V Niedziela Wielkiego Postu – 25. 03. 2012 r.

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne i szkolne. Głosi je Ks. Adam Kiziuk, salezjanin. Serdecznie go witamy i życzymy światła i mocy Ducha Świętego. Zachęcamy do znalezienia czasu na spotkanie z Bogiem, na wsłuchanie w Słowo Życia, aby trwać w komunii z Bogiem i budować wspólnotę żywego Kościoła, który jest naszym domem. Plakaty z programem są w gablotach oraz na kartkach wraz z programem Wielkiego Tygodnia. Program rekolekcji jest następujący: KLIK Ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę są dla Domu Młodzieży w Trzcińcu, gdzie pracuje Ks. Rekolekcjonista.

2. Dziś też w naszej Parafii ważne wydarzenie – na Mszy św. o godz. 13.00 – Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

3. Dziś jest 25 marca i przypada uroczystość Zwiastowania NMP, ale liturgia niedzieli WP każe nam ją przenieść na jutro. Msze św. według rozkładu rekolekcji o 9.00 i 18.00 dla dorosłych, o 10.30 i 12.00 – szkolne, o 19.15 dla młodzieży. Zapraszamy. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. Uroczystość Zwiastowania jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Modlimy się o ochronę poczętego a jeszcze nienarodzonego życia. Jednocześnie zachęcamy wiernych, aby zaangażowali się w obronę życia przez modlitwę i włączenie się w duchową adopcję dziecka poczętego. Trzeba bronić każdego poczętego dziecka, które nie powinno być nigdy i przez nikogo traktowane jako „materiał biologiczny”, ale jako istota ludzka. Dziękujemy za konkretne czyny i dowody zaangażowania w sprawę życia, bo tylko w ten sposób możemy tworzyć cywilizację życia i miłości. Na stolikach z tyłu kościoła są wyłożone deklaracje i formuły przyrzeczenia duchowej adopcji oraz gazetki informacyjne o wartości i świętości każdego poczętego życia. Uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie jutro na Mszy o 18.00.

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy na tacę podczas Gorzkich Żalów.

6. W najbliższy piątek – jako zwieńczenie Rekolekcji – o 18.40 będzie Droga Krzyżowa ulicami Wielgowa – tego dnia jedyna w całej Parafii. Przejdziemy – podobnie jak w poprzednie lata – od kościoła ulicami: Zawrotną, Łowczych, Bałtycką, Chmielną i znów Zwrotną do krzyża misyjnego przy kościele. Będziemy rozważać mękę Pańską i nieść wielki krzyż. Zapraszamy wszystkich, przyjdźcie całymi rodzinami i gorąco zachęcamy, aby każdy choć na chwilę dołączył się do dźwigania krzyża.
Niesienie krzyża będzie według następującego schematu:

DROGA KRZYŻOWA – NIESIENIE KRZYŻA

Od ST. I
Mieszkańcy całego SŁAWOCIESZA
OD ST. II
Mieszkańcy Niedźwiedzia
Od ST. III
Mieszkańcy Zdunowa oraz ulic: Przytorza, Gościńca, Długiej, Turystycznej, Hodowlanej i Przedwiośnia
Od ST. IV
Mieszkańcy ulic: Wiślanej, Wesołej, Zawrotnej, Uzdrowiskowej, Ciepłej i Magnoliowej
Od ST. V
Mieszkańcy ulic: Sokolników, Św. Huberta, Urodzajnej, Borowej, Bryczkowskiego, Tatarakowej i Drewnianej
Od ST. VI
Mieszkańcy ulic: Skrajnej, Borsuczej, Cyprysowej, Jarząbków, Wilgi, Tulipanowej i Dzikiej Róży,
Od ST. VII
Mieszkańcy ulic: Fiołkowej, Śpiewnej, Sasanki, Stokrotki, Zaułka Sikoreczki, Melisy, Łowczych
Od ST. VIII
Mieszkańcy ulic: Balladyny, Żaków, Chmielnej i Bałtyckiej
Od ST. IX
Dzieci komunijne i rocznicowe z Rodzicami
Od ST. X
kandydaci do Bierzmowania z klas I i II oraz Bierzmowani z Rodzicami
Od ST. XI
Ministranci i Oaza z Rodzinami
Od ST. XII
Chór i Żywy Różaniec z rodzinami
Od ST. XIII
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży i Grupa charytatywna z Rodzinami
Do kościoła
osoby prowadzące tę Drogę Krzyżową

7. W sobotę, 31 marca, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 12. 000 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, a po niej będzie procesja modlitewna w obronie wolnych mediów.

8. W sobotę uczcimy św. Jana Bosko – wychowawcę i przyjaciela młodzieży – na wieczornej Mszy św. przez ucałowanie jego relikwii. Zapraszamy sympatyków charyzmatu salezjańskiego.

9. Za tydzień – w Niedzielę Palmową w naszej Parafii kazania będzie głosił Ks. Henryk Boguszewski – salezjanin, który od lat pracuje w Rosji. Będzie też zbierał dobrowolne ofiary do puszek dla wsparcia katolików na Wschodzie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Zgłoszenia na kolonie w Kudowie Zdrój przyjmuje Ks. Proboszcz w kancelarii w godzinach urzędowania. Zostało tylko kilka miejsc.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii i na utrzymanie seminarium.

12. W minionym tygodniu zmarła Anna Kopeć, lat 81, z ul. Wesołej. Msza pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 26 marca – 01 kwietnia 2012r.

PONIEDZIAŁEK – 26.03.2012r. – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA – REKOLEKCJE
900 za zmarłe członkinie V Róży
1030 ++ Józef, Marianna i Józef Grzelakowie i z rodziny
1200
1800 O Boże błog. i zdrowie dla członkiń II Róży i III Zakonu
1915 Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla Rodziny

WTOREK – 27. 03. 2012r. – REKOLEKCJE
900 O Boże błog. i zdrowie dla Józefa z okazji 85. urodzin
1330 + Anna Kopeć – pogrzebowa
1800 1. + Wanda Jankowska (3 r. śm.) – od rodziny
2. ++ z Rodziny Peszków i Kobuzów

ŚRODA – 28. 03. 2012r. – REKOLEKCJE
900 O Boże błog., potrzebne łaski i zdrowie dla IV Róży i ich rodzin
1030 W intencji wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Wielgowie
1200 1. O Boże błog. dla dyrekcji, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji Zespołu Szkół w Wielgowie
1800 za zmarłe członkinie II Róży
1915

CZWARTEK – 29. 03. 2012r.
900 ++ Irena i Henryk Woźniak i ich rodzice
1800 1. + Maria Tokarska (1 r. śm.)
2. ++ Józef Waszczuk i z rodziny Jaszke

PIĄTEK – 30. 03. 2012r.
900 ++ Tadeusz Makuchowski i z rodziny Szyndlarewicz
1800 1. + Franciszek Jaszke – od Danuty i Marii
2. ++ Zdzisława (k) i Antoni Strycharkowie

SOBOTA – 31. 03. 2012r.
900
1800 1.

NIEDZIELA – 1. 04. 2012r. – NIEDZIELA PALMOWA
800 1. w int. Parafian
2. ++ Maria, Rozalia, Jan, Helena, Maria i Jan
1000 o Boże błog. i potrzebne łaski dla Angeliki z ok. 18. urodzin
1130 ++ Andrzej Kiełmuć i z rodziny
1300 ++ Piotr Mazurkiewicz (2 r. śm.) i z rodziny Knopów i Mazurkiewiczów
1800 + Wiesław Piskuła – od grona pedagogicznego i pracowników ZS nr 13

Top