XXVI Niedziela zwykła

1.W środę przypada nasz Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła, Patrona naszego kościoła i Parafii. Trwa Nowenna do tej uroczystości na zakończenie wieczornej Mszy św. Główna Msza św. odpustowa będzie w środę o godz. 18.00, a przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Michalski – Salezjanin ze Słupska. Na zakończenie Mszy św. będzie Litania do św. Michała oraz procesja eucharystyczna i uroczyste błogosławieństwo. Zapraszamy na wspólne świętowanie wszystkich parafian i gości, dzieci, młodzież i dorosłych, a szczególnie cały orszak procesyjny, niewiasty z Żywego Różańca ze świecami, dzieci do sypania kwiatków, ministrantów i chór parafialny oraz mieszkańców Niedźwiedzia ze strażakami na czele. Niech nie zabraknie nikogo, kto pragnie obrony i wsparcia ze strony Wodza zastępów niebieskich.
2.Po Mszy św. odpustowej zapraszamy wszystkich na „Festiwal Ciasta” przy kościele. Można będzie skosztować różnych ciast i napić się herbaty czy kawy, (rozdawaniem zajmie się młodzież), a przy tym złożyć dobrowolną i dowolną ofiarę przeznaczoną na ocieplanie naszego kościoła. Kto jeszcze chce upiec ciasto, prosimy dziś zgłaszać się w zakrystii, a ciasto pokrojone na porcje bardzo prosimy przynosić w środę od 16.00 do 18.00 do Oratorium. Bóg zapłać wszystkim osobom piekącym za ich dar serca.
3.We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
jutro – św. Wincentego a Paulo, kapłana
we wtorek – św. Wacława, męczennika
w środę przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
w czwartek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
w piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
a w sobotę czcimy świętych Aniołów Stróżów;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
4.W czwartek jest ostatni dzień miesiąca – na wieczornej Mszy św. w sposób szczególny czcimy św. Jana Bosko, Ojca i Przyjaciela młodzieży. Zapraszamy wszystkich sympatyków charyzmatu Ks. Bosko. Na zakończenie Mszy św. będzie ucałowanie relikwii tego wielkiego Wychowawcy, a potem spotkanie dla kandydatów i członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
5.W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych będą codziennie o 17.30, a dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.
6.W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych z sakramentami, a także dzień przebłagania Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
Msza św. dla dzieci o 16.30 (z Różańcem);
Msza św. dla dorosłych o 18.00;
Msza św. dla młodzieży o 19.00.
7.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 66. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Jezusa „Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem” (J 13,15). Dlatego
w następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na rzecz potrzebujących, zwł. z naszej parafii.
8.W minione 2 niedziele na ocieplanie kościoła zebraliśmy 4.720 zł. i aktualnie mamy do dyspozycji 27.860 zł. Za wszelkie ofiary na ocieplanie naszego kościoła, za zrozumienie i szczodrość wszystkim dobrodziejom naszej świątyni składamy z całego serca Bóg zapłać!
9.Na początku maja przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Ziemi św. (Izraela i Jordanii). Pielgrzymka do takich miejsc była największym pragnieniem wielu wybitnych osobistości i świętych. Informacje ogólne są
w gablotach z ogłoszeniami, a szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia do końca listopada przyjmuje Ks. Proboszcz. Ilość miejsc jest ograniczona.
10.W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Edmunda Klammera, lat 54, z ul Końcowej. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 27września – 3 października 2010 r.

PONIEDZIAŁEK – 27. 09. 2010r.
700
1800 1. ++ Michał Piotrowski i z rodziny Budackich
2. ++ Wacław i Irena Chruścińscy

WTOREK – 28. 09. 2010r.
700
1800 1.

ŚRODA – 29. 09. 2010r. – ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – ODPUST PARAFIALNY
700 1. + Michał

1800 1. w int. Parafian
2. o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla kapłanów naszej Parafii – int. od II Róży

CZWARTEK – 30. 09. 2010r.
700
1800 1. o Boże błogosł. dla Jadwigi i Bronisława z ok. 59. rocznicy małżeństwa
2. + Felicja Gunderman – od uczestników pogrzebu

I PIĄTEK – 1. 10. 2010r.
700 + Józef Kuszyński – od uczestników pogrzebu
1630 + Józef Kuszyński – od córki Agnieszki z mężem i córką
1800 1. + Piotr Mazurkiewicz (z ok. urodzin i 6 miesięcy po śmierci)
1900

I SOBOTA – 2. 10. 2010r.
700
1800 1. o potrzebne łaski i Boże błogosław. dla Ks. Andrzeja
2. + Józef Kuszyński – od córki Doroty z mężem
3. + Józef Kuszyński – od syna Darka z żoną i dziećmi
4. + Józef Kuszyński – od syna Jacka z żoną i córkami

NIEDZIELA – 3. 10. 2010r.
800 ++ z rodziny Serbinowiczów
1000 ++ Wacław Jurkojć (15 r. śm.) i z rodziny
1130 o Boże błog. i potrzebne łaski dla Dawida z okazji roczku
1300 ++ Stefania i Józef Białek, Stefan Klukowicz i ich rodzice
1800 + Zofia Juda

Top