naszej Parafii. Ten Jubileusz uczciliśmy uroczystą Mszą Świętą. dziękczynną o 15.00 w naszym kościele. Mszę Świętą uświetniła obecność księży związanych z działalnością SSWM oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło wychowanków Oratorium (również tych z minionych lat) wraz z rodzinami oraz licznych sympatyków i parafian.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Top