XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2011r.

1. Dziś gościmy w naszej Parafii przedstawicieli Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, która prowadzi ośrodki dla ofiar przemocy w rodzinie oraz samotnych matek. Za chwilę krótko powiedzą o swojej działalności a po każdej Mszy św. rozprowadzają różne materiały i zbierają do puszek dobrowolne ofiary na potrzeby fundacji.

2. W czwartek przypada nasz Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła, Patrona naszego kościoła i Parafii. Trwa Nowenna do tej uroczystości na zakończenie wieczornej Mszy św. Główna Msza św. odpustowa będzie w czwartek o godz. 18.00,
a przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi nasz wyższy przełożony zakonny ks. Inspektor Marek Chmielewski z Piły. Odpust będzie bardziej uroczysty, dlatego że w tym roku przypada jubileusz 30-lecia poświęcenia naszego kościoła. W tej Uroczystości uczestniczyć będą również księża salezjanie, którzy w minionych latach pracowali w naszej parafii. Z nimi będzie można się spotkać w Oratorium już od 17.00. Na zakończenie Mszy św. będzie Litania do św. Michała oraz procesja eucharystyczna, uroczyste Te Deum i błogosławieństwo. Zapraszamy na wspólne świętowanie wszystkich parafian i gości, dzieci, młodzież i dorosłych, a szczególnie cały orszak procesyjny, niewiasty z Żywego Różańca ze świecami, dzieci do sypania kwiatków, ministrantów i chór parafialny oraz mieszkańców Niedźwiedzia ze strażakami na czele. Niech nie zabraknie nikogo, kto pragnie obrony i wsparcia ze strony Wodza zastępów niebieskich.

3. Bardzo zachęcamy do tego, aby upiec i wystawić jak najwięcej ciasta na odpustowy „Festiwal Ciasta”, a tzw. „Michałki” prosimy przynosić na plebanię. Bardzo prosimy, aby ciasto pokrojone na porcje przynosić w czwartek od 16.00 do 18.00 do Oratorium. Bóg zapłać wszystkim osobom piekącym za dar serca.

4. Po Mszy św. odpustowej zapraszamy wszystkich na „Festiwal Ciasta” przy kościele. Można będzie skosztować różnych ciast i napić się herbaty czy kawy, (rozdawaniem zajmie się młodzież), a przy tym złożyć ofiarę (nie mniej niż 50 groszy za każde ciastko oraz tyle samo za kawę lub herbatę). Zebrane ofiary przeznaczamy na Mikołajki dla dzieci.

5. Wydaliśmy pamiątkowy kalendarz na 2012 rok. Wewnątrz jest historia naszej Parafii, informacje o życiu i funkcjonowaniu Parafii, ale też sporo pamiątkowych i historycznych fotografii, zwł. naszego kościoła (poprzedniego i aktualnego). Cena kalendarza to ofiara nie mniejsza niż 4 zł. Będą one rozprowadzane już w czwartek i w następne niedziele przy wyjściu z kościoła (aż do wyczerpania nakładu. Warto mieć taką pamiątkę.

6. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
we wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapłana
w środę – św. Wacława, męczennika
w czwartek przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
w piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
a w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

7. W piątek jest ostatni dzień miesiąca – na wieczornej Mszy św. w sposób szczególny czcimy św. Jana Bosko, Ojca i Przyjaciela młodzieży. Zapraszamy wszystkich sympatyków charyzmatu Ks. Bosko. Na zakończenie Mszy św. będzie ucałowanie relikwii tego wielkiego Wychowawcy.

8. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych będą codziennie o 17.30, a dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 67. Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Dlatego w następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na rzecz potrzebujących, zwł. z naszej parafii.

10. W minione 2 niedziele na dar odpustowy zebraliśmy równo 3.000 zł., więc mamy wciąż jeszcze 9.240 zł. długu, ponieważ zebrana kwota nie starczyła w pełni na dar odpustowy, który kosztował 4.000 zł. Za wszelkie ofiary, za zrozumienie i szczodrość wszystkim dobrodziejom naszej świątyni składamy z całego serca Bóg zapłać!

11. Organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Włoch, której termin przewidziany jest na majowy weekend przyszłego roku. Dla zainteresowanych informacje ogólne są w gablotach z ogłoszeniami, a szczegóły na karteczkach przy wyjściu z kościoła, natomiast zgłoszenia tylko do 15 listopada przyjmuje Ks. Proboszcz. Ilość miejsc jest ograniczona.

Intencje Mszalne 26 września–2 października 2011

PONIEDZIAŁEK – 26. 09. 2011r.
900
1800 1. + Adam KWIATKOWSKI
2. O Boże błogosł. i łaski dla Igora z ok. 13. urodz. oraz jego rodziców z ok. 17. rocz. ślubu

WTOREK – 27. 09. 2011r.
900
1800 1. ++ Mikołaj PIOTROWSKI z rodziny BUDACKICH

ŚRODA – 28. 09. 2011r.
900
1800 1. ++ Michał ŁĘŻNY i z rodziny

CZWARTEK – 29. 09. 2011r. – ODPUST PARAFIALNY – ŚW. MICHAŁA ARCH.
900
1800 1. W intencji wszystkich Parafian
2. w int. wszystkich budowniczych naszego kościoła parafialnego
3. w int. wszystkich kapłanów, którzy pracowali i pracują w Wielgowie
4. + Michał BUCZKOWSKI

PIĄTEK – 30. 09. 2011r.
900
1800 1. O zdrowie i Boże błogosław. dla Marysi i Małgosi z okazji urodzin

SOBOTA – 1. 10. 2011r.
900 + Józef Wojtiuk – gregorianka
1800 1. ++ Michał i Weronika KASPERSCY i z rodziny HRECZUCHÓW
2. + Czesław NAREWSKI – od sąsiada Józefa z rodziną

NIEDZIELA – 2. 10. 2011r.
800 1. w int. Parafian
2. ++ Maria, Rozalia, Jan, Helena, Maria i Jan
1000 ++ Anna, Jan, Kazimierz, Henryk i z rodziny
1130 ++ Stefania (k) i Józef BIAŁEK, Marianna i Stefan KLAKOWICZ, ich rodzice i rodzeństwo
1300 + Józef Wojtiuk – gregorianka
1800 o zdrowie i Boże błogosław. dla Jadwigi i Bronisława z okazji 60. rocznicy ślubu

Top