Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 24 IV 2011 r.

1. Chrystus zmartwychwstał i żyje! Po 20 wiekach Kościół niezmiennie głosi ten sam fakt, bo Chrystus jest „ten sam, wczoraj, dziś i na wieki”. Jest to dzień wielkiej radości i optymizmu – nie ma śmierci, która zniechęca i przygniata, ale jest życie, które daje nam Bóg pełen miłości w swoim zmartwychwstałym Synu.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. My, Wasi duszpasterze, życzymy Wam, wszystkim Parafianom, a także gościom, aby wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas, przenikała Waszą codzienność i wszystkie sytuacje życia. Niech mocą tej wiary budzi się w Was pokój, radość i optymizm oraz nadzieja na lepsze jutro, abyście byli świadkami Jego miłości. Życzymy również pięknego przeżywania tych Świąt i radosnych, pełnych pokoju i dobra spotkań z bliskimi. Niech zmartwychwstały Pan Wam błogosławi! A my trwajmy w komunii ze zmartwychwstałym Chrystusem.
3. Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg całego Triduum Paschalnego: wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale (zwłaszcza podczas Rekolekcji, Triduum Paschalnego) i przy ołtarzu. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji (tzw. ciemnicy) i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Danucie Kos, Pani Eli Dziadosz – za cudownie przystrojony w kwiaty kościół, za wszelkie dary, a zwłaszcza kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za pomoc dorosłym i młodzieży, zwłaszcza oazowej, a za oprawę Liturgii dziękujemy Ks. Pawłowi i Kl. Michałowi oraz wszystkim, którzy wraz z ministrantami przez całe Triduum byli zaangażowani w Liturgię. Dziękujemy również tym, którzy czynnie uczestniczyli w nabożeństwach i adoracji, chórowi z ks. Jackiem na czele, pani Organistce, ministrantom, zaangażowanym wspólnotom naszej Parafii, a także młodzieży i dzieciom, którzy uczestniczyli w adoracji i Liturgii tych wielkich dni.
Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg dzisiejszej procesji: księżom, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pani katechetce, strażakom z Niedźwiedzia i wszystkim osobom z orszaku procesyjnego, a także wszystkim, którzy z żywą wiarą uczestniczyli w tej procesji i Mszy rezurekcyjnej.
Dziś jeszcze Msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 (z chrztami) i o 18.00.
4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie dzieciom i młodzieży pragniemy przypomnieć, że obok zabawy i radości ze „śmigusa dyngusa”, trzeba pamiętać o spotkaniu z Bogiem na Mszy św. i nie godzi się polewać ludzi idących do kościoła. Jutrzejsze ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
5. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Grupa charytatywna po wszystkich Mszach będzie przed kościołem zbierała do puszek dobrowolne ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
6. Za tydzień – właśnie w niedzielę Miłosierdzia – będzie wielkie wydarzenie dla naszej Ojczyzny i wszystkich wierzących Polaków – o godz. 10.00 na Placu św. Piotra Benedykt XVI uroczyście ogłosi naszego Rodaka – Jana Pawła II – błogosławionym Kościoła Katolickiego. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 10.00 – zachęcamy wszystkich do oglądania transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej w TV. Zapraszamy na inne Msze św. a zwłaszcza o 13.00, która będzie dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. Na tej Mszy poświęcony zostanie wizerunek Jana Pawła II, który został zamówiony i namalowany dla naszego kościoła, a na wszystkich Mszach będzie ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II (fragment ornatu), pozyskane dzięki staraniom Ks. Pawła. Na zakończenie Mszy św. o 13.00 będzie również nabożeństwo dziękczynne z litanią do bł. Jana Pawła II i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
7. Przypominamy, że nawet najpobożniejsze obejrzenie Mszy w telewizji nie zwalnia nikogo (z wyjątkiem chorych) z osobistego uczestniczenia we Mszy św.

W dzień wielkiej radości wracajmy do naszych domów jako ludzie umocnieni udziałem w Zmartwychwstaniu Chrystusa, a zarazem jako świadkowie tego wydarzenia. Niech z naszych ust nie schodzi rozpowiadana od 2 tysięcy lat wspaniała wieść: „Alleluja! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!”

Intencje Mszalne 26 kwietnia – 1 maja 2011

WTOREK – 26. 04. 2011r.
900 o Boże błogosław. dla Iwony i Jerzego w 25 rocz. małżeństwa
1800 1. + Bogumiła Jaćwiąg – od Ireny Lipy

ŚRODA – 27. 04. 2011r.
900
1800 1. o zdrowie i Boże błogosław. dla Róży Ojców

CZWARTEK – 28. 04. 2011r.
900
1800 1. + Bogusława Gabryel – od swatki Ireny z Żarek

PIĄTEK – 29. 04. 2011r.
900
1800 1. ++ Anna Praczkowska (1 r. śm.) i Mieczysław Praczkowski

SOBOTA – 30. 04. 2011r.
900
1800 1. Dziękczynno-błagalna w 60 r. ślubu Zofii i Józefa Kurman

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 1.05.2011r. – BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
800 1. w int. Parafian
2. o zdrowie, Boże błog. i opiekę Maryi dla Stanisławy (k) z okazji 80. urodzin
1130 + Krzysztof Sporny
1300 Dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II
1800 + Maria Raróg – gregorianka

Top