Jasełka w wykonaniu wychowanków MOS1

„Chodź do piekła, boś ty brzydki” – ten i inne znane teksty opowiadające o Bożym Narodzeniu można było usłyszeć dzisiaj w kościele. Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr. 1 przedstawili dzisiaj podczas Mszy Świętej swoją wersję jasełek. Przedstawienie się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Jasełka przygotowała katechetka p. Anna Koler-Tomaszewska wraz z p. Moniką Kwiatkowską. O „oprawę” muzyczną zadbał p. Rafał Wierzba. Wychowawcy Ośrodka zaangażowali się w przygotowanie Liturgii i animowali śpiewy.
Występ przed tak liczną publicznością był dla Chłopaków ogromnym wyzwaniem, któremu mimo tremy sprostali. Ogromną radość sprawiła Im obecność w kościele Ich rodzin (to również „czynnik” stresujący).

Jasełka, czyli widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych wywodzi się i jest wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. Treścią inscenizacji jasełkowych jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty wykorzystywane w przedstawieniach bardzo często są rymowane, często też występują w nich zwroty gwarowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Top