BOŻE CIAŁO – 23 VI 2011 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem – Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 oraz centralna Msza o 11.30, a po niej uroczysta procesja eucharystyczna. Nie ma dziś Mszy o 13.00. Zapraszamy wszystkich do licznego i pobożnego udziału w procesji do 4 ołtarzy zbudowanych na ulicach naszego Osiedla.
2. Dzisiejsza uroczystość jest dla wielu z nas okazją do spojrzenia z głębszą wiarą na Chrystusa obecnego w Eucharystii i do podjęcia postanowienia, aby częściej uczestniczyć we Mszy św. (można nawet w dni powszednie, ale zwłaszcza w niedziele, święta i uroczystości kościelne) ale też nawiedzać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i trwać w komunii z Bogiem. Warto pomyśleć nad naszą czcią wobec Chrystusa obecnego w Eucharystii, a zarazem pamięcią o bliskich – przede wszystkim w modlitwie. Zachęcamy gorąco do zamawiania Mszy św. w różnych, osobistych czy rodzinnych intencjach, a nie tylko za zmarłych.
3. Przez najbliższy tydzień będzie OKTAWA Bożego Ciała – na zakończenie Mszy wieczornej, po Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków, ministrantów, młodzież i dorosłych do sztandarów, Żywy Różaniec ze świecami.
4. Podczas całych wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko w soboty:
rano od 9.30 – 10.30,
po południu od 16.30 -17.30.
w nagłych potrzebach w każdej chwili można kontaktować się z księżmi.
5. Informacje dotyczące wyjazdu na kolonie do Stegny można uzyskać tylko w Oratorium.
6. Pragniemy poinformować, że Ks. Paweł po 3 latach zaangażowania w naszej Parafii został przez przełożonego zakonnego skierowany do pracy w Colegium Salesianum w Bydgoszczy. Pożegnamy go na Mszy św. w dzień jego Imienin, czyli 29 czerwca. Żeby o nas pamiętał, pragniemy mu również podziękować i ofiarować jakiś upominek, dlatego w najbliższą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar na prezent dla Ks. Pawła. Bóg zapłać za pamięć, życzliwość i zrozumienie.
7. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do tych parafian, którzy przygotowali trasę procesji. Bóg zapłać za poczucie odpowiedzialności i za zbudowanie pięknych ołtarzy, wystrojenie okien, za przygotowanie sztandarów oraz czynny udział w procesji. Wyrażamy wdzięczność Policji, Paniom i Panom z orszaku procesyjnego, osobom, które przygotowały i tym, które niosły sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom, chórowi, dzieciom komunijnym, Pani katechetce, wszystkim kapłanom naszej Parafii i wszystkim pomagającym w przebiegu dzisiejszej uroczystości (na dzieci i młodzież zaangażowanych w procesję przy Oratorium czeka niespodzianka).

Top