XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Niech to wydarzenie nas zachęci do wdzięczności za ten dar poprzednich pokoleń i zastanowienia się nad tym, ile ja ofiarowałem tej świątyni, ile pożytku ma ze mnie żywy Kościół Chrystusowy?
2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
* W środę – świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza;
* w czwartek – jest święto patrona naszej wspólnoty zakonnej – bł. Michała Rua, wychowanka i pierwszego następcy św. Jana Bosko.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
3. W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie Św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich przyjaciół i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie. Na zakończenie Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży, a po niej zapraszamy wszystkich chętnych parafian na różaniec za zmarłych w drodze na cmentarz. Zbiórka przy kościele. Prosimy zabrać znicze.
4. W następną niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Już teraz pamiętamy o zmarłych, sprzątamy na cmentarzu, nawiedzamy groby, kładziemy kwiaty, zapalamy znicze. Trzeba zawsze pamiętać, że cmentarz jest miejscem świętym, na którym niezbędna jest godna postawa; a więc nie można palić papierosów ani żuć gumy. Przypominamy, że kradzież choćby jednego znicza czy kwiatka z cmentarza jest świętokradztwem.
5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30 (nie będzie Mszy św. o 18.00). Procesja po cmentarzu będzie o 12.30 – rozpocznie się przy bramie cmentarnej, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00. Gdyby jednak przeszkodziła zła, deszczowa pogoda to procesja będzie o godz. 12.00, a Msza św. w kościele o 13.00.
6. Mamy nadzieję, że chyba wszyscy katolicy będą u spowiedzi jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych, bo od kwiatów i zniczy na grobie o wiele cenniejsza jest ofiarowana tego dnia Komunia św. za naszych bliskich zmarłych. Okazja do spowiedzi będzie podczas Nabożeństw różańcowych i wszystkich Mszy w ciągu tego tygodnia, a w samą uroczystość spowiedź będzie na wszystkich Mszach. Obecność na Mszy św. we Wszystkich Świętych jest też obowiązkowa (jak w każdą niedzielę), a nieobecność jest grzechem śmiertelnym.
7. Przy wyjściu na stolikach są wyłożone kartki na Wypominki. Na wypominki roczne są kartki niebieskie. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie przez cały rok w każdą I-ą środę miesiąca, czyli 12 Mszy św. Wypominki jednorazowe (listopadowe) są na małych kartkach. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk, a kartki z godną ofiarą można składać u księży w zakrystii oraz w kancelarii. Na tacę można je wrzucać tylko w zaklejonej kopercie z ofiarą.
8. Informujemy, że złożone we Wszystkich Świętych wypominki nie będą czytane od razu tego dnia, a zwłaszcza na cmentarzu. Bardzo prosimy również nie zamawiać Mszy św. przez wrzucenie koperty z intencją na tacę. Trzeba to załatwiać osobiście, żeby sprawdzić, czy wskazany termin jest możliwy do wpisania w księgę intencji. Intencje mszalne wrzucane na tacę będą dołączane do wypominek rocznych.
9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci na jutrzejszy wyjazd na basen do Gryfina. Zgłoszenia dziś jeszcze po Mszy św. przyjmuje Ks. Paweł. Koszt wyjazdu 15 zł., a wyjazd jutro o 16.00.
10. Pragniemy poinformować, że organizujemy w naszej Parafii kurs przedmałżeński dla młodzieży (od 18 roku życia), która planuje zawarcie sakramentu małżeństwa w najbliższych latach. Kurs rozpocznie się w piątek – 6 listopada Mszą św. o 19.00, a potem katecheza w Oratorium.
11. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Janinę Siwiec, lat 81, z ul. Gościniec. Wieczny odpoczynek…

Top