XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2011 r.

1. Podobnie jak w poprzednią niedzielę tak i dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na dar odpustowy oraz dług za okna i ocieplanie naszego kościoła. Za każdy wkład serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Michała Archanioła – jako duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego. Do udziału w Nowennie – na zakończenie każdej wieczornej Mszy św. – gorąco zachęcamy wszystkich Parafian. Odpust (w następny czwartek) będzie w tym roku bardziej uroczysty, dlatego że w tym roku przypada jubileusz 30-lecia poświęcenia naszego kościoła budowanego od połowy lat 70-tych. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości; dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego przeżywania tej Uroczystości, której będzie przewodniczył nasz przełożony zakonny, Ks. Inspektor Marek Chmielewski z Piły oraz uczestniczyć w niej będą również księża salezjanie, którzy w minionych latach pracowali w naszej parafii.

3. Bardzo zachęcamy do tego, aby upiec i wystawić jak najwięcej ciasta na odpustowy „Festiwal Ciasta”, a tzw. „Michałki” prosimy przynosić na plebanię

4. Bardzo prosimy gorliwych Parafian o przejrzenie feretronów i zadbanie, aby podczas procesji odpustowej miał je kto nieść. Kiedyś niesienie sztandaru było wyróżnieniem i zaszczytem, a dziś niektórzy traktują to jak karę…

5. Aby należycie uczcić św. Stanisława Kostkę, patrona młodzieży (święto przypada dziś) – jutro o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św., w której obowiązkowo uczestniczą wszyscy kandydaci do Bierzmowania – wraz z rodzicami – z wszystkich klas gimnazjum (oraz starsi, jeśli chcą się przygotowywać do tego Sakramentu), a po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców.

6. W najbliższym tygodniu we Wspólnocie Kościoła czcimy:
we wtorek – świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy – męczenników koreańskich;
w środę przypada święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
w piątek wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

7. W sobotę przypada 24-ty dzień miesiąca – w tradycji salezjańskiej w sposób szczególny czcimy Maryję Wspomożycielkę Wiernych. Na zmianę tajemnic zapraszamy członków Żywego Różańca, a wszystkich czcicieli Wspomożycielki zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godzinie 17.45.

8. Piękną tradycją w naszej Parafii są koła różańcowe tzw. „Róże”. Wszystkim należącym do tych wspólnot modlitwy, którym przewodzi Ks. Franciszek, dziękujemy a jednocześnie zachęcamy innych parafian, aby włączali się w posługę modlitewną Żywego Różańca. Maryja w wielu objawieniach prosiła właśnie o modlitwę różańcową. Podejmijmy zatem wysiłek modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Parafii.

9. W piątek dzieci i młodzież z naszej parafialnej Oazy jadą do Rumi na Rozpoczęcie Roku Oazowego. Życzymy im głębokich przeżyć duchowych.

10. W następną niedzielę  będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, która prowadzi ośrodki dla ofiar przemocy w rodzinie oraz samotnych matek. W ramach ogłoszeń powiedzą kilka zdań o swojej działalności a po Mszach Św. będą rozprowadzali różne materiały i zbierać dobrowolne ofiary do puszek.

11. Na weekend majowy przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Włoch. Dla zainteresowanych informacje ogólne są w gablotach z ogłoszeniami, a szczegóły na karteczkach przy wyjściu z kościoła, natomiast zgłoszenia do tylko 15 listopada przyjmuje Ks. Proboszcz. Ilość miejsc jest ograniczona.

Intencje Mszalne 19 – 25 września 2011

PONIEDZIAŁEK – 19. 09. 2011r.
900 + Tadeusz KUBIAK – od uczestników pogrzebu
1800 1.

WTOREK – 20. 09. 2011r.
900
1800 1.

ŚRODA – 21. 09. 2011r.
900
1800 1. ++ Adamina (f) i Bronisław ŁAKOMIAK i z rodziny

CZWARTEK – 22. 09. 2011r.
900 O Boże błog. dla IV Róży i ich rodzin
1800 1. + Mariusz GORZELAK – od uczestników pogrzebu

PIĄTEK – 23. 09. 2011r.
900 + Jan Bonter – od uczestników pogrzebu
1800 1. ++ Stanisław CIEŚLEWICZ (22 r. śm.), Szczepan i Franciszka (k)
2. ++ Janina i Władysław

SOBOTA – 24. 09. 2011r.
900 Według intencji Ofiarodawcy
1800 1. O Boże błog. dla V Róży
2. O Boże błog. dla Róży Ojców
3. O Boże błog. i zdrowie dla II Róży i ich rodzin

NIEDZIELA – 25. 09. 2011r.
800 1. w int. Parafian
2. Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski dla Elżbiety i Marka z ok. rocz. ślubu
1000 ++ Kazimierz i Stanisław KONOPCZAK, Katarzyna i Franciszek JASZKE
1130 ++ Tadeusz (24 r. śm.), Józefa (k) i Ignacy
1300 + Józef STRYCHAREK (5 r. śm.)
1800 + Kazimierz ZIĘBA (13 r. śm.)

Top