Zaproszenie na IV Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę

W sobotę, 7 stycznia 2012 r., czwarty raz z rzędu kibice z całej Polski stawią się przed tronem Królowej Polski, aby za Jej wstawiennictwem podziękować Panu Bogu za dotychczasowe błogosławieństwo i prosić o dalszą opiekę oraz pomoc w podejmowanych działaniach.

Jasna Góra, jak co roku, stoi otworem przed każdym kibicem, bez względu na barwy klubowe które reprezentuje, czy miejsce dopingowanej drużyny w tabeli ligowej. Nie będą miały znaczenia „zakazy stadionowe”, nie będzie trzeba posiadać specjalnej „karty kibica”, nikt też nie będzie sprawdzał numeru PESEL, ani nadawał specjalnego numeru identyfikacyjnego. Każdy według własnej woli, wierny wierze i tradycji Ojców, jako zwykły człowiek, kibic, Polak, jest zaproszony do wspólnej modlitwy na IV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę.

Stadiony bez kibiców są tylko bezbarwnymi budowlami, o których betonową dumę wykłócają się politycy. O dumę kibica nikt wykłócać się nie może, bo nie dość że nieprzekupna, to nade wszystko wolna i sprawiedliwa. Duma kibica to prawdziwy stadion, który nadaje wartość sportowej rywalizacji i sens wygranej. Tego dnia w Kaplicy Cudownego Obrazu kibice, a więc stadiony całego kraju, zgromadzą się na wspólnej mszy św., aby między innymi potwierdzić, że to co jest wspólne dla nich wszystkich to miłość. Miłość do barw, miłość do klubu, miłość do sportu, miłość do wspólnoty, miłość do tradycji, a przede wszystkim miłość do Boga i Ojczyzny. Wbrew powszechnej propagandzie, według której stadiony to wrogość i nienawiść.

Po mszy św. pielgrzymi tradycyjne spotkają się na panelu poświęconym problematyce najnowszej historii Polski, który prowadzić w tym roku będą Panowie Sławomir Cenckiewicz oraz Tomasz Sakiewicz. W czasie pielgrzymki zostaną również zebrane ofiary na „Pogoń Lwów”. Będzie możliwość zakupienia szalików „Wilno – Lwów” jako cegiełek na ten cel.

PLAN SPOTKANIA:

13.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. inspektora Marka Chmielewskiego SDB. Po mszy poświęcenie barw klubowych i transparentów patriotycznych.

14.30 – Sala ks. Kordeckiego spotkanie z dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem i promocja książki „Długie ramię Moskwy” – prowadzący Tomasz Sakiewicz red. nacz. „Gazety Polskiej”

15. 30 Prezentacja „Strefy Wolnego Słowa” – red. Tomasz Sakiewicz

Organizator: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile
Kontakt: ks. Jarosław Wąsowicz SDB, tel.: 501 471 835

Paweł Wąsowicz

Top