XIX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszymy się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy jak najlepszych wrażeń oraz wytrwania w łasce Bożej.
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu czcić będziemy:
* w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
* we wtorek – św. Klarę, dziewicę;
* w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika;
* w sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia wszystkie Msze św. będą według rozkładu niedzielnego, ponieważ jest to święto obowiązujące każdego katolika. Nieobecność (dobrowolna) na Mszy św. tego dnia jest grzechem ciężkim, dlatego zachęcamy i zapraszamy do pobożnego przeżywania tego wielkiego święta ku czci Matki Bożej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie zbóż i ziół oraz owoców.
* w następną niedzielę pragniemy uczcić Solenizanta, Ks. prof. Jacka Kochańskiego. Zapraszamy więc na Mszę św. o godz. 13.00, której przewodniczył będzie dostojny Solenizant. A my już dziś życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i nie gasnącego zapału apostolskiego, a także wspieramy Ks. Jacka naszymi modlitwami.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
4. Zapraszamy dzieci i młodzież do świetlicy przy naszym Oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 15.00.
5. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty:
* rano od 8.30 – 9.00,
* wieczorem od 16.30 -17.50.
* W nagłych potrzebach, w każdej chwili, można kontaktować się z księżmi.
6. Ze względu na wyjątkowo ciepłe dni, ośmielamy się ciągle przypominać, że do świątyni należy się ubrać w strój godny tego miejsca, a nie tylko wygodny. „W progi Boże wejdź w godnym ubiorze” – mówi przysłowie.
7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!
8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Teresę Skarurską, lat 73, która mieszkała przy ul. Fiołkowej, a także Elżbietę Przybysz, lat 79, która kiedyś mieszkała na Sławocieszu. Wieczny odpoczynek…

Top