Półkolonie zimowe 2013

Czy może być coś piękniejszego od uśmiechu zadowolonego dziecka? Na pewno więcej dzieci, a zadowolonych i uśmiechniętych dziecięcych twarzyczek było sporo. Postarali się o to wychowawcy i opiekunowie półkolonii zimowych zorganizowanych w dniach 28 stycznia do 2 lutego 2013r. w Oratorium przy parafii w Wielgowie.

Atrakcji, zabaw i konkursów było sporo. Pierwszy dzień półkolonii był jednocześnie jedynym dniem ze śniegiem, dzieci zdążyły jednak ulepić bałwana i pobawić się w plenerze. W przerwach śnieżnych zabaw były gry w świetlicy: zdobywanie sprawności w grach Fifa 3013, bilardzie, piłkarzykach, darcie, gry kółko i krzyżyk, puzzle, tangramy i i rozwiązywanie szyfrów. Podczas zabaw plastycznych dzieci grupowo układały obrazki z kółek metodą origami.
Zajęcia odbywały się nie tylko na miejscu w Oratorium, ale było też sporo wyjazdów. Między innymi była wyprawa do sali zabaw „Madagaskar”, na ścianę wspinaczkową „Geko”, do multikina na bajkę „Ralf demolka”, oraz Centrum Edukacji Środowiskowej w Małkocinie. Podczas tych wypraw były okazje do samodzielnego wykonania własnej pizzy, którą potem oczywiście trzeba było zjeść(!!!), czy lepienia w glinie podczas zajęć plastycznych w Ośrodku w Małkocinie. Były też zabawy badawcze z mikroskopem, projekcja filmu przyrodniczego i konkurs „moja wymarzona pizza”.

Nie zabrakło też zajęć sportowych. Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni rozegrane zostały zawody sportowe pomiędzy uczestnikami półkolonii organizowanych przez parafie w Wielgowie, na Gumieńcach i J. Bosko. Zawody zorganizowane były w sali sportowej ZS13 w Wielgowie i obejmowały mecze piłki nożnej, wyścigi rzędami i grę w dwa ognie. W punktacji ogólnej zwyciężyły dzieci z Wielgowa, drugie miejsce zajęły dzieci z Gumieniec, a trzecie z parafii Św. Jana Bosko.

Każdy dzień zajęć rozpoczynał się wspólną modlitwą, dzieci uczestniczyły w specjalnej Mszy Świętej w kościele w Wielgowie.

Półkolonie upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze, atrakcje i całość programu sprawiły, że dzieci niechętnie wracały do domów. Szkoda, że już się skończyły.

W galerii zdjęć fotki

Top