III Niedziela Wielkiego Postu

1. W następną niedzielę w naszej Parafii na wszystkich Mszach rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje będzie głosił Salezjanin z Konina, Ks. Michał Malek. Czas Rekolekcji to wyjątkowa okazja do odnowienia więzi z Bogiem. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do takiego układania planów i zajęć, aby można było skorzystać z niezwykłej łaski tego szczególnego czasu, który daje nam sam Bóg. Niech nikt nie zmarnuje niepowtarzalnej szansy pełniejszego poznania Chrystusa, umiłowania Go szczerym sercem i wierniejszego naśladowania Go. Program Rekolekcji jest wywieszony w różnych miejscach kościoła parafialnego i parafii, a także wraz z programem Wielkiego Tygodnia (małe kartki) jest wyłożony na stolikach przy wyjściu. Prosimy, aby brać tylko 1program na rodzinę. Zachęcamy też do modlitwy w intencji Rekolekcji oraz Ks. Rekolekcjonisty.
2. Przypominamy, aby chrzty planowane na święta zgłaszać jak najszybciej. Do świąt został nie cały miesiąc, a poza godzinami urzędowania są załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. Intencje mszalne przyjmujemy zawsze przed lub po Mszy – w zakrystii.
3. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu. Warto postawić sobie pytanie: Co robię, aby go przeżyć inaczej, być bliżej Boga? Warto wziąć udział w szczególnych nabożeństwach tego okresu:
* Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
* dla dzieci o 16.30,
* dla dorosłych o 17.30,
* dla młodzieży o 19.00;
* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.15. Zapraszamy.
4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy na tacę podczas Gorzkich Żalów.
5. Zgłoszenia na kolonie letnie w Karkonoszach dla dzieci i młodzieży przyjmuje
Ks. Proboszcz w kancelarii w godzinach urzędowania. Ilość miejsc jest ograniczona.
6. W liturgii Kościoła w czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa i oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia o 7.00 i 18.00.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na utrzymanie seminarium.
8. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy: śp. Helenę Martyniak, lat 79, aktualnie spoza naszej parafii, ale kiedyś tu mieszkała. Wieczny odpoczynek…

Top