VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej Parafii wielka i piękna uroczystość – I Komunia św. Na Mszy św. o godz. 10.00 po raz pierwszy przyjmuje Chrystusa do swojego serca 40 dzieci. Dzieciom życzymy wytrwania w łasce i miłości Boga, a rodzicom satysfakcji z wiary i wytrwałości dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza (2 obrusy na ołtarz).
2. Dzieci komunijne mają tzw. Biały Tydzień i wraz z rodzicami będą codziennie uczestniczyć w nabożeństwie majowym o 17.30 i we Mszy św. wieczornej. Jutro będzie poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków komunijnych, a dzieci komunijne będą składać ofiary dla dzieci na misjach.
3. Rocznica I Komunii św. będzie w następną niedzielę na Mszy św. o 11.30. Spowiedź w piątek od 16.30 dla dzieci, rodziców, rodzin i chrzestnych. Próba przed Rocznicą będzie w czwartek o 16.30.
4. Zebranie dla rodziców i młodzieży, która w tym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania będzie jutro o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
5. Od dziś do środy trwają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
6. Msza św. polowa przy krzyżu na Sławocieszu będzie w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy nie tylko mieszkańców tego Osiedla.
7. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości Zesłania ducha Świętego.
8. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a jednocześnie jest to Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – na wspólną modlitwę na Nabożeństwie majowym o 17.30 i zmianie tajemnic gromadzą się członkowie Żywego Różańca. Zapraszamy.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
9. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar z przeznaczeniem na organizację Festynu z okazji Dnia Dziecka.
10. Trwa maj – zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie o godz. 17.30.
11. Odnaleziono zwłoki śp. Marioli Żurawik, lat 45, z ul. Przylesie. Jej pogrzeb będzie jutro o 14.00. Wieczny odpoczynek…

Top