Nowa parafia w Reptowie

Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi ustanowiona została nowa parafia w Reptowie. Decyzja zapadła podczas zebrania Rady Kapłańskiej w kwietniu tego roku. Poprzedzona została kilkumiesięczną analizą zagadnień demograficznych i duszpasterskich, konsultacjami z władzami gminy oraz z salezjanami pracującymi na tych terenach.
Parafia p/w Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny w Reptowie powstała z podziału parafii p/w Świętego Michała Archanioła w Wielgowie oraz z parafii p/w Świętego Antoniego w Kobylance. Obejmuje teren Reptowa, Niedźwiedzia, Cisewa, Motańca i Wielichówka. Nowa parafia została przyłączona do Dekanatu Kołbacz.
W Niedźwiedziu do dnia dzisiejszego była filia parafii w Wielgowie p/w Matki Boskiej Częstochowskiej. Filia zachowa dotychczasowego patrona. Dzisiejsza Msza Święta o godzinie 11:00 była ostatnią Mszą odprawioną przez księży z naszej parafii. Mszę celebrował proboszcz Andrzej Marchewka. Obecni byli ks. Franciszek Warniewski, który od 12 lat opiekuje się filią w Niedźwiedziu, ks. Dziekan mgr Piotr Twaróg Dekanatu w Kołbaczu, ks. kan. dr Piotr Skiba, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego:Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej oraz ks. Paweł Ostrowski, nowo mianowany proboszcz parafii w Reptowie.
Pod koniec Mszy Świętej sołtys Sołectwa Niedźwiedź Zbigniew Drohomirecki podziękował salezjanom za 65 lat posługi duszpasterskiej na tych terenach. Były kwiaty i łzy. Nie obyło się też bez osobistych pożegnań po Mszy przed kaplicą.

Nowy proboszcz nowej parafii, ks. Paweł Ostrowski przybył z Bazyliki Archikatedralnej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, gdzie był Wikariuszem parafii. Katecheta w Zespole Szkół Sportowych, opiekun Szczecińskiego Klubu Katolików, opiekun Kościoła Domowego, opiekun i redaktor gazety parafialnej „Studnia Jakubowa”, duszpasterz Akademicki.
Ponadto Referent Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej ds. Pielgrzymek oraz Referent ds. Służby Zdrowia. Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę od 2004r. Prezes Archidiecezjalnej Fundacji „Szczecińska” od 28.05.2007r.

W galerii zdjęć parę fotek

Top