Niedziela Miłosierdzia 1 V 2011r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i wielkie, historyczne wydarzenie – beatyfikacja polskiego papieża – Jana Pawła II. Nie ma dziś Mszy o 10.00, aby każdy mógł obejrzeć tę uroczystość. Msza św. o 13.00 jest dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. Podczas tej Mszy poświęcony zostanie wizerunek Jana Pawła II, który został namalowany dla naszego kościoła, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynne z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na wszystkich Mszach będzie ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II (fragment ornatu).
2. Bł. Jan Paweł II, w 2003 roku w Łagiewnikach przypomniał nam prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie i zachęcał wszystkich wierzących do „wyobraźni miłosierdzia”. Zawsze pamiętajmy słowa Jezusa: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Grupa Charytatywna zbiera dziś do puszek ofiary dla rodzin z naszej parafii znajdujących się w szczególnej potrzebie. Bóg zapłać za każdy dar serca.
3. Dziś rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc roku poświęcony Maryi. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie o godz. 17.30. Niech nikogo z nas nie zabraknie – dzieci, młodzieży, ani dorosłych – prosimy przynosić książeczki z litanią do M.B.
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
Jutro – przeniesiona z Wielkiej Soboty – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski;
We wtorek jest uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to jednocześnie święto narodowe 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w kościele Parafialnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do uczczenia naszej Niebieskiej Królowej i modlitwy w intencji Ojczyzny;
W środę czcimy św. Floriana – patrona strażaków. Szczególnie naszym strażakom z Niedźwiedzia życzymy jego opieki i wstawiennictwa;
W czwartek czcimy św. Dominika Savio, patrona dzieci, młodzieży i ministrantów. Jednocześnie jest to I Czwartek miesiąca – na wspólnej Mszy o godz. 18.00 gromadzą się wszyscy ministranci wraz z rodzinami. Zapraszamy;
w piątek czcimy świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
5. W następną niedzielę swoje imieniny będzie obchodził Ks. Stanisław Skopiak. Mszę św. imieninową dostojny Solenizant odprawi w niedzielę o godz. 13.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.
6. W I piątek od rana odwiedziny chorych z sakramentami św. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu będzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszy św. o 9.00 i od 17.30, a Msza św. o 18.00.
7. Za tydzień będzie II niedziela miesiąca – taca z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ocieplania i okien naszego kościoła. Mamy 27 115 zł. długu. Remont jest zakończony ale długi wciąż pozostają. Bóg zapłać za zrozumienie i każdy dar serca.
8. W następną niedzielę na Jasnych Błoniach odbędzie się „Marsz Życia”. Do udziału gorąco zachęcamy.
9. W sobotę – 28 maja organizujemy wyjazd autokarem na święcenia kapłańskie diakona Adama Kierszki, a przy tej okazji również pielgrzymkę do Lichenia oraz Kawnic (sanktuarium M.B. Pocieszenia). Koszt całodniowego wyjazdu z obiadem – wynosi 150 zł. od osoby. Zachęcamy do tej pielgrzymki wszystkich parafian: dzieci z opiekunami, młodzież oraz dorosłych, a zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej (z przedpłatą 50 zł.).

Top