NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 XII 2012 r.

1. Dziś jest Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapatrzeni w ich przykład życia i wiary, chciejmy budować nasze ogniska rodzinne na przyjaźni z Bogiem i nieustannej obecności Chrystusa w naszych domach i rodzinach. Niech każda rodzina będzie domowym Kościołem Bogiem silna.

2. Jutro kończy się rok 2012 – jaki on był dla nas, dla naszej wiary? Czy trwaliśmy szczerze i prawdziwie w komunii z Bogiem? Chcemy wspólnie złożyć Bogu dziękczynienie za minione 365 dni, dlatego zapraszamy na Nabożeństwo na zakończenie roku, które odbędzie się w kościele parafialnym jutro o godz. 17.30 i potem ostatnia Msza w roku o 18.00. Uczcimy też tego dnia św. Jana Bosko i ucałujemy jego relikwie. Zarazem będziemy Boga prosić o łaski, które są nam niezbędne, w następnym roku 2013.

3. Apelujemy, aby zadbać o chrześcijańskie zakończenie starego roku i rozpoczęcie nowego. Nie może żadnego prawdziwego chrześcijanina zabraknąć na Mszy św. w Nowy Rok. NOWY – 2013 ROK – zacznijmy nie w grzechu (nieobecność na Mszy św. 1 stycznia jest grzechem śmiertelnym, a będzie to też niedziela), ale w zjednoczeniu z Bogiem, abyśmy ten nowy czas mogli w pokoju i godnie przeżyć, abyśmy mogli cieszyć się błogosławieństwem Bożym. W Nowy Rok czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, a Msze będą według rozkładu niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o 8.00. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła;
– w następną niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W tradycji tego święta jest poświęcenie kadzidła i kredy, które zabieramy do domu, aby zapach kadzidła był świadectwem czci oddawanej Bogu, a znak kredy na drzwiach niech dowodzi, że mieszka tam rodzina katolicka. Po każdej Mszy św. można zabrać do domu wodę święconą, poświęconą kredę i kadzidło – ale już dziś prosimy, aby brać tylko jedno opakowanie na rodzinę. W Trzech Króli Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że jest to jedno z najstarszych i największych świąt katolickich, a nieobecność na Mszy św. tego dnia jest grzechem. Tego dnia są również zbierane do puszek dobrowolne ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Już dziś Bóg zapłać za wszelką życzliwość.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

5. Trwają wizyty kolędowe, dlatego pragniemy przypomnieć, że jako kapłani chcemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie i życzliwość. Na wizytę kolędową należy w mieszkaniu przygotować stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, a także Pismo św. oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży (lub zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię). Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza. Przypominamy, żeby wszędzie i wszystkie psy były pozamykane, bo w takiej sytuacji ksiądz ominie mieszkanie lub posesję. Kolędę rozpoczynamy zwykle od 16.00, a w sobotę od 10.00. Niech zarówno dla księży jak i każdej rodziny będzie to okazja do zbliżenia i wzajemnego zrozumienia. W kościele jest do dyspozycji woda święcona przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej do wzięcia w godzinach, kiedy kościół jest otwarty (pół godziny przed Mszą – w dni kolędowe Msze św. są o 9.00).

ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

PONIEDZIAŁEK i WTOREK – Kolędy nie będzie
ŚRODA – 2 I – 5 ks. Sokołowskiego + Szpital Zdunowo; Długa i Turystyczna,
CZWARTEK – 3 I – 5 ks. Przytorze + blok PKP (Stacja Zdunowo); Borowa, Bryczkowskiego, Liliowa, Urodzajna, Rumiankowa i Tatarakowa;
PIĄTEK – 4 I – 5 ks. Borsucza, Stokrotki i Wilgi; Cyprysowa, Dzikiej Róży, Jarząbków;
SOBOTA – 5 I – od 10.00 – 4 ks. Skrajna, Śpiewna, Melisy, Fiołkowa, Storczykowa i Tulipanowa;

6. Podczas całej kolędy kancelaria będzie czynna tylko w soboty od 8.30 do 9.30. Przypominamy, że podczas całej kolędy Msze w dni powszednie będą o godz. 9.00, a tylko w soboty o 18.00. Przepraszamy za utrudnienia.

7. Za wszystkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na seminarium gorąco dziękujemy.

8. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy: śp. Weronikę Bekasińską, lat 89, z ul. Końcowej. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 31 grudnia – 6 stycznia 2013r.

PONIEDZIAŁEK – 31. 01. 2012r.
900
1800 1. Dziękczynna za otrzymane łaski w całym roku 2012 – od VII Róży
2. za wszystkich dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie
3. Dziękczynna z prośbą o łaski i Boże błog. Anny i Krzysztofa w 18 r. małżeństwa

WTOREK – 1. 01. 2013r. – NOWY ROK
1000 1. Rozalia Korzeniowska
2. W int. Parafian
1130 o zdrowie i Boże błog. dla rodziny Michnowicz
1300 + Mariusz Guzik (1 r. śm.)
1800 Dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla chórzystów w Nowym Roku – od Róży Ojców

ŚRODA – 2. 01. 2013r.
900 1. Za zmarłych z Wypominek Rocznych

CZWARTEK – 3. 01. 2013r.
900 1. O powołania do służby Bożej , zwłaszcza z naszej Parafii

PIĄTEK – 4. 01. 2013r.
900 1.

SOBOTA – 5. 01. 2013r.
900
1800 1. O zdrowie i Boże błog. dla Heleny Peszko z okazji 85 urodzin
2. + Stanisława (k) Masztalerz (6 r. sm.) i z jej rodziny

NIEDZIELA – 6. 01. 2013r. – OBJAWIENIE PAŃSKIE
800 1. O Boże bł. i potrzebne łaski dla Stanisławy i Stanisława z ok. 40 rocz. ślubu
2. ++ Anna, Dominik, Tadeusz i z rodz. Kucharskich
1000 + Władysław Cieślewicz (2 r. śm.)
1130 O Boże bł. i potrzebne łaski dla Jadwigi i Jana Dziatlik z ok. 60 rocz. ślubu
1300 + Tadeusz Makuchowski (7 r. śm.)
1800 W int. Parafian

Top