III Niedziela Adwentu

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą Radości. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień, a będzie je głosił salezjanin – Ks. Mariusz Kowalski, wykładowca muzyki w naszym seminarium w Lądzie. Już dziś do znalezienia czasu dla własnego serca i do udziału w całych Rekolekcjach zapraszamy. Program już jest wywieszony w gablotach.
2. Dziś też przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach systemu komunistycznego.
3. Dziś na Mszy św. o 11.30 są obłóczyny kandydatów na ministrantów. Uroczystego przywdziania komeż dokona Inspektorialny Duszpasterz Służby Liturgicznej, Ks. Leszek Główczyński.
4. Przez wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 są w naszym kościele Roraty czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, która pierwsza otwarła serce dla Boga. Roraty dla dzieci są we wtorki o 16.30 i piątki o 7.00 rano. Zachęcamy wszystkie dzieci do przychodzenia i przynoszenia lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami.
5. Opłatki są już chyba rozniesione po całej Parafii, ale może roznoszący gdzieś nie dotarli albo kogoś nie było w domu. Można jeszcze opłatki nabyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy św. Przy tej okazji prosimy, aby dołączone do opłatków koperty na seminarium wraz z ofiarą, podpisane składać w dogodnym dla siebie czasie na tacę.
6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
* W poniedziałek św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
7. Osoby, które roznosiły opłatki zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10.00 na plebanii.
8. Spotkanie opłatkowe dla Oazy będzie w najbliższą sobotę o godz. 17.00, a dla ministrantów wraz z rodzicami w następną niedzielę – 21 grudnia – o godz. 16.00. Zapraszamy.
9. Nauka przed chrztami, które mają być w święta, jest w najbliższą sobotę o 19.00 w Oratorium.
10. W następną niedzielę po Mszach o 10.00, 11.30 i 13.00 chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii będą sprzedawać stroiki, kartki świąteczne i ozdoby choinkowe przygotowane przez wychowanków. Pozyskane pieniądze są przeznaczone na życie kulturalne w ośrodku. Za wszelką życzliwość – Bóg zapłać.
11. Przypominamy młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią o konieczności przygotowania na czas wizyty kolędowej zeszytów do religii podpisanych przez katechetę lub zaświadczeń stwierdzających fakt uczestniczenia w katechezie szkolnej, co jest oczywistym obowiązkiem każdego ucznia – katolika.
12. Serdecznie dziękujemy za ofiary i wszelki wkład w dobro naszej Wspólnoty parafialnej.
13. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Jendrzejczak, lat 64 z ul. Bryczkowskiego. Wieczny odpoczynek…

Top