Boże Narodzenie

Ukochani Bracia i Siostry! Do życzeń, które podczas Wigilijnej Wieczerzy składaliście sobie w gronie rodzinnym, pragniemy się dołączyć również my – Wasi duszpasterze. Niech Dobry Bóg obdarza Was wszystkich zdrowiem, radością i pokojem, a nade wszystko niech wlewa nieustannie w Wasze serca swoją Miłość. Niech zawsze będzie w Waszych sercach i ogniskach rodzinnego życia. Niech Was prowadzi i umacnia swoją łaską, aby Nowy 2010 Rok był dla Was rokiem łaski i odnowy życia. Niech to będzie rok nadziei, że ten nowy czas nie przyniesie nam nic upokarzającego, ale przeciwnie – napełni nas nadzieją, światłem i bliskością Boga, który jest Miłością, abyśmy wszyscy byli świadkami miłości. Obejmujemy życzeniami i modlitwą przy żłóbku Bożej Dzieciny wszystkich parafian i gości, chorych, samotnych, dzieci, młodzież i starszych, a także w sposób szczególny tych, którzy przysłali nam życzenia świąteczne i wsparli na różne sposoby. Niech wszystkich błogosławi Boży Syn dziś dla nas narodzony, który jest Emanuelem, czyli Bogiem z nami nade wszystko obecnym dla nas w Eucharystii, a Maryja, Matka Słowa Wcielonego, niech Wam wyprasza wszelkie łaski.

1. W I Święto nie ma Mszy św. o 8.00, a wszystkie następne według rozkładu niedzielnego. Można drugi raz przyjąć Komunię św. Nie obowiązuje piątkowy post.
2. Pragnę z całego serca podziękować kapłanom naszej Wspólnoty za trud wielogodzinnej posługi w konfesjonale, a także za pomoc klerykowi Adamowi Kierszce, osobom świeckim i młodzieży, za przygotowanie naszej świątyni – za piękne przystrojenie kościoła i śliczną, wymowną szopkę. Bóg zapłać.
3. Jutro 2. dzień Świąt, czcimy św. Szczepana, męczennika – w całej parafii będzie niedzielny rozkład Mszy św. – ofiary z tacy są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
4. Wizyta kolędowa w naszej parafii rozpocznie się we wtorek – 29 XII – rozkład podamy w najbliższą niedzielę.

Top