PIELGRZYMKA DO MEKSYKU 25.01 – 07.02.2013

Dzień 1 25.01.13
Wyjazd ze Szczecina ok. 2.30 na lotnisko w Berlin-Tegel. O godz. 05.00, odprawa bagażowa i wylot do Londynu o godz. 07:00. Przylot do Londynu o godz. 08:10, wylot do Meksyku o godz. 12.40. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 18.20, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2 26.01.13
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadalupe. Zwiedzanie tzw. Miasteczka Matki Bożej, na które składają się piękne kościoły i kaplice związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Msza św. w jednej z górnych kaplic. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Kolacja w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Powrót do Miasta Meksyk na nocleg.

Dzień 3 27.01.13
Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii, gdzie są wspaniałe zbiory archeologiczne i etnograficzne dotyczące dawnych i współczesnych Indian meksykańskich, najlepsze tego rodzaju muzeum na świecie.. City tour po Centrum Historycznym (m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Msza św. w Katedrze. Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 28.01.13
Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą biegnącą wzdłuż słynnych wulkanów do stanu Puebla. Zwiedzanie tego najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku: kolonialna Starówka, kościół św. Dominika, Katedra. Msza Święta. Przejazd do tętniącego życiem Veracruz. Kolacja. Wieczorny spacer po roztańczonym Veracruz.

Dzień 5 29.01.13
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa – zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Msza Święta. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 30.01.13
Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 31.01.13
Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Kanionu Sumidero – spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 8 01.02.13
Śniadanie. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po centrum miasta. Msza Święta w Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 02.02.13
Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do „srebrnego miasta” Taxco. Wieczorem przyjazd do Taxco.

Dzień 10 03.02.13
Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Barokowym kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Kolacja i nocleg.

Dzień 11-12 04.02 – 05.02.13
Śniadanie. Acapulco. Plażowanie (dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych za dodatkową opłatą). Kolacja i nocleg.

Dzień 13 06.02.13
Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Gwadelupe: Msza Święta. Pożegnanie z Sanktuarium. Obiadokolacja i transfer na lotnisko. Wylot z Meksyku o godz. 20:55.

Dzień 14 07.02.13
Przylot do Londynu o godz. 13:00, następnie wylot do Berlina o godz. 16:00, lądowanie w Berlinie o godz. 18:50. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 8800 zł/os.

Cena zawiera:
– Bilety lotnicze na trasie BER-MEX-BER z opłatami lotniskowymi
– Zakwaterowanie w Hotelach ****, pokoje dwuosobowe z łazienkami
– Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
– Napiwki w hotelach i restauracjach
– Transfery i transport klimatyzowanym autobusem
– Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
– Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku
– Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

Cena nie zawiera:
– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco
– napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 20 usd/os., płatne na miejscu)
– transferów na lotnisko do i z Berlina
– opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

Uwagi:
– dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
– na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1300 zł

Informacji udziela:
Ks. Andrzej Marchewka – Szczecin – Wielgowo, Bałtycka 4,
tel. 91 462 00 66, 605 831 890
Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 20 października 2012 r. Należy dostarczyć dane osobowe, ksero paszportu i wpłacić 5 tys. zł., pozostałą kwotę do końca listopada.

Top