XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Uczeń Chrystusa misjonarzem nadziei. Każdy ochrzczony jest wezwany do dawania świadectwa Ewangelii. Wszyscy jesteśmy zobowiązani wspierać dzieła misyjne na miarę naszych możliwości: duchowo – przez modlitwę i materialnie przez ofiary i pomoc. Dziś ministranci zbierają do puszek dobrowolne ofiary na misje. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
* w poniedziałek – św. Jana Kantego, kapłana;
* we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W piątek – z racji 24-go dnia miesiąca – wspominamy Maryję Wspomożycielkę Wiernych. Z tej po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca. Zapraszamy.

4. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych są codziennie o 17.30, a dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.

5. Przy wyjściu na stolikach są wyłożone kartki na wypominki. Na wypominki roczne (z wyraźnym tekstem, że są to roczne) są kartki niebieskie. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie w każdą I-ą środę miesiąca aż do listopada 2009 r., czyli 12 Mszy św. Wypominki jednorazowe (listopadowe) są w tym roku – dla rozróżnienia – na małych kartkach. Prosimy o czytelne wypełnianie, a kartki z godną ofiarą można składać u księży w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Na tacę można je wrzucać tylko w zaklejonej kopercie z ofiarą.

6. Przypominamy, że w następną niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy, czyli cofamy zegary o godzinę (i dłużej śpimy).

7. Pragniemy poinformować, że w tym roku we Wszystkich Świętych procesja po cmentarzu będzie o 12.30, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00.

8. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiarność, również w imieniu Ks. Proboszcza z Ukrainy.

Top