XXXI Niedziela zwykła – 4.11.2012r.

1. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– w piątek jest Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej – jest to święto katedry biskupa Rzymu czyli papieża;
– w sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

2. Przypominamy, że Różaniec z Wypominkami za zmarłych jest codziennie o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W najbliższą sobotę z Oratorium organizujemy wyjazd dla dzieci do kina. Przejazd i bilet kosztuje 25 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy od jutra u wychowawców w Oratorium lub u ks. Adama w szkole. Zapraszamy.

4. W następną niedzielę przypada Święto Niepodległości. To już 94. rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Każdy Polak powinien się zastanowić, czyśmy ją dobrze i mądrze wykorzystali? Jakimi naprawdę jesteśmy Polakami? Każdy Polak – patriota i katolik tego dnia (tym bardziej, że jest to niedziela) powinien być na Mszy św., aby modlić się w intencji ukochanej Ojczyzny. W tej intencji Msza św. będzie o godz. 18.00. Tego dnia wszystkie Msze św. będą według rozkładu niedzielnego. Zapraszamy.

5. Na dług za chodnik przy kościele z ofiar na Wypominki pozyskaliśmy 3.610 zł, a taca z października na ten cel dała nam 1.217 zł. Pozostało długu 4.140 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. W następną niedzielę – 2-gą miesiąca – taca będzie przeznaczone również na ten cel. Mamy nadzieję, że do końca roku zamkniemy sprawę wszelkich długów. Dlatego dziękujemy za zrozumienie i ofiary na potrzeby naszej Parafii.

6. W następną niedzielę o godz. 19.00 będzie w Oratorium zebranie wszystkich członków Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Zapraszamy serdecznie.

8. Do wieczności odszedł Dariusz Ciąpała, lat 34, spoza naszej Parafii. Msza pogrzebowa będzie w naszym kościele we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek…

Top