Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.Chrystus zmartwychwstał i żyje! Po 20 wiekach Kościół niezmiennie głosi ten sam fakt, bo Chrystus jest „ten sam, wczoraj, dziś i na wieki”. Jest to dzień wielkiej radości i optymizmu – nie ma śmierci, która zniechęca i przygniata, ale jest życie, które daje nam Bóg pełen miłości w swoim zmartwychwstałym Synu.
2.Składamy sobie dzisiaj życzenia. My, Wasi duszpasterze, życzymy Wam, wszystkim Parafianom, a także gościom, aby wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas, przenikała Waszą codzienność i wszystkie sytuacje życia. Niech mocą tej wiary budzi się w Was pokój, radość i optymizm oraz nadzieja na lepsze jutro, abyście byli świadkami Jego miłości. Życzymy również pięknego przeżywania tych Świąt i radosnych, pełnych pokoju i dobra spotkań z bliskimi. Niech zmartwychwstały Pan Wam błogosławi!
3.Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg całego Triduum Paschalnego: wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale (zwłaszcza podczas Misji i Wielkiego Tygodnia) i przy ołtarzu. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji (tzw. ciemnicy) i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Danucie Kos, Pani Eli Dziadosz – za cudownie przystrojony w kwiaty kościół, za wszelkie dary, a zwłaszcza kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za pomoc dorosłym i młodzieży, zwłaszcza oazowej, a za oprawę Liturgii dziękujemy Ks. Pawłowi i Kl. Adamowi oraz wszystkim, którzy wraz z ministrantami przez całe Triduum byli zaangażowani w Liturgię. Dziękujemy również tym, którzy czynnie uczestniczyli
w nabożeństwach i adoracji, chórowi z ks. Jackiem na czele, panu Franciszkowi – organiście, ministrantom, zaangażowanym wspólnotom naszej Parafii, a także młodzieży i dzieciom, którzy uczestniczyli w adoracji i Liturgii tych wielkich dni.
Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg dzisiejszej procesji: księżom, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pani katechetce, strażakom z Niedźwiedzia i wszystkim osobom
z orszaku procesyjnego, a także wszystkim, którzy z żywą wiarą uczestniczyli w tej procesji i Mszy rezurekcyjnej.
Dziś jeszcze Msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 (z chrztami) i o 18.00.
4.Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie dzieciom i młodzieży pragniemy przypomnieć, że obok zabawy i radości ze „śmigusa dyngusa”, trzeba pamiętać o spotkaniu z Bogiem na Mszy św. i nie godzi się polewać ludzi idących do kościoła. Jutrzejsze ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
5.W Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje piątkowy post, czyli w najbliższy piątek można spożywać potrawy mięsne.
6.W przyszłą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast za tydzień zapraszamy do kościoła parafialnego na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Grupa charytatywna po wszystkich Mszach będzie przed kościołem zbierała do puszek dobrowolne ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
7.Za tydzień przypadnie II niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na ocieplanie naszego kościoła. Już dziś Bóg zapłać za każdy dar serca.
8.W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna (załatwiamy  tylko sprawy pogrzebowe). Przepraszamy, ale nie będzie proboszcza ani ks. Pawła.
9.Intencje mszalne podamy jutro.

W dzień wielkiej radości wracajmy do naszych domów jako ludzie umocnieni udziałem w Zmartwychwstaniu Chrystusa, a zarazem jako świadkowie tego wydarzenia. Niech z naszych ust nie schodzi rozpowiadana od 2 tysięcy lat wspaniała wieść: „Alleluja! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!”

Top