II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 I 2011

1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W tradycji tego święta jest poświęcenie kadzidła i kredy, które zabieramy do domu, aby zapach kadzidła był świadectwem czci oddawanej Bogu, a znak kredy na drzwiach niech dowodzi, że mieszka tam rodzina katolicka. Po każdej Mszy św. można zabrać do domu wodę święconą, poświęconą kredę i kadzidło – ale już dziś prosimy, aby brać tylko jedno opakowanie na rodzinę. W Trzech Króli Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że jest to jedno z najstarszych i największych świąt katolickich, a nieobecność na Mszy św. tego dnia jest grzechem. Tego dnia są również zbierane do puszek dobrowolne ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Już dziś Bóg zapłać za wszelką życzliwość.
2. W Trzech Króli przypada również I czwartek miesiąca – pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich i zakonnych.
3. W I piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. podczas Mszy św. o 7.00 i 9.00. Wyjątkowo w styczniu (z powodu kolędy) nie będzie odwiedzin chorych.
4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia ale kolędy śpiewamy i choinki zostają do 2 lutego.
5. Jak już ogłaszaliśmy w Nowy Rok, planujemy w tym roku dokończyć ocieplanie całego kościoła i dokonać uszczelnienia, a może nawet wymiany okien w prezbiterium. W związku z tym będziemy kontynuować zbiórki na tacę ofiar na remonty w każdą II niedzielę miesiąca. Dlatego apelujemy, aby w następną – II-gą niedzielę miesiąca składać obfitsze ofiary, aby realnie można było myśleć o ociepleniu kościoła w tym roku. Już dziś za zrozumienie i każdy wkład serca gorąco dziękujemy.
6. Trwają wizyty kolędowe, dlatego pragniemy przypomnieć, że jako kapłani chcemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie i życzliwość. Na wizytę kolędową należy w mieszkaniu przygotować stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, a także Pismo św. oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży (lub zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię). Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza. Przypominamy, żeby wszędzie i wszystkie psy były pozamykane, bo w takiej sytuacji ksiądz ominie mieszkanie lub posesję. Kolędę rozpoczynamy zwykle od 16.00, a w sobotę od 10.00. Niech zarówno dla księży jak i każdej rodziny będzie to okazja do zbliżenia i wzajemnego zrozumienia. W kościele jest do dyspozycji woda święcona do wzięcia w godzinach, kiedy kościół jest otwarty (pół godziny przed Mszą – w dni kolędowe Msze św. są o 7.00 i 9.00).

ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

PONIEDZIAŁEK – 3 I 2011
Osada leśna: Sokolników i Św. Huberta;
WIELGOWO: Bryczkowskiego; Urodzajna i Tatarakowa;

WTOREK – 4 I 2011
WIELGOWO: Przedwiośnie, Gościniec i Hodowlana,

ŚRODA – 5 I 2011
Borsucza, Stokrotki, Dzikiej Róży; Cyprysowa, (Czerwonych Maków – jeśli już tam mieszkają) i Wilgi,

CZWARTEK – 6 I 2011
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – KOLĘDY NIE MA

PIĄTEK – 7 I 2011
Jarząbków, Śpiewna, Melisy, Fiołkowa i Drewniana

SOBOTA – 8 I 2011 – od 10.00
Niedźwiedź

7. Podczas całej kolędy kancelaria jest czynna tylko w soboty od 8.30 do 9.00.
8. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Józefa Gralika, lat 74, z ul. Balladyny. Wieczny odpoczynek…

Top