NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 III 2013 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO1. Chrystus zmartwychwstał i żyje! Po 20 wiekach Kościół niezmiennie głosi ten sam fakt, bo Chrystus jest „ten sam, wczoraj, dziś i na wieki”. Jest to dzień wielkiej radości i optymizmu – nie ma śmierci, która zniechęca i przygniata, ale jest życie, które daje nam Bóg pełen miłości w swoim zmartwychwstałym Synu.

2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. My, Wasi duszpasterze, życzymy Wam, wszystkim: Parafianom, a także gościom, aby mocna wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas, przenikała Waszą codzienność i wszystkie sytuacje życia. Niech mocą tej wiary budzi się w Was pokój, radość i optymizm oraz nadzieja na lepsze jutro, abyście trwając w komunii z Bogiem, byli świadkami Boga żywego i Jego miłości. Życzymy również pięknego przeżywania Świąt i radosnych, pełnych pokoju i dobra spotkań z bliskimi. Niech zmartwychwstały Pan Wam błogosławi!

3. Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg całego Triduum Paschalnego: wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu (zwłaszcza podczas Rekolekcji i Triduum Paschalnego). Za przygotowanie Ołtarza Adoracji (tzw. ciemnicy) i Grobu Pańskiego dziękuję młodzieży z Oazy i ministrantom; Bóg zapłać Pani Eli Dziadosz – za cudownie ułożone kwiaty, innym życzliwym parafianom za wszelkie dary (np. kwiaty do kościoła i produkty do kuchni na plebanii). Za oprawę Liturgii dziękujemy Ks. Adamowi i Kl. Mirosławowi oraz wszystkim, którzy wraz z ministrantami przez całe Triduum byli zaangażowani w Liturgię. Dziękujemy również tym, którzy czynnie uczestniczyli w nabożeństwach i adoracji, chórowi z ks. Jackiem na czele, pani Organistce, ministrantom, zaangażowanym wspólnotom, a także młodzieży i dzieciom, którzy uczestniczyli w adoracji i Liturgii tych wielkich dni.

Bóg zapłać za przygotowanie i przebieg dzisiejszej procesji: księżom, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pani katechetce i wszystkim osobom z orszaku procesyjnego, a także wszystkim, którzy z żywą wiarą uczestniczyli w tej procesji i Mszy rezurekcyjnej.
Dziś jeszcze Msze o godz. 10.00, 11.30, 13.00 (z chrztami) i o 18.00.

4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie dzieciom i młodzieży pragniemy przypomnieć, że obok zabawy i radości ze „śmigusa dyngusa”, trzeba pamiętać o spotkaniu z Bogiem na Mszy św. i nie godzi się polewać ludzi idących do kościoła. Jutrzejsze ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

5. We wtorek przypada 8. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. To szczególny dzień wdzięczności za największego z Rodu Polaków. Będziemy mogli we wtorek uczcić bł. Jana Pawła II przez ucałowanie jego relikwii na Mszy św. o 9.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień po wszystkich Mszach będzie przed kościołem zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.

7. Wciąż mamy jeszcze kilkanaście miejsc na kolonie do Poraja w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Intencje mszalne podamy jutro.

W dzień wielkiej radości wracajmy do naszych domów jako ludzie umocnieni udziałem w Zmartwychwstaniu Chrystusa, a zarazem jako świadkowie tego wydarzenia. Niech z naszych ust nie schodzi rozpowiadana od 2 tysięcy lat wspaniała wieść: „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”

Top