Poniedziałek Wielkanocny – 25 IV 2011 r.

1. Dziś drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na KUL oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
2. W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca – pragniemy uczcić św. Jana Bosko – Ojca i Nauczyciela młodzieży. Na zakończenie wieczornej Mszy św. będzie ucałowanie jego relikwii. Zapraszamy członków Rodziny Salezjańskiej i wszystkich sympatyków dzieła salezjańskiego.
3. W najbliższą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Grupa charytatywna w niedzielę po wszystkich Mszach będzie zbierała do puszek dobrowolne ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
4. W najbliższą niedzielę będzie wielkie wydarzenie dla naszej Ojczyzny i wszystkich wierzących Polaków – o godz. 10.00 na Placu św. Piotra Benedykt XVI uroczyście ogłosi naszego Rodaka – Jana Pawła II – błogosławionym Kościoła. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 10.00 – zachęcamy wszystkich do oglądania transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej w TV. Zapraszamy na inne Msze św. a zwłaszcza o 13.00, która będzie dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. Na tej Mszy poświęcony zostanie wizerunek Jana Pawła II, który został zamówiony i namalowany dla naszego kościoła, a na wszystkich Mszach będzie ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II (fragment ornatu). Na zakończenie Mszy św. o 13.00 będzie również nabożeństwo dziękczynne z litanią do bł. Jana Pawła II i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
5. Przypominamy, że nawet najpobożniejsze obejrzenie Mszy w telewizji nie zwalnia nikogo (z wyjątkiem chorych) z uczestniczenia we Mszy św. osobiście.
6. Przypominamy i zachęcamy – w sobotę – 28 maja organizujemy wyjazd autokarem na święcenia kapłańskie diakona Adama Kierszki, a przy tej okazji również pielgrzymkę do Lichenia oraz Kawnic (sanktuarium M.B. Pocieszenia). Koszt całodniowego wyjazdu z obiadem – wynosi 150 zł. od osoby. Zachęcamy do tej pielgrzymki wszystkich parafian: dzieci z opiekunami, młodzież oraz dorosłych, a zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej (z przedpłatą 50 zł.)
7. Kochani, ośmielamy się przypomnieć, abyście pamiętali o swoich bliskich, żywych i zmarłych również przed Bogiem. Zachęcamy, aby zamawiać Msze św., w rocznicę śmierci, czy z okazji urodzin, albo w rocznicę ślubu czy w dniu imienin. W naszej Parafii nie domagamy się wielkich ofiar za intencję mszalną.
8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Władysław Stasiak, lat 59, z ul. Balladyny. Wieczny odpoczynek…

Top