II Niedziela Adwentu

1. Dziś II Niedziela Adwentu – trwamy w radosnym oczekiwaniu na Zbawiciela. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień, a będzie je głosił Ks. Krzysztof Nestoruk, dyrektor Gimnazjum Salezjańskiego w Koninie. Już dziś do znalezienia czasu dla własnego serca i do udziału w Rekolekcjach zapraszamy. Program już jest wywieszony w gablotach.

2. Dziś jest też dzień modlitw za Kościół na Wschodzie oraz jest przed kościołami zbiórka dobrowolnych ofiar na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom jak również zbierającym ministrantom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Przez dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 będą tzw. Roraty czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, która pierwsza otwarła serce dla Boga. Dla dzieci Roraty będą również o w środy
i piątki. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Wszystkich gorąco zachęcamy do licznego udziału w Roratach.

4. Dziś św. Mikołaj zaprasza do Oratorium: dzieci młodsze – do klasy III na godz.16.30,
a starsze: od klasy IV do VI na godz. 18.30.

5. Oaza rozprowadza jeszcze ostatnie świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już od wielu lat stają na naszych stołach wigilijnych, a ich płomień jest świadectwem tego, że nasze serca płoną ogniem szczerej i ofiarnej miłości. Dużych świec już nie ma, a za małe świece składamy w ofierze przynajmniej 5 zł.

6. Jutro – w poniedziałek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to jedno z największych świąt maryjnych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (zwłaszcza dla dzieci) i 18.00.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

7. Opłatki są roznoszone po całej Parafii, ale roznoszący może kogoś nie zastali w domu. Można jeszcze nabyć opłatki w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy św. Przy tej okazji prosimy, aby dołączone do opłatków koperty na seminarium wraz z ofiarą, podpisane składać w dogodnym dla siebie czasie na tacę.

8. W najbliższy czwartek z Oratorium organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd na basen „Laguna” w Gryfinie. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Paweł oraz wychowawcy w Oratorium. Zbiórka w czwartek o 16.00 przy Oratorium. Powrót ok. 20.30.

9. Już teraz przypominamy młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych
o konieczności przygotowania na czas wizyty kolędowej zeszytów do religii podpisanych przez katechetę lub zaświadczeń stwierdzających fakt uczestniczenia w katechezie szkolnej, co jest oczywistym obowiązkiem każdego ucznia – katolika.

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Parafii: na „Mikołajki” dla dzieci,
za paczki pod „suche drzewko” i za wszelki wkład w dobro naszej Wspólnoty parafialnej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Kazimierz Piekarski, lat 74, z ul. Owsianej oraz Izabela Marszał, lat 81, z ul. Ciepłej. Jej pogrzeb będzie w środę o 13.00. Wieczny odpoczynek…

Top