Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Chrystus zmartwychwstał i żyje! Po 20 wiekach Kościół niezmiennie głosi ten sam fakt, bo Chrystus jest „ten sam, wczoraj, dziś i na wieki”. Jest to dzień wielkiej radości i optymizmu – nie ma śmierci, która zniechęca i przygniata, ale jest życie, które daje nam Bóg pełen miłości w swoim zmartwychwstałym Synu.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. My, Wasi duszpasterze, życzymy Wam, wszystkim Parafianom, a także gościom, aby wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas, przenikała Waszą codzienność i wszystkie sytuacje życia. Niech mocą tej wiary budzi się w Was pokój, radość i optymizm oraz nadzieja na lepsze jutro. Życzymy również pięknego przeżywania tych Świąt i radosnych, pełnych pokoju i dobra spotkań z bliskimi. Niech zmartwychwstały Pan Wam błogosławi!
3. Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg całego Triduum Paschalnego: wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale (zwłaszcza podczas Rekolekcji) i przy ołtarzu. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji (tzw. ciemnicy) i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Danucie Kos, Pani Eli Dziadosz – za cudownie przystrojony w kwiaty kościół, za wszelkie dary, a zwłaszcza kwiaty do kościoła, Bóg zapłać młodzieży, zwłaszcza oazowej, a za oprawę Liturgii dziękujemy Ks. Pawłowi i Kl. Adamowi oraz wszystkim osobom pomagającym i tym, którzy przez całe Triduum byli zaangażowani w Liturgię. Dziękujemy również tym, którzy czynnie uczestniczyli w nabożeństwach i adoracji, chórowi z ks. Jackiem na czele, panu Franciszkowi – organiście, Pani Ani – katechetce, ministrantom, zaangażowanym wspólnotom naszej Parafii, a także młodzieży
i dzieciom, którzy uczestniczyli w adoracji i Liturgii tych wielkich dni.
Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg dzisiejszej przepięknej procesji: księżom, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, katechetce, strażakom z Niedźwiedzia i wszystkim osobom z orszaku procesyjnego, a także wszystkim, którzy z żywą wiarą uczestniczyli w tej procesji i Mszy rezurekcyjnej.
Dziś jeszcze Msze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00.
4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie dzieciom i młodzieży pragniemy przypomnieć, że obok zabawy i radości ze „śmigusa dyngusa”, trzeba pamiętać o spotkaniu z Bogiem na Mszy św. i nie godzi się polewać ludzi idących do kościoła. Jutrzejsze ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
5. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast za tydzień zapraszamy do kościoła parafialnego na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Grupa charytatywna po wszystkich Mszach będzie przed kościołem zbierała do puszek dobrowolne ofiary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
6. Kochani, warto, abyście pamiętali o swoich bliskich, żywych i zmarłych również przed Bogiem. Zachęcamy, aby za nich zamówić Mszę św., czy to w rocznicę śmierci, czy z okazji urodzin, albo w rocznicę ślubu czy w dniu imienin. Tym bardziej jest to wskazane, że w naszej Parafii nie domagamy się wygórowanych ofiar za intencję mszalną.
7. Na koniec pragniemy poinformować już dziś, że od wakacji w niedziele zamiast Mszy o 7.00 i 8.30 będzie jedna Msza o 8.00.

W dzień wielkiej radości wracajmy do naszych domów jako ludzie umocnieni udziałem w Zmartwychwstaniu Chrystusa, a zarazem jako świadkowie tego wydarzenia. Niech z naszych ust nie schodzi rozpowiadana od 2 tysięcy lat wspaniała wieść: „Alleluja! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!”

Intencje Mszalne 13 – 19 kwietnia 2009 r.

WTOREK – 14.04.2009r.
700
1800 1. ++ Stefania (k), Wawrzyniec, Bartłomiej
2. + Helena Martyniak – od uczestników pogrzebu

ŚRODA – 15.04.2009r.
700
1800 1. + Edward Murgrabia
2. ++ Tadeusz, Marianna i Jan Luzyńczyk

CZWARTEK – 16.04.2009r.
700
1800 1. Izabela i Józef Sierota

PIĄTEK – 17.04.2009r.
700
1800 1. + Jan Smolnicki – od uczestników pogrzebu

SOBOTA – 18.04.2009r.
700 + Józefa (k) – w 100. rocz. urodzin
1500 ślubna – za Dominika i Magdalenę
1800 1. + Michał Buczkowski (21 r. śm.)
2. + Irena (rocz. śm.)
3. ++ Franciszka, Jan Próchniccy
4. o Boże błogosł. dla Bogumiły i Bohdana

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 19.04.2009r.
700 ++ Marianna i Tadeusz Krzysztofik
830 ++ Maria, Rozalia, Jan, Helena, Maria i Jan
1000 ++ Czesław Cencik (4 r. śm.) i z Rodziny
1130 + Józef Waszczuk
1300 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski dla Adeli i Jana z ok. 50. r. małż.
1800 Dziękczynno-błagalna z prośba o utrwalenie miłości i opiekę Matki Bożej dla Anny i Janusza z dziećmi

Top