IV Niedziela Adwentu

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z żywą wiarą uczestniczyli
w Rekolekcjach Adwentowych, za dar modlitwy i za ofiary złożone na rzecz ks. Rekolekcjonisty. Szkoda jednak, że tak mało Parafian z nich skorzystało, może 10% licząc z dziećmi i młodzieżą. A szkoda. Kapłan specjalnie przyjeżdża, kapłani czekają w konfesjonałach, a parafianom na niczym, a zwłaszcza na Bogu nie zależy? To do jakich świąt się przygotowujemy???
2. Ostatnia okazja do Spowiedzi przed Bożym Narodzeniem będzie
w poniedziałek i wtorek: rano od 6.45 do 7.30 i od 17.30 do 18.30. Dziś spowiadamy na miarę sił i możliwości – prosimy nie mieć pretensji, jeśli ktoś nie zdążył się wyspowiadać, ale w czasie Rekolekcji była okazja, a czemu nie wszyscy skorzystali, to naprawdę nie nasza wina. W Wigilię, podczas Pasterek i w święta nie będzie spowiedzi.
3. Roraty będą do środy o 7.00, a w środę z racji 24-go dnia miesiąca, gdy czcimy Maryję Wspomożycielkę Wiernych, po Roratach będzie zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca.
4. Nauka przed chrztami, które mają być w święta, jest dziś o 19.00 w kościele.
5. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano będą ostatnie Roraty. Przypominamy, że Wigilia w tradycji polskiej to dzień wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Zadbajmy, aby Wieczerza wigilijna miała prawdziwie chrześcijański charakter. Jest to jednocześnie najlepsza okazja do pojednania zwaśnionych, do zgody między rodzinami, sąsiadami… Opłatek powinien serca łączyć, a nie dzielić. Pamiętajmy o tradycyjnym wolnym miejscu przy stole, aby gdy przyjdzie taka potrzeba, mógł zasiąść z nami przygodny wędrowiec, może samotny sąsiad, czy staruszka z przeciwka, a przez to zasiądzie z rodziną sam Chrystus. Niech Wieczerza Wigilijna rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza
o narodzeniu Zbawiciela, niech będzie serdeczne łamanie się opłatkiem
i szczere życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. W żadnym katolickim domu tego dnia na stole wigilijnym nie może pojawić się alkohol, ponieważ alkohol z Wieczerzą Wigilijną i opłatkiem nigdy do siebie nie pasowały i nie będą pasować. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby Jezus mógł prawdziwie narodzić się w naszych sercach.
6. PASTERKI w naszej parafii – będą odprawiane:
* w Niedźwiedziu o 22.00
* w Wielgowie o godz. 22.00 i 24.00. Na 22.00 zapraszamy wszystkie dzieci a także dzieci, które przebierają się za aniołki i pasterzy. Zbiórka dzieci
15 min. przed Pasterką.
7. W Boże Narodzenie Msze św. jak w niedzielę, ale nie będzie Mszy o 7.00.
8. W 2. dzień Świąt, kiedy czcimy św. Szczepana – będzie niedzielny rozkład Mszy św. – ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
9. Za tydzień będzie Niedziela Świętej Rodziny.
10. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy 29 grudnia, a dokładny rozkład podamy za tydzień.
11. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary na potrzeby parafii oraz tym, którzy już złożyli ofiary na seminarium duchowne.
12. W zakrystii można dziś nabyć opłatki, ale w ogóle nie będą rozprowadzane
w Wigilię.
13. Zapraszamy młodzież, a zwłaszcza starszych ministrantów, Oazę do pomocy w udekorowaniu kościoła na święta – w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej.
14. Zgodnie z polską tradycją w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia młodzież oazowa będzie odwiedzać domy, aby umilić rodzinne świętowanie wspólnym kolędowaniem i krótkimi Jasełkami. Prosimy o życzliwe przyjmowanie kolędników.
15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Trzaska, lat 74, zamieszkały poza naszą parafią oraz Józef Południak, lat 85, zamieszkały przy ul. Bryczkowskiego. Wieczny..

Top