XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś jest Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież wolności. Jest to wyjątkowa okazja do okazania pamięci o naszym wielkim Rodaku Papieżu Janie Pawle II i modlitwy o jego jak najrychlejszą beatyfikację. Dziś również młodzież zbiera do puszek dobrowolne ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jako żywy pomnik dla Jana Pawła II wspomaga edukację zdolnej a biednej młodzieży, zwłaszcza z małych miejscowości. Bóg zapłać zbierającym i ofiarodawcom za każdy dar serca.
2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły oraz nauczycieli i pracowników oświaty środowiska wielgowskiego (nie tylko z naszej szkoły, ale również innych szkół oraz nauczycieli emerytowanych) na Mszę św. w intencji pedagogów i pracowników oświaty, która będzie w naszym kościele już we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy.
3. W piątek – 16 października minie 31 lat od wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Z tej okazji Różaniec o 17.30 oraz Msza św. wieczorna będzie w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, a o godz. 20.00 młodzież oazowa zaprasza na czuwanie modlitewne upamiętniające osobę naszego wielkiego Rodaka. Zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy.
4. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
* w poniedziałek – bł. Jana Beyzyma, kapłana i misjonarza wśród trędowatych na Madagaskarze;
* we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
* w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i Doktora Kościoła;
* w piątek – św. Jadwigę Śląską – zakonnicę;
* w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i Doktora Kościoła;
* w następną niedzielę – św. Łukasza Ewangelisty – z tej okazji wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, a zwłaszcza Szpitala w Zdunowie, których obchodzi 60-lecie istnienia – życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa w tej trudnej służbie.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
5. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny.
6. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych są codziennie o 17.30, a dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.
7. Przy wyjściu na stolikach są już wyłożone kartki na Wypominki. Na wypominki roczne (z wyraźnym tekstem, że to roczne) są kartki niebieskie. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie w każdą I-ą środę miesiąca aż do listopada 2010 r., czyli 12 Mszy św. Wypominki jednorazowe (listopadowe) są w tym roku – dla rozróżnienia – na małych białych kartkach. Prosimy o czytelne wypełnianie, a kartki z godną ofiarą można składać u księży w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Na tacę można je wrzucać tylko w zaklejonej kopercie z ofiarą.
8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii. Za zrozumienie i szczodrość składamy z całego serca Bóg zapłać! Remont plebanii…
9. Dziś we wszystkich kościołach jest liczenie wiernych. Prosimy powoli wychodzić ze świątyni, aby ułatwić liczenie.

Top