XVIII Niedziela zwykła – 5.08.2012 r.

1. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszymy się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek parafianom życzymy jak najlepszych wrażeń oraz wytrwania w łasce Bożej.

2. Ze względu na ciepłe dni, ośmielamy się ciągle przypominać, że do świątyni należy się ubrać w strój godny tego miejsca, a nie tylko wygodny. „W progi Boże wejdź w godnym ubiorze” – mówi przysłowie.

3. W liturgii Kościoła:
jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 9.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy do pobożnego przeżycia tego święta we Wspólnocie Kościoła;
w środę – jest wspomnienie św. Dominika, kapłana i założyciela zakonu;
w czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edytę Stein), dziewicy
i męczennicy, współpatronki Europy;
w piątek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
w czwartek – św. Klary, dziewicy;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. Za tydzień będzie 2-ga niedziela miesiąca, jednak tego dnia jest obowiązkowa taca na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego na chodnik przy kościele będzie taca za 2 tygodnie, czyli 19 sierpnia. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 1.500 zł. i wciąż mamy jeszcze 5.230 zł. długu. Nikła jest więc szansa dokończenia chodnika do Odpustu, który zawsze mamy 29 września, a więc tylko dwie zbiórki. Za wszelkie zrozumienie i szczodrość z serca dziękujemy.

5. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty:
rano od 9.30 – 10.30,
wieczorem od 16.30 -17.30.
W nagłych potrzebach, w każdej chwili, można kontaktować się z księżmi.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież do świetlicy przy naszym Oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 14.00.

7. Dziś w zakrystii można nabyć książkę, w której wiele treści i fotografii dotyczy Wielgowa i Zdunowa. Mamy tylko kilka egzemplarzy.

Top