Boże Ciało

1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 oraz centralna Msza o 11.30 – z uroczystą procesją eucharystyczną. Nie ma dziś Mszy o 13.00. Zapraszamy wszystkich do licznego i pobożnego udziału w procesji do 4 ołtarzy zbudowanych na ulicach naszego Osiedla.
2. Dzisiejsza uroczystość jest dla wielu z nas okazją do spojrzenia na Chrystusa obecnego w Eucharystii z głębszą wiarą i do podjęcia postanowienia do częstszego nawiedzania Najświętszego Sakramentu, adoracji i uczestniczenia we Mszy św. (można nawet w dni powszednie, ale zwłaszcza w niedziele, święta i uroczystości kościelne). Warto pomyśleć nad naszą czcią wobec Chrystusa obecnego w Eucharystii, a zarazem pamięcią o bliskich – przede wszystkim przed Bogiem. Zachęcamy gorąco do zamawiania Mszy św. w różnych, osobistych czy rodzinnych intencjach, a nie tylko za zmarłych.
3. Przez najbliższy tydzień będzie OKTAWA Bożego Ciała – na zakończenie Mszy wieczornej, po Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków, ministrantów, młodzież i dorosłych do sztandarów, Żywy Różaniec ze świecami.
4. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do tych parafian, którzy przygotowali trasę procesji. Bóg zapłać za poczucie odpowiedzialności i za zbudowanie pięknych ołtarzy, wystrojenie okien, za przygotowanie feretronów i czynny udział w procesji. Wyrażamy wdzięczność Policji, Paniom i Panom z orszaku procesyjnego, osobom, które przygotowały i tym, które niosły obrazy, sztandary i feretrony oraz dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom, chórowi, dzieciom komunijnym, katechetce, wszystkim kapłanom naszej Parafii i wszystkim pomagającym w przebiegu dzisiejszej uroczystości (na dzieci i młodzież zaangażowanych w procesję przy oratorium czeka niespodzianka).

Top