Po co są rekolekcje? Aby nie chodzić do szkoły!

Taką właśnie spontaniczną odpowiedź od najmłodszych dzieci otrzymał Rekolekcjonista ks. Robert Kulczyński podczas Rekolekcji Wielkopostnych, które były w dniach 17-20 marca w naszej Parafii oraz w Zespole Szkół nr. 13 w Wielgowie. Co więc można robić w tym czasie? Oczywiście można nie robić nic szczególnego, ale można też przyjść na spotkanie z Bogiem wsłuchać się w Jego Słowo, aby umacniać swoją wiarę i trwać w niej niezachwianie.

Ks. Robert w swoich naukach starał się przybliżyć nam postać ks. Jana Bosko, Jego przesłanie i postawę wobec czasami trudnych spraw. Liczne historyjki i anegdoty z życia ks. Bosko były niejako ilustracjami i przyczynkami do tematów poruszanych podczas Rekolekcji. Przez tak krótki okres nie można przekazać wszystkiego, a na pewno nie tyle, ile by się chciało. A może właśnie o to chodziło, aby niedopowiedziane słowa i myśli kontynuować poprzez działania w codziennym życiu. Ks. Robertowi dzielnie pomagały grając , śpiewając i pomagając w scenkach Patrycja (Piła) i Karolina (Szczecin). Młodzież z Oazy Wielgowskiej także włączyła się w przebieg Rekolekcji uświetniając spotkania muzycznie i animując Liturgię.

Jednym z punktów Rekolekcji był występ Grupy Teatralnej „Ci, którzy zaufali Panu” z Zespołu Szkół nr. 13 w Wielgowie. Zespół pod kierunkiem p. Anny Koler-Tomaszewskiej przedstawił spektakl „Król wschodzącego słońca” nagrodzonym II miejscem w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w lutym 2013 roku. Nagrodzone przedstawienie mogli zobaczyć wcześniej uczniowie Zespołu Szkół w czasie rekolekcji szkolnych. Zespół świetnie zaplanował spektakl i już od pierwszych chwil nabieraliśmy do każdej z postaci pewnych uczuć, a dynamizm gry aktorskiej, zaangażowanie i wcielenie się w swoje role to pełny profesjonalizm.

W galerii zdjęć parę fotek

Top