Niedziela Trójcy Świętej

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie w całej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Dziękczynienia za dar wolności. Dziękujemy Bogu za ten wielki dar i modlimy się o godne miejsce Polski wśród narodów Europy. Z tej też okazji dziś przed kościołem są zbierane do puszek dobrowolne ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie oraz jak zawsze w pierwszą niedzielę czerwca na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
2. Dziś od 15.00 do 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Festyn z okazji Dnia Dziecka, który będzie na placu przykościelnym.
3. Bardzo prosimy, aby ciasto przynosić od 14.00 do Oratorium.
4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
5. W liturgii Kościoła:
* W poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Królową;
* w środę przypada wspomnienie bł. Bogumiła biskupa,
* a w sobotę św. Antoniego z Padwy.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
6. W najbliższy czwartek – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – czyli BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem Eucharystycznym – w procesji wyjdziemy na ulice naszego osiedla. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech będzie autentycznym i szczerym wyznaniem wiary, niech będzie świadectwem tego, że Bóg jest prawdziwie obecny w naszym życiu. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00; a o godz. 11.30 – Msza św. centralna z procesją do 4 ołtarzy. Nie ma Mszy o 13.00. Msza św z procesją w Niedźwiedziu o 17.00.
7. Procesja przejdzie taką samą trasą jak w zeszłym roku, a więc ulicami: Bałtycką, Łowczych i Zawrotną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat. Bardzo serdecznie prosimy, aby naprawdę więcej osób – nawet całe ulice – włączyło się w przygotowanie ołtarzy.
8. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału we Mszy św. i w procesji. Prosimy o zabranie na procesję książeczek, aby był wspólny, żywy śpiew oraz atmosfera skupienia i modlitwy. Prosimy również o wystrój okien domów – zwłaszcza na trasie procesji. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego, odświeżenie i przystrojenie chorągwi, sztandarów i feretronów do niesienia. Prosimy o zaangażowanie w sypanie kwiatków – zwłaszcza dziewczynki po I Komunii i rocznicowe. Próba dla dzieci będzie w poniedziałek i wtorek o 16.00. Bardzo prosimy wszystkich handlowców, aby na czas procesji wstrzymali wszelką sprzedaż.
9. Zapraszamy na OKTAWĘ Bożego Ciała – od piątku przez cały tydzień codziennie na zakończenie Mszy wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału, a dzieci zachęcamy do sypania kwiatków, młodzież i dorosłych do sztandarów i feretronów, Żywy Różaniec ze świecami.
10. W najbliższy czwartek wieczorem wyjeżdżamy na Pielgrzymkę do Lwowa. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na zebranie, które będzie jutro (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej w kościele.
11. W następną niedzielę będziemy gościć w Parafii dyrektora szczecińskiego Hospicjum, Ks. Eugeniusza Leśniaka, który na wszystkich Mszach będzie głosił Słowo Boże i z wolontariuszami będą przed kościołem zbierać dobrowolne ofiary na potrzeby Hospicjum.
12. Od niedzieli 28 czerwca nie będzie Mszy św. o 7.00 i 8.30, ale jedna o godz. 8.00.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Woźniak, lat 62, z ul. Przedwiośnie. Wieczny odpoczynek…

Top