III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś przypada światowy dzień pamięci o ofiarach Katynia. My również wyraźmy swą pamięć przed Bogiem.
2. Dziś – jak zapowiadaliśmy – przed kościołem zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar dla pogorzelców z Kamienia Pom. Za każdy dar serca dziękujemy.
3. Organizujemy pielgrzymkę do Lwowa w terminie 11 – 15 czerwca (wyjazd w Boże Ciało wieczorem a powrót w poniedziałek rano). Koszt całościowy 400 zł. Informacje są wyłożone z tyłu kościoła, a zgłoszenia – jak najszybciej – u Ks. Proboszcza – ilość miejsc jest ograniczona, a informacje o pielgrzymce poszły do wielu parafii.
4. Zgłoszenia na kolonie do Borowic k. Karpacza przyjmujemy jeszcze tylko do środy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
5. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna wyjątkowo we wtorek i środę od 16.00 – 17.30. Za zmianę przepraszamy.
6. W najbliższą środę zapraszamy rodziców i dzieci klas III na Mszę św. o 18.00, a potem będzie zebranie dotyczące Rocznicy I Komunii św.
7. W liturgii Kościoła:
* W środę czcimy św. Katarzynę Sieneńską, Doktora Kościoła i patronkę Europy; jest to też dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego;
* w czwartek przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Na zakończenie wieczornej Mszy św. będzie ucałowanie relikwii tego świętego Wychowawcy, a potem spotkanie dla członków Rodziny Salezjańskiej;
* w piątek wspominamy św. Józefa, rzemieślnika;
* W sobotę czcimy św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła;
* W następną niedzielę przypada 3 maja, ale uroczystość Królowej Polski jest przeniesiona na poniedziałek.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – możliwość spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu będzie na Mszy św. o 7.00 i od 17.00, a Msza św. o 18.00. Z racji wolnych dni osobnej Mszy dla dzieci nie będzie. Ks. Paweł odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w czwartek, a ks. Franciszek w piątek.
9. W najbliższy piątek rozpocznie się maj – najpiękniejszy miesiąc w roku, który jest poświęcony Maryi. Gromadzimy się w naszych świątyniach, przy krzyżach i kapliczkach, aby wraz z całą przyrodą oddawać cześć Bożej Rodzicielce i naszej Matce. Zachęcamy gorąco do udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie o godz. 17.30. Niech nie zabraknie dzieci, młodzieży, ani dorosłych – prosimy przynosić książeczki z Litanią.
10. Za tydzień będzie Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
11. Wczoraj na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Katarzynę Łaźniowską, lat 87, z ul. Lutyków. Wieczny odpoczynek…

Top