XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2012r.

1. Dziś jest obchodzona Rocznica poświęcenia własnego kościoła. Czy Kościół jako żywa wspólnota rzeczywiście jest naszym domem?

2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcić będziemy:
– Jutro jest święto patrona naszej wspólnoty zakonnej – bł. Michała Rua, pierwszego następcy św. Jana Bosko.
– W środę przypada ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie Św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich przyjaciół i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie. Na zakończenie Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży, a po niej zapraszamy wszystkich chętnych parafian i gości na różaniec za zmarłych w drodze na cmentarz. Zbiórka przy kościele. Prosimy zabrać znicze. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa różańcowego o 17.30.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W czwartek jest UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jednoczymy się z wszystkimi mieszkańcami nieba wyznając wiarę w świętych obcowanie. Prosimy o ich wstawiennictwo w naszej pielgrzymiej drodze do domu Ojca. Wiara w życie wieczne nakłania nas do pamięci o zmarłych, nawiedzamy ich groby, kładziemy kwiaty, zapalamy znicze, modląc się dla nich o dar życia wiecznego wysłużonego wszystkim przez Chrystusa. Przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, na którym niezbędna jest godna postawa; nie można palić papierosów, żuć gumy, nie wypada rozmawiać przez komórkę i zachowywać się niestosownie. Przypominamy, że kradzież choćby tylko jednego znicza czy kwiatka, albo cokolwiek innego na cmentarzu lub jakakolwiek forma rozboju czy niszczenia jest grzechem świętokradztwa.

4. Msze św. w kościele parafialnym w czwartek będą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie ma Mszy o 18.00). Procesja na cmentarzu o 12.30 – rozpocznie się przy ołtarzu polowym, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00. Gdyby jednak przeszkodziła bardzo zła, deszczowa pogoda to procesja na cmentarzu będzie
o 12.00, a Msza św. w kościele o 13.00.

5. Mamy nadzieję, że wszyscy katolicy jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych będą u spowiedzi św., bo od kwiatów i zniczy na grobie o wiele cenniejszy jest udział we Mszy św. i ofiarowana Komunia św. za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi jest dziś podczas wszystkich Mszy i wszystkich Mszy w ciągu tygodnia, a także podczas Nabożeństw różańcowych, a w samą uroczystość spowiedź będzie na wszystkich Mszach (również na cmentarzu). Obecność na Mszy św. we Wszystkich Świętych jest obowiązkowa (jak w każdą niedzielę i święto), a nieobecność jest grzechem śmiertelnym.

6. W piątek jest Dzień Zaduszny – modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 9.00 i 18.00.

7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w int. zmarłych za nawiedzenie cmentarza, a 1 i 2-go również za nawiedzenie świątyni, gdy wypełnione zostaną zwykłe warunki odpustu, czyli konieczny jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w int. papieża.

8. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie przez cały rok w każdą I-ą środę miesiąca, czyli 12 Mszy św. Wypominki listopadowe są na małych kartkach. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk, a kartki można wrzucać na tacę tylko w zaklejonej kopercie z godną ofiarą, którą w tym roku przeznaczamy na dług za chodnik przy kościele. W uroczystość Wszystkich Świętych będzie można zamówić wypominki za zmarłych na cmentarzu, ale tylko przy ołtarzu, a nie przy bramie, bo nie będzie kleryka.

9. Od piątku – przez cały listopad o 17.30 w naszym kościele będzie Różaniec z Wypominkami za zmarłych. Zapraszamy.

10. Dzień Zaduszny to jednocześnie I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych z sakramentami św. Okazja do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa:
– Zwłaszcza dla dzieci Msza św. ze spowiedzią o 7.00;
– dla dorosłych okazja do spowiedzi i Msza św. o 9.00, a także od 17.00 Adoracja w ciszy i spowiedź; Msza św. o 18.00;
– dla młodzieży i dorosłych długo pracujących spowiedź i Msza św. o 19.00. Na tej Mszy św. rozpoczynamy w Roku Wiary cykl comiesięcznych katechez na temat Wyznania Wiary czyli Credo. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

11. Przy wyjściu na stolikach są wyłożone kartki na Wypominki. Na wypominki roczne są kartki niebieskie. Przypominamy, że Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie przez cały rok w I-ą środę miesiąca. Wypominki listopadowe są na białych kartkach. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk, a kartki można wrzucać na tacę tylko w zaklejonej kopercie z godną ofiarą – przeznaczoną na dług za ocieplanie kościoła.

12. Informujemy, że złożone we Wszystkich Świętych wypominki nie będą czytane od razu tego dnia. Bardzo prosimy również nie zamawiać Mszy św. przez wrzucenie koperty z intencją na tacę. Trzeba to załatwić osobiście, najlepiej w zakrystii, żeby sprawdzić, czy wskazany termin jest możliwy do wpisania w księgę intencji. Intencje mszalne wrzucane na tacę są dołączane do wypominek.

Intencje Mszalne 29 października – 4 listopada 2012r.

PONIEDZIAŁEK – 29.10.2012r.
900
1800 1. Dziękczynna za opiekę Bożą nad chorą córką
2. ++ Rodzice i z rodzin: Dobrzańskich i Dzikowskich

WTOREK – 30. 10 2012r.
900
1800 1. Za zmarłe członkinie II Róży

ŚRODA – 31. 10. 2012r.
900
1800 1. W intencji wszystkich dobrodziejów Parafii i dzieła salezjańskiego w Wielgowie

CZWARTEK – 1. 11. 2012r. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
800 1. Za Parafian
2. ++ Józefa (k), Jan, Tadeusz i z rodziny Niemczyk
1000 ++ Józef, Józef, Józef i Franciszka (k)
1130 + Danuta Stefaniak – gregorianka
1300 Za zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu

I PIĄTEK – 2. 11. 2012r. – DZIEŃ ZADUSZNY
700
900
1800 1. + Danuta Stefaniak – gregorianka
2. za zmarłych kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu
1900 ++ Z rodzin: Marchewka i Sztelma

SOBOTA – 3. 11. 2012r.
900 ++ Maria, Kazimierz, Michał i z rodziny Łężnych
1800 1. ++ Zygmunt Pluta i jego rodzice, Maria i Stanisław Cieślewicz i ich rodzice
2. + Danuta Stefaniak – gregorianka
3. + Władysław (rocz. śm.)

NIEDZIELA – 4. 11. 2012r.
800 1. ++ Członkinie VII Róży
2. ++ Karolina, Antoni, Mikołaj i Katarzyna
1000 ++ Marta i Franciszek Koziołkowie, Marianna i Michał Krześniakowie
1130 + Danuta Stefaniak – gregorianka
1300 Za Parafian (zmarłych i żywych)
1800 + Janusz Słupecki (31 r. śm.)

Top