XXXII Niedziela zwykła

1.Dziś gościmy w naszym kościele poetę popularnie zwanego „Romcio Tomcio”. Stara się on przybliżać, zwłaszcza dzieciom, życie Pana Jezusa. Jest autorem 6 Książek dla dzieci, które dziś można nabyć po każdej Mszy św. przy wyjściu, a także uzyskać autograf autora. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci. Za chwilę oddamy mu głos.
2.Dziś o godz. 19.00 będzie w Oratorium zebranie wszystkich członków Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Zapraszamy.
3.We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
we wtorek jest Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej – jest to święto katedry biskupa Rzymu czyli papieża;
w środę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa;
w piątek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika za jedność Kościoła;
w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
4.W czwartek przypada Święto Niepodległości. To już 92. rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Każdy Polak powinien się zastanowić, czyśmy ją dobrze i mądrze wykorzystali? Jakimi naprawdę jesteśmy Polakami? Każdy Polak – patriota i katolik tego dnia powinien być na Mszy św., aby modlić się w intencji ukochanej Ojczyzny. Msze św. w środę będą o godz. 8.00, 10.00, o 12.00 i 18.00. Zapraszamy.
5.W następną niedzielę na Mszy św. o 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców.
6.Za tydzień będziemy gościć kleryków z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Będą z nami się modlić, animować liturgię i zbierać do puszek ofiary na potrzeby seminarium w Szczecinie. Natomiast 5 grudnia przyjadą do nas klerycy z Salezjańskiego Seminarium z Lądu (my księża pracujący w Wielgowie kończyliśmy to seminarium). Wspierajmy seminaria modlitwą i ofiarnością.
7.W naszej Parafii organizujemy kurs przedmałżeński dla młodzieży (od 18 roku życia), która planuje zawarcie sakramentu małżeństwa w najbliższych latach. Kurs rozpocznie się 19 listopada i będzie trwał do 4 grudnia (w weekendy).
8.Na początku maja przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Ziemi św. (Izraela i Jordanii). Informacje ogólne i program pielgrzymki znajdują się w gablotach i na stoliku przy wyjściu, a zgłoszenia do końca listopada (termin nieprzekraczalny) przyjmuje Ks. Proboszcz. Zapraszamy.
9.Z ofiar na Wypominki na ocieplanie zebraliśmy 4920 zł. oraz otrzymaliśmy ofiarę indywidualną w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. W najbliższe 2 niedziele tace będę przeznaczone również na ocieplanie naszej świątyni. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii, zwłaszcza na ocieplanie kościoła.
10.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jadwigę Paszkowską, lat 76, z ul. Zawrotnej. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 8 – 14 listopada 2010 r.

PONIEDZIAŁEK – 8. 11. 2010r.
700 w pewnej intencji
1800 1. + Edward Murgrabia
2 + Łukasz Bondarowicz (z okazji urodzin)
3. za zmarłych nauczycieli, wychowawców, duchownych

WTOREK – 9. 11. 2010r.
700 w int. Parafian (z 7 XI)
1800 1. ++ Karolina, Franciszka (k), Michał Bohdziul i Anna Białas
2. ++ z rodziny Buczkowskich

ŚRODA – 10. 11. 2010r.
700 ++ Julianna i Stanisław Przewoźniczak i Bolesław Mila
1800 1. o zdrowie i Boże błog. dla Wandy, Cecylii, Teresy i Jana
2 ++ Franciszek Tworzydło oraz jego rodzice i rodzeństwo

CZWARTEK – 11. 11. 2010r. – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
800 + Helena Gadacz (20 r. śm.)
1000 ++ Stanisław, Rozalia i Franciszek Samborscy, Zofia i Antoni Janczura, Franciszek Łężny
1200 + Tadeusz Buczny
1800 ++ z rodziny Jędrzejczak

PIĄTEK – 12. 10. 2010r.
700
1800 1. o Boże bł. i potrzebne łaski dla Stanisławy, Jadwigi, Anny, Janusza, Karoliny i Joanny
2 ++ Rodzice: Maria i Wojciech Dobrzańscy i rodzeństwo
3. ++ Bogumiła i z rodziny

SOBOTA – 13. 11. 2010r.
700
1800 1. ++ Rodzice: Katarzyna i Stanisław, syn: Stanisław i z rodziny Kondziołów
2. ++ Stanisław Dochniak i Stanisław Żytkiewicz

NIEDZIELA – 14. 11. 2010r.
800 1. w int. Parafian
2. ++ Z rodziny Turowskich: Jan, Edward, Henryk, Franciszka (k), Melania i Wiesław
1000 ++ Jerzy (20 r. śm.) i rodzice z obojga stron
1130 + Agnieszka (10 r. śm.)
1300 ++ Zofia i Józef
1800 + Jerzy (20 r. śm.)

Top