V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli pobożny udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.
2. We wtorek przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.
Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich sympatyków dzieła salezjańskiego, a na zakończenie będzie ucałowanie Relikwii wielkiego Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników. Zapraszamy również nowych chętnych do tego Stowarzyszenia.
3. W czwartek przypada 4. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. To szczególny dzień pamięci, wdzięczności i modlitwy za Wielkiego Polaka. Wieczorna Msza św. będzie o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Zapraszamy na specjalny Apel o 21.00 – przygotowany przez Oazę, który zakończymy o 21.37 – w godzinie śmierci Papieża.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy św. o 18.00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza
z naszej parafii. Na modlitwę tego dnia gromadzą się wszyscy ministranci wraz z rodzinami.
5. W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych. Prosimy dziś w zakrystii zgłaszać chorych, których kapłani mają odwiedzić tylko z okazji świąt. Okazja do spowiedzi i Komunii św. w I piątek będzie na Mszy św. o 7.00 i od 16.00 do 18.30. W I piątek zapraszamy również na adorację w ciszy, która będzie od 17.00 do 17.30, a na jej zakończenie Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i błogosławieństwo eucharystyczne.
6. Zachęcamy jeszcze na koniec Wielkiego postu do udziału w nabożeństwach:
* Droga Krzyżowa – w każdy piątek: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży wyjątkowo nie będzie;
* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o 17.15.
Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy na tacę podczas Gorzkich Żalów.
7. Przed najważniejszymi wydarzeniami naszego zbawienia, które dokonają się
w Wielkim Tygodniu, zapraszamy na film „Pasja” Mela Gibsona, po obejrzeniu którego Jan Paweł II powiedział, że tak rzeczywiście było. Film ten wyświetlimy w kościele w najbliższy piątek o godz. 19.00 (zamiast Drogi Krzyżowej dla młodzieży). W filmie ukazana jest bardzo drastycznie męka Pana Jezusa, dlatego prosimy nie przyprowadzać dzieci i szczególnie wrażliwe osoby lepiej niech pozostaną w domach.
8. Młodzież oazowa na weekend wyjeżdża do Czaplinka na Oazę Modlitwy.
9. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w archikatedrze szczecińskiej odbędzie się ingres nowego arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Otoczmy nowego Pasterza naszą serdeczną modlitwą.
10. Za tydzień Niedziela Palmowa – gorąco zachęcamy, aby na wszystkie Msze św. przynosić do poświęcenia palmy. Tego dnia jest też Archidiecezjalny Dzień Młodzieży, który rozpocznie się przy sanktuarium Serca Jezusowego o 10.15, potem procesja z palmami do katedry i o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem abpa Andrzeja Dzięgi. Zachęcamy naszą młodzież do udziału w tym święcie.
11. Prosimy, aby za tydzień dzieci przyniosły na Mszę św. o 11.30 skarbonki z jałmużną wielkopostną.
12. Zachęcamy do odświeżenia i przystrojenia przed Wielkim Tygodniem przydrożnych krzyży i prosimy parafian, zwłaszcza z Żywego Różańca, o zatroszczenie się o feretrony i chorągwie przed Rezurekcją.
13. Zgłoszenia na kolonie w Karkonoszach od 20 do 30 lipca (11 dni) przyjmuje Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ilość miejsc już jest mała, a zgłoszenia przyjmujemy tylko do świąt. Na dzieci czeka wiele atrakcji, m.in. Karpacz i Szklarska Poręba, Śnieżka, wodospady, sztolnie, Western City, a w ośrodku: konie, kąpielisko, boiska sportowe i plac zabaw. Całkowity koszt – 800 zł. za osobę (w wieku od 9 do 15 lat).
14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na seminarium.
15. Młodzież oazowa rozprowadza dziś świece wielkanocne oraz świece papieskie z okazji rocznicy jego śmierci.
16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
17. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy: śp. Zofię Ślepowrońską, lat 76 z ul. Bałtyckiej, a także Kazimierza Sawickiego, lat 57, z ul. Przedwiośnie. Wieczny odpoczynek…

Top