I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2012r.

1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Nie chodzi tylko o przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, ale o gotowość na ostateczne przyjście Boga w pełni chwały na końcu czasów. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 16 grudnia. Już dziś do udziału zapraszamy. W Roku Wiary ten nowy rok liturgiczny jest w Kościele polskim wezwaniem i zachętą do wszystkich wierzących, by „być solą ziemi”.

2. Dziś na Sumie o 13.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, a od przyszłej niedzieli będzie je można nabyć tylko przed kościołem lub w zakrystii. Przypominamy, aby nie kupować opłatków w marketach, bo tam na pewno nie są poświęcone.

3. Od dziś Oaza rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już od wielu lat stają na naszych stołach wigilijnych, a ich płomień jest świadectwem tego, że nasze serca płoną ogniem szczerej i ofiarnej miłości. Za małe świece składamy w ofierze przynajmniej 5 zł., a za pozostałe 15 zł. Młodzież sprzedaje również kartki świąteczne. Zapraszamy.

4. Przez wszystkie dni powszednie Adwentu w naszym kościele o godz. 9.00 będą tzw. Roraty czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, która pierwsza otwarła serce dla Boga. Roraty dla dzieci będą we wtorki o 17.00 i w piątki o 7.00 rano. Zachęcamy wszystkie dzieci do przychodzenia na Roraty i przynoszenia lampionów oraz serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

5. Jak co roku organizujemy akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich naszej Parafii. Przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej już stoi drzewko z zawieszonymi serduszkami, z imieniem i wiekiem dziecka. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i za tydzień przynosi paczkę odpowiednią do płci i wieku tego dziecka i zostawia ją pod drzewkiem razem z tym serduszkiem, aby paczka trafiła do właściwego dziecka. Paczki zostaną dostarczone dzieciom do domu przed świętami. Już dziś składamy wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.

6. Przyjmując inicjatywę Komitetu Obywatelskiego, który ukonstytuował się w Szczecinie w odpowiedzi na słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z dnia 18 listopada br. w sprawie procedur in vitro, zachęcamy osoby dorosłe do złożenia podpisu przeciwko dofinansowaniu procedur in vitro z budżetu miasta Szczecina. Podpisy można składać przed kościołem.

7. W I czwartek miesiąca o 18.00 Msza św. o powołania do służby Bożej. Na wspólnej modlitwie gromadzą się wszyscy ministranci wraz z bliskimi. Będziemy gościć na tej Mszy św. Ks. Dariusza Gojkę, salezjańskiego duszpasterza młodzieży z Piły.

8. W I piątek od rana odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Można zgłaszać w zakrystii również tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed świętami. W I Piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusowemu będzie: dla dzieci podczas Rorat o 7.00, dla dorosłych na Mszy o 9.00 i 18.00, a także od 17.00 – podczas adoracji Najśw. Sakramentu, dla młodzieży podczas Mszy św. o 19.00. Na tę Mszę św. (o19.00) zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę religijną a przez to również wiarę i więź z Bogiem. Z Racji Roku Wiary, w ten piątek katecheza będzie o artykule wiary: „Wierzę w Boga Ojca, Stworzyciela nieba i ziemi”. Zapraszamy.

9. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu:
– We wtorek czcimy św. Barbarę, patronkę górników i hutników;
– W czwartek – św. Mikołaja, biskupa;
– W piątek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to jedno z największych świąt maryjnych Kościoła Katolickiego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

10. Św. Mikołaj zaprasza do Oratorium w następną niedzielę: dzieci młodsze – od maluchów do klasy II od 14.30 do 16.00, a starsze – od klasy III do VI od 16.30 do 18.00.

11. Następna niedziela to Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie oraz zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W naszej Parafii to również II niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na pokrycie długu za chodnik przy kościele.

13. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Kazimierza Krukowskiego, lat 59, z ul. Bałtyckiej oraz śp. Andrzeja Bobonia, lat 51, z ul. Urodzajnej. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 3 – 9 grudnia 2012r.

PONIEDZIAŁEK – 3.12.2012r.
900 + Andrzej Boboń – od rodziny Garsztków
1800 1. O zdrowie dla Członkiń II Róży i ich rodzin
2. ++ Maria i Kazimierz Raróg

WTOREK – 4. 12 2012r.
900 + Andrzej Boboń – od rodziny Boboniów
1800 1. O pokój na świecie – od II Róży
2. ++ Józef Wojtiuk i Piotr Podgórny

ŚRODA – 5. 12. 2012r.
900 + Andrzej Boboń – od rodziny Staciwińskich
1800 1. Za zmarłych z Rocznych Wypominek

CZWARTEK – 6. 12. 2012r.
900
1800 1. O powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej Parafii

PIĄTEK – 7. 12. 2012r.
700
900
1600 w intencji nowożeńców: Joanny i Pawła
1800 1. + Dariusz Ciąpała – od uczestników pogrzebu
1900

SOBOTA – 8. 12. 2012r. – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
900 1.o Boże błog. i potrzebne łaski dla Barbary i Aleksandra
1500 w int. Nowożeńców: Małgorzaty i Mirosława
1800 1. + Marianna Sawicka – od uczestników pogrzebu

NIEDZIELA – 9. 12. 2012r.
800 1. Za Parafian
2. + Rozalia Serbinowicz (19 r. śm.)
1000 + Teresa Kuligowska (20 r. śm.)
1130 ++ Stanisław i Wiktoria Biernacik
1300 + Jan Jarosławski (2 r. śm.)
1800

Top