NIEDZIELA PALMOWA – 1.04.2012 r.

1. Dziś jest Niedziela Palmowa – na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Warto postawić sobie pytanie: czy ja wychodzę na spotkanie z Bogiem, który przychodzi mnie zbawić? Kazania dziś głosi Ks. Henryk Boguszewski – salezjanin, który od wielu lat pracuje w Rosji. Ministranci zbierają do puszek dobrowolne ofiary dla wsparcia dzieła salezjańskiego i katolików w Rosji. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.15.

3. Jutro przypada 7. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. To szczególny dzień wdzięczności za największego z Rodu Polaków. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II, z prośbą o jej duchowe owoce w Narodzie Polskim. Będziemy mogli jutro uczcić bł. Jana Pawła II przez ucałowanie jego relikwii na Mszy św. o 9.00 i 18.00.

4. W poniedziałek, wtorek i środę – (od godz. 19.00) zapraszamy młodzież i chętnych dorosłych do pomocy w przygotowaniu tzw. ciemnicy i grobu Pańskiego.

5. Dziś są rozprowadzane tzw. Chlebki Miłości Caritas (minimalna ofiara to 3 zł.), które przyniesione do poświęcenia w Wielką Sobotę, powinny trafić na śniadanie wielkanocne w rodzinie do wspólnego łamania się (jak opłatkiem). Sprzedawane są też baranki i świece wielkanocne.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę, potem nie załatwiamy żadnych spraw (z wyjątkiem pogrzebowych).

7. W Wielki Piątek – od rana odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Można zgłaszać w zakrystii nowych chorych.

8. W samą Wielkanoc przypadnie II niedziela kwietnia i tradycyjnie będzie zbierana taca remontowa – na nowy chodnik. Dzięki świętom może uzbieramy tyle środków, aby rozpocząć prace, które chcemy rozpocząć już 16 kwietnia i zrealizować do I Komunii św. Bóg zapłać za życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

9. Dziś rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ. Dla chrześcijan, najważniejszym wydarzeniem jest PASCHA CHRYSTUSA – Jego przejście ze śmierci do życia – z hańby krzyża i śmierci do uwielbienia i chwały przez zmartwychwstanie. Nasza Pascha jest włączeniem się w Misterium Paschalne Chrystusa, które przeżywać możemy w te dni nazywane przez Kościół Świętym TRIDUUM PASCHALNYM. Każdy chrześcijanin powinien włączyć się w sposób szczególny w Misterium naszego zbawienia, czyli Tajemnicę tych dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych i największych wydarzeniach historii świata. Nie może zabraknąć żadnego człowieka, który prawdziwie wierzy w zbawienie dokonane dla nas przez Jezusa Chrystusa. Dlatego tak naprawdę święta zaczynają się już w Wielki Czwartek.

WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia podczas Mszy św. na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia – w dzień święta Eucharystii, Komunia św. będzie rozdawana pod dwiema postaciami, czyli Ciało i Krew Chrystusa.

WIELKI PIĄTEK jest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postu jako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu.

W WIELKĄ SOBOTĘ nie chodzi jedynie o poświęcenie pokarmów, ale przede wszystkim o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie nam ofiarowane w Chrystusie i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.
Zapraszamy więc do wspólnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia, który w naszej Parafii będzie miał następujący przebieg: KLIK

Intencje Mszalne 2 – 9 kwietnia 2012 r.

WIELKI PONIEDZIAŁEK – 2. 04.
900 Dziękczynna za 85 lat życia Bronisława z prośbą o dalszą opiekę NMP
1800 1. Dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o godne owoce w naszym Narodzie 2.

WIELKI WTOREK – 3. 04.
900 + Regina (1 r. śm.), Stefania i Zbigniew
1800 1. Dziękczynna – z prośbą o potrzebne łaski w rodzinie

WIELKA ŚRODA – 4. 04.
900
1800 1. za zmarłych z Wypominek Rocznych
2. + Ludwik Bonter (5 r. śm.)

WIELKI CZWARTEK – 5. 04.
1800 intencje osobiste kapłanów

WIELKI PIĄTEK – 6. 04.
1800 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

WIELKA SOBOTA – 7. 04.
2000 1. za zmarłych pracowników szpitala w Zdunowie
2. za zmarłych z rodziny Jędrzejczak
3. o Boże błogosław. i potrzebne łaski dla VII Róży
4. + Stanisław Peszko – o boże miłosierdzie dla niego

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 8. 04.
630 W int. wszystkich Parafian
1000 ++ Kazimierz i Stanisław Konopczak i z rodziny
1130 ++ Mieczysław, Tadeusz Piróg, Józef i Janina Bęben i z rodziny
1300 ++ Danuta i Bogusław Rudzińscy
1800 za śp. Parę Prezydencką i ofiary katastrofy smoleńskiej

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 9. 04.
800 ++ Aleksandra (k), Jan, Aleksandra (k) i Janusz
1000 + Czesław (w dniu urodzin)
1130 + Irena (rocz. śm.)
1300 ++ Stanisław i Zofia
1800 ++ Wiktoria, Antoni, Jarosław Kuczyńscy i Urszula Szydłowska

Top