II DZIEŃ ŚWIĄT – ŚW. SZCZEPANA – 26 XII 2011 r.

1. Dziś ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w domach i rodzinach naszej Parafii. Jako kapłani pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie i życzliwość. Pan Jezus do swoich Apostołów powiedział: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”. Kapłani przybywają więc w imieniu Jezusa Chrystusa, przynoszą Boży pokój i błogosławieństwo. Przypominamy, że na wizytę kolędową należy przygotować w mieszkaniu stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, a także Pismo św. oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży (lub zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię). Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 10.00. W niedziele i święta nakazane nie kolędujemy. Jeśli ktoś nie zdąży z pracy, może poprosić o późniejszą wizytę lub zaprosić na kolędę uzupełniającą w innym terminie. Przypominamy, żeby wszystkie psy były pozamykane, bo w takiej sytuacji ksiądz może ominąć mieszkanie lub posesję. Już dziś dziękujemy za życzliwość, gościnność i miłe spotkania w Waszych domach.

ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

WTOREK – 27 XII
Przylesie – całe, Paula Robiena, Wiklinowa, Końcowa, Stary Szlak, Drwali, Sadowa

ŚRODA – 28 XII
Lutyków, Rozdroże; Kapliczna, Owsiana, Miętowa, Mroczna

CZWARTEK – 29 XII
Samopomocy Chłopskiej; Gromadzka, Doleńców, Zagajnikowa, Długa, Turystyczna, Przytorze + blok PKP

PIĄTEK – 30 XII
Przedwiośnie, Gościniec, Hodowlana

SOBOTA – 31 XII
KOLĘDY NIE MA

NIEDZIELA – 1 I
NOWY ROK – KOLĘDY NIE MA

3. Podczas całej kolędy kancelaria będzie czynna tylko w soboty od 8.30 do 9.30.

4. W sobotę kończy się rok 2011 – jaki on był dla nas, dla naszej wiary? Czy trwaliśmy szczerze i prawdziwie w komunii z Bogiem? Chcemy wspólnie złożyć Bogu dziękczynienie za minione 365 dni, dlatego zapraszamy na Nabożeństwo na zakończenie roku, które odbędzie się w kościele parafialnym w sobotę o godz. 17.30 i potem ostatnia Msza w roku o 18.00. Uczcimy też tego dnia św. Jana Bosko i ucałujemy jego relikwie. Zarazem będziemy Boga prosić o łaski, które są nam niezbędne, w następnym roku 2012.

5. Apelujemy, aby zadbać o chrześcijańskie zakończenie starego roku i rozpoczęcie nowego. Nie może żadnego prawdziwego chrześcijanina zabraknąć na Mszy św. w Nowy Rok. NOWY – 2012 ROK – zacznijmy nie w grzechu (nieobecność na Mszy św. 1 stycznia jest grzechem śmiertelnym, a będzie to też niedziela), ale w zjednoczeniu z Bogiem, abyśmy ten nowy czas mogli w pokoju i godnie przeżyć, abyśmy mogli cieszyć się błogosławieństwem Bożym. W Nowy Rok czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, a Msze będą według rozkładu niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o 8.00. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

6. Za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na seminarium gorąco dziękujemy.

Top