XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Niech to wydarzenie nas zachęci do wdzięczności za ten dar poprzednich pokoleń i zastanowienia się nad tym, ile ja ofiarowałem tej świątyni, ile pożytku ma ze mnie żywy Kościół Chrystusowy?

2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
* we wtorek – świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W piątek przypada ostatni dzień miesiąca – dzień wspomnienia Św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich przyjaciół i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielbowie. Na zakończenie Mszy św. będzie ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży. Po Mszy św. Salezjanie Współpracownicy zapraszają wszystkich chętnych parafian na różaniec za zmarłych w drodze na cmentarz. Zbiórka przy kościele. Prosimy zabrać znicze.

4. W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Już teraz w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych, sprzątamy na cmentarzu, nawiedzamy groby, kładziemy kwiaty, zapalamy znicze. Trzeba zawsze pamiętać, że cmentarz jest miejscem świętym, na którym niezbędna jest godna postawa; a więc nie można palić papierosów ani żuć gumy; zwłaszcza dzieciom i młodzieży przypominamy, że kradzież choćby tylko jednego znicza czy kwiatka z cmentarza jest świętokradztwem.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (nie ma o 11.30) i 18.00. Procesja po cmentarzu będzie o 12.30 – rozpocznie się przy bramie cmentarnej, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00. Gdyby jednak przeszkodziła zła, deszczowa pogoda to procesja będzie o godz. 12.00, a Msza św. w kościele o 13.00.

6. Aby każdy, kto tego chce, przed uroczystością Wszystkich Świętych mógł skorzystać ze spowiedzi i Komunii św., dlatego księża odwiedzą swoich chorych już w ten piątek od rana (zamiast w I piątek listopada).

7. Mamy nadzieję, że chyba wszyscy będą u spowiedzi jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych, bo o wiele cenniejsza od kwiatków i zniczy na grobie jest ofiarowana tego dnia Komunia św. za naszych bliskich zmarłych. Okazja do spowiedzi będzie podczas Nabożeństw różańcowych i wszystkich Mszy w ciągu tego tygodnia, a w samą uroczystość spowiedź będzie na wszystkich Mszach. Obecność na Mszy św. tego dnia jest też obowiązkowa (jak w każdą niedzielę), a nieobecność jest grzechem ciężkim.

8. Przy wyjściu na stolikach są wyłożone kartki na wypominki. Na wypominki roczne (z wyraźnym tekstem, że są to roczne) są kartki niebieskie. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek będzie przez cały rok w każdą I-ą środę miesiąca, czyli będzie 12 Mszy św. Wypominki jednorazowe (listopadowe) są w tym roku – dla rozróżnienia – na małych kartkach. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk, a kartki z godną ofiarą można składać u księży w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Na tacę można je wrzucać tylko w zaklejonej kopercie z ofiarą.

9. Informujemy, że niemożliwe jest, aby przyniesione we Wszystkich Świętych wypominki były czytane od razu tego czy następnego dnia, a zwłaszcza na cmentarzu. Bardzo prosimy również nie zamawiać Mszy św. przez wrzucenie koperty z intencją na tacę. Trzeba to załatwiać osobiście, żeby wiedzieć, czy wskazany termin jest możliwy do wpisania w księgę intencji. Intencje wrzucane na tacę będą zwyczajnie dołączane do wypominek rocznych.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby parafii.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Wacława Plikusa, lat 78 z ul. Jarząbków i Marię Łapińską, lat 78, z ul. Skrajnej. Wieczny odpoczynek…

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień 27 październik – 2 listopada 2008 r.

PONIEDZIAŁEK – 27.10.2008r.
700 – + Eugeniusz Świder – gregorianka
1800 – ++ Franciszek i Albert
– ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka

WTOREK – 28.10.2008r. – Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
700 – + Eugeniusz Świder – gregorianka
1800 – ++ Tadeusz Szyndlarewicz i jego Rodzice
– ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka

ŚRODA – 29.10.2008r.
700 –
1800 – + Eugeniusz Świder – gregorianka
– ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka

CZWARTEK – 30.10.2008r.
700 – w int. Parafian (z niedzieli 26 X)
1800 – ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka
– + Eugeniusz Świder – gregorianka
– + Renata Piróg (11 r. śm.)

PIĄTEK – 31.10.2008r. – wspomnienie św. Jana Bosko
700 – ++ Józefa (k), Jan, Tadeusz i z rodziny Niemczyk
1800 – za przyjaciół i dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie
– ++ Genowefa, Jan, Bronisław Hukało, Władysław Żerebecki i jego Rodzice
– ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka

SOBOTA – 1.11.2008r. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
700 – + Józef Wojtiuk
830 – ++ Józef, Józef, Józef i Franciszka (k)
1000 – + Michał Paszkowski
1300 (cmentarz) – za zmarłych Parafian i spoczywających na naszym cmentarzu
1800 – ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka

NIEDZIELA – 2.11.2008r. – DZIEŃ ZADUSZNY
700 – + Bogdan Piwowar (10 r. śm.)
830 – ++ Wiktoria i Antoni Kuczyńscy – gregorianka
1000 – za wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali w wielgowskiej parafii
1130 – ++ Helena, Tadeusz, Halina i z rodziny Sulżyńskich
1300 – za wszystkich wiernych zmarłych
1800 – + Elżbieta Sztelma

Top