Odpust w naszej parafii

Dnia 29 września przypada uroczystość Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. W tym roku wypada też trzydziestolecie poświęcenia kościoła, którego dokonał 30 września 1981 r. Sufragan Szczecińsko-Kamieński ks. bp Jan Gałecki.
Przez te lata kościół zmienił swój zewnętrzny wygląd, został ocieplony i otrzymał nową elewację.
Mszy Świętej odpustowo-jubileuszowej przewodniczył wyższy przełożony zakonny ks. Inspektor Marek Chmielewski z Piły, który również wygłosił do nas homilię. Mszę świętą koncelebrowali zaproszeni kapłani salezjanie pracujący niegdyś i obecnie w naszej parafii tj.

  • Ks. Franciszek Warniewski
  • Ks. Jerzy Czaja
  • Ks. Andrzej Marchewka
  • Ks. Zdzisław Lepper
  • Ks. Waldemar Massel
  • Ks. Rafał Krysiak
  • Ks. Paweł Żurawiński
  • Ks. Adam Żbikowski

Na powyższej uroczystości był Ks. Dziekan Kazimierz Piasecki oraz kapłani z naszego dekanatu. Uroczystość muzycznie animował chór parafialny pod przewodnictwem Ks. Jacka Kochańskiego wspomagany przez naszą organistkę.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg liturgii, ceremoniarzowi kl. Przemysławowi Malinowskiemu, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji z darami, procesji eucharystycznej, dzieciom i pani katechetce za sypanie kwiatków, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim parafianom i gościom.

Po Mszy Świętej odbył się drugi „Festiwal Ciasta”, z którego dochód będzie przeznaczony na organizację Mikołajek dla dzieci. Dziękujemy wszystkim tym, którzy upiekli i zechcieli podarować swoje słodkie wypieki. Gratulujemy udanego „Michałka” pani Ewie (tylko jej udało się takowego upiec). Za pomoc w przeprowadzeniu festiwalu dziękujemy strażakom z Niedźwiedzia, Oazie i wychowawcom z świetlicy.

Z racji jubileuszu 30 – lecia poświęcenia naszego kościoła parafialnego były ks. wikariusz Kamil Pozorski, który sam nie mógł przyjechać ze względu na obecną pracę we Włoszech, przysłał błogosławieństwo dla parafii od Ojca Świętego Benedykta XVI.

Top