Niedziela Miłosierdzia

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Sługa Boży, Jan Paweł II, w 2003 roku w Łagiewnikach przypomniał nam prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie. My też zawsze pamiętajmy słowa Jezusa: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Grupa Charytatywna zbiera dziś do puszek ofiary dla rodzin w szczególnej potrzebie z naszej parafii, ale ofiar trzęsienia ziemi w Abruzji. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziś o 15.00 w kościele parafialnym będzie Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
2. Dziś też przypada 4. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Pamiętajmy o Ojcu św. w naszych modlitwach.
3. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Lwowa w terminie 11 – 14 czerwca (wyjazd w Boże Ciało wieczorem a powrót w poniedziałek rano). Noclegi – w parafii św. Michała w Zubrzy. Koszt całościowy ok. 500 zł. Zebranie dla zainteresowanych (konieczny jest paszport) będzie dziś po Mszy wieczornej w kościele. Od tego zebrania, zainteresowania i ilości chętnych zależy, czy będziemy tę pielgrzymkę w ogóle organizować. Dlatego serdecznie zapraszamy na to zebranie.
4. Zgłoszenia na kolonie do Borowic k. Karpacza przyjmujemy jeszcze tylko do końca kwietnia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
5. W liturgii Kościoła:
* W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00;
* w piątek wspominamy św. Jerzego, męczennika – pamiętajmy w modlitwie o poprzednim Ks. Proboszczu;
* także w piątek przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Na wspólną modlitwę i zmianę tajemnic gromadzą się członkowie Żywego Różańca. Zapraszamy;
* W sobotę czcimy św. Marka, Ewangelistę.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
6. Według zarządzenia ks. Arcybiskupa codziennie (do końca maja) na zakończenie wieczornej Mszy św. będziemy spiewać Suplikacje i odmawiać dziesiątkę Różańca w intencjach, które wymieniał w swym liście Ks. Arcybiskup, a w przyszłą niedzielę – to też rozporządzenie Arcybiskupa – będzie przed kościołem zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar dla pogorzelców z Kamienia Pom. Już dziś za każdy dar serca dziękujemy.
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Stefania Zapert, lat 83, z ul. Zawrotnej i Maria Marek, lat 77, z ul. Skrajnej. Wieczny odpoczynek…

Napełnieni miłosierną miłością Boga zanieśmy ją do wszystkich ludzi, których spotkamy podczas najbliższego tygodnia.

Top