Zesłanie Ducha Świętego

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wzywajmy Go, wołajmy wraz z Apostołami i Maryją, aby i nas ogarnął swoją mocą i w świetle Bożej łaski poprowadził nas przez życie dobrą i mądrą drogą. Dziś kończy się czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czy jako katolik wypełniłem ten obowiązek wynikający z przykazań kościelnych?
2. Dziś też z racji ostatniego dnia miesiąca na zakończenie Mszy św. wieczornej uczcimy św. Jana Bosko, wychowawcę i przyjaciela młodzieży przez ucałowanie jego relikwii. Zapraszamy członków Rodziny Salezjańskiej i wszystkich sympatyków dzieła salezjańskiego.
3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzieciom życzymy miłości i troski ze strony wszystkich dorosłych i wiele radości każdego dnia.
4. W liturgii Kościoła:
* jutro jest święto NMP Matki Kościoła – głównej Patronki naszej Archidiecezji. Tytuł Matki Kościoła nadano Maryi na Soborze Watykańskim II na prośbę polskich biskupów. Święto to ukazuje rolę Maryi w dziejach zbawienia i miejsce w Kościele Chrystusowym. Niech członkowie wszystkich grup i wspólnot parafialnych w sposób szczególny uczczą jutro swą Patronkę podczas wieczornej Mszy św. Jest to jednocześnie 30. rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, kiedy to wypowiedział pamiętne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi!”
* w środę obchodzimy wspomnienie męczenników z Ugandy – świętych Karola Lwangi i Towarzyszy;
* a w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
5. Od jutra zaczyna się czerwiec – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej – zapraszamy.
6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji powołań. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich ministrantów i ich rodziny.
7. W PIĄTEK Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz przeprowadzi w naszej Parafii Wizytację kanoniczną, która odbywa się raz na 5 lat. Ks. Biskup w naszej Parafii: nawiedzi szpital, szkołę, spotka się z przedstawicielami Parafii i będzie w kaplicy w Niedźwiedziu, a na Mszy św. o godz. 18.30 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę Mszę św. nie tylko rodziny bierzmowanych ale wszystkich Parafian, bo jest to Wizytacja, a więc sprawdzenie stanu, sytuacji i jakości Parafii. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i rodzin będzie w środę o godz. 17.00.
8. Wizyta u chorych z racji wizytacji biskupa będzie wyjątkowo w czwartek od rana a potem przez wakacje nie będzie odwiedzin, tylko na wezwanie w nagłej potrzebie.
9. W I PIĄTEK okazja do spowiedzi na Mszy porannej oraz wieczorem od 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź rano i na Mszy z Biskupem o 18.30.
10. W następną niedzielę będzie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to jednocześnie Dzień Dziękczynienia za wolność Ojczyzny. Z tej też okazji za tydzień będą zbierane przed kościołem do puszek dobrowolne ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie oraz jak zawsze w pierwszą niedzielę czerwca na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
11. W następną niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Festyn z okazji Dnia Dziecka, który będzie na placu przykościelnym od 15.00 do 18.00. Wszystkie dzieci gorąco zapraszamy.
12. Bardzo prosimy, aby tradycyjnie jak najwięcej Parafian upiekło na festyn ciasto. Prosimy je przynosić za tydzień od 14.00 do Oratorium.
13. Prosimy bardzo usilnie, aby pobożni parafianie przed Bożym Ciałem na prawdę zatroszczyli się o chorągwie, sztandary, wszystkie feretrony i odświeżyli je na procesję.
14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bogdan Solis, lat 66, który kiedyś mieszkał w naszej Parafii. Wieczny odpoczynek…

Top