Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś jest Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapatrzeni w ich przykład życia i wiary, chciejmy budować nasze ogniska rodzinne na przyjaźni z Bogiem i nieustannej obecności Chrystusa w naszych domach i rodzinach. Niech każda rodzina będzie domowym Kościołem Bogiem silna.
2. Młodzież oazowa zaprasza dzisiaj do kościoła na godzinę 16.30, by wspólnie śpiewać kolędy przy żłóbku Bożej Dzieciny.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła czcić będziemy:
* W poniedziałek – Świętych Młodzianków, którzy jako niemowlęta oddali życie za Chrystusa. To dzień szczególnej modlitwy za poczęte a nienarodzone jeszcze dzieci.
* W sobotę – świętych Doktorów Kościoła: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
4. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w domach i rodzinach naszej Parafii. Jako kapłani pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie i życzliwość. Pan Jezus do swoich Apostołów powiedział: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”. Kapłani przybywają więc w imieniu Jezusa Chrystusa, przynoszą Boży pokój i błogosławieństwo. Przypominamy, że na wizytę kolędową należy przygotować w mieszkaniu stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, a także Pismo św. oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży (lub zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię). Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 10.00. W niedziele nie kolędujemy. Jeśli ktoś nie zdąży z pracy, może poprosić o późniejszą wizytę lub zaprosić na kolędę uzupełniającą w innym terminie. Przypominamy, żeby wszędzie i wszystkie psy były pozamykane, bo w takiej sytuacji ksiądz może ominąć mieszkanie lub posesję, bo nie z psami (choćby najmilszymi) chce się kapłan spotkać. Jeśli ktoś chce zaprosić księdza czy księży na poczęstunek, prosimy wcześniej to zgłosić na plebanii. Już dziś dziękujemy za życzliwość, gościnność i miłe spotkania w Waszych domach.

ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:
WTOREK – 29 XII 2009
SŁAWOCIESZE: Przylesie – cała ulica, Paula Robiena, Wiklinowa, Stary Szlak, Mroczna, Miętowa, Końcowa, Drwali i Sadowa

ŚRODA – 30 XII 2009
SŁAWOCIESZE: Lutyków, Rozdroże; Samopomocy Chłopskiej; Kapliczna i Owsiana

SOBOTA – 2 I 2010 – od 10.00
Niedźwiedź

5. Podczas całej kolędy kancelaria będzie czynna tylko w soboty od 8.30 do 9.30.
6. W czwartek kończy się rok 2009 – jaki on był dla nas, dla naszej wiary? Czy otaczaliśmy troską życie swoje, swoich bliskich, również życie duchowe? Chcemy wspólnie złożyć Bogu dziękczynienie za minione 365 dni, dlatego zapraszamy na Nabożeństwo na zakończenie roku, które odbędzie się w kościele parafialnym w czwartek o godz. 17.30 i potem ostatnia Msza w roku o 18.00. Uczcimy też tego dnia św. Jana Bosko i ucałujemy jego relikwie jednocześnie modląc się w intencji wszystkich dobrodziejów i pomocników dzieła salezjańskiego w Wielgowie. Zarazem będziemy Boga prosić o łaski, które są nam niezbędne, w następnym roku 2010.
7. Apelujemy, aby zadbać o chrześcijańskie zakończenie starego roku i rozpoczęcie nowego. Nie może żadnego prawdziwego chrześcijanina zabraknąć na Mszy św. w Nowy Rok. NOWY – 2010 ROK – zacznijmy nie w grzechu (nieobecność na Mszy św. 1 stycznia jest grzechem śmiertelnym), ale w zjednoczeniu z Bogiem, abyśmy ten nowy czas mogli w pokoju i godnie przeżyć, abyśmy mogli cieszyć się błogosławieństwem Bożym. W Nowy Rok nie obowiązuje piątkowy post. W Nowy Rok czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, a Msze będą według rozkładu niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o 8.00. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
8. W Nowy Rok przypada też I piątek – zachęcamy wszystkich do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Odwiedziny chorych z racji kolędy będą dopiero w lutym.
9. Mamy jeszcze kilka miejsc na 10 – dniową Pielgrzymkę lotniczą do Portugalii i Hiszpanii (Fatima Santiago de Compostella) , która odbędzie się w czerwcu 2010 r. Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Ks. Proboszcz. Zapraszamy.
10. Za wszystkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na seminarium gorąco dziękujemy.
11. Intencje Mszalne 28 grudnia – 3 stycznia 2010 r.:

PONIEDZIAŁEK – 28. 12. 2009r.
700 ++ Zygmunt Pluta, Jan, Petronela, Stanisław i Maria Cieślewicz – gregorianka
1800 1. ++ Piotr i Paweł
2. o intronizację Chrystusa na Króla Polski

WTOREK – 29. 12. 2009r.
700 1. ++ Zygmunt Pluta, Jan, Petronela, Stanisław i Maria Cieślewicz – gregorianka
2. + Benedykt i Maria
3. o intronizację Chrystusa na Króla Polski
1800 ++ Stanisław Kędzierski (1 r. śm.), Julia, Florian i Teresa

ŚRODA – 30. 12. 2009r.
700 ++ Zygmunt Pluta, Jan, Petronela, Stanisław i Maria Cieślewicz – gregorianka
2. ++ Tuliusz i Letycja
3. o intronizację Chrystusa na Króla Polski
1800 + Stanisław Peszko

CZWARTEK – 31. 12. 2009r. – Sylwestra
700 o intronizację Chrystusa na Króla Polski
1800 1. za wszystkich kapłanów – o wierność Chrystusowi
2. za Parafian (z 27 XII)
3. ++ Franciszek, Katarzyna Paszke i z rodziny
4. ++ Anna (9 r. śm.) i Józef (32 r. śm.) Graczyk

PIĄTEK – 1. 01. 2010r. – NOWY ROK – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
1000 ++ ++ Mieczysław, Tadeusz Piróg, Józef i Janina Bęben i zmarli z rodziny
1130 + Mieczysław Praczkowski
1300 ++ Gertruda i Lucjan (rocznica śm.)
1800 ++ z rodziny Jędrzejczak

Top