Uroczystość Bożego Ciała 2012

Podobnie jak w każdej parafii w Polsce, tak i w Wielgowie ulicami przeszła uroczysta procesja Bożego Ciała. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wierni szczególnie wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa. W tym roku jednak procesja była wyjątkowa, przypadła bowiem w czasie Misji u Stóp Krzyża, jakie nasza parafia przeżywała w dniach 1-8 czerwca.
Krzyż Misyjny ustawiony w naszym kościele na honorowym miejscu był magnesem dla licznych parafian i wiernych z poza parafii. Od rana do późnych godzin wieczornych zawsze przy Krzyżu ktoś czuwał. Zaangażowały się wszystkie grupy i ruchy działające przy parafii oraz osoby prywatne. W sobotę, 2 czerwca Krzyż odwiedził też filię naszej parafii w Niedźwiedziu.
Nie mogło zabraknąć Krzyża także podczas procesji Bożego Ciała. Została wykonana specjalna podstawa do przeniesienia Krzyża i Krzyż towarzyszył nam w procesji do czterech ołtarzy ulicami Wielgowa.

Także w Niedźwiedziu przeszła procesja Bożego Ciała. Tu jednak ze względów technicznych były tradycyjnie trzy ołtarze.

Na zakończenie procesji zarówno w Wielgowie, jak i w Niedźwiedziu najmłodsi otrzymali słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Top