V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 IV 2013r.

1. We worek nasi ministranci wyjeżdżają do Dębna na X Ministranckie Święto Dominika Savio. Życzymy im głębokich przeżyć duchowych oraz miłej zabawy.

2. Od środy rozpoczyna się maj – najpiękniejszy miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie o godz. 17.30. Niech nikogo z nas nie zabraknie – dzieci, młodzieży, ani dorosłych.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– W poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy, Doktora Kościoła i Patronki Europy;
– We wtorek – w ostatni dzień miesiąca – na wieczornej Mszy św. pragniemy uczcić św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży, przez ucałowanie jego relikwii. Zapraszamy zwłaszcza sympatyków dzieła salezjańskiego oraz kandydatów do Rodziny Salezjańskiej. Po tej Mszy św. będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu peregrynacji Relikwii św. Jana Bosko w naszej Parafii;
– W środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika i 2. rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za największego z Rodu Polaków. Tego dnia uczcimy bł. Jana Pawła II przez ucałowanie jego relikwii.
– W czwartek – św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła;
– W piątek jest uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to jednocześnie święto narodowe 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. W piątek o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do uczczenia naszej Niebieskiej Królowej i modlitwy za Ojczyznę;
– W sobotę czcimy św. Floriana – patrona strażaków. Mile wspominamy współpracę ze strażakami z Niedźwiedzia i składamy im dar naszej modlitwy;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej Parafii.

5. Odwiedziny chorych z sakramentami św. z okazji I Piątku, ze względu na uroczystość Królowej Polski, będą w sobotę od rana.

6. Przypominamy że do końca maja jest czas oddawania kart kolonijnych i wpłat na kolonie.

7. Z racji kończącego się tygodnia modlitw o powołania, w następną niedzielę będziemy gościć kleryków z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Będą z nami się modlić, animować Msze św. oraz zbierać przed kościołem dobrowolne ofiary na szczecińskie seminarium.

8. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp Danutę Narewską, lat 89, z ul. Przytorze, Katarzynę Jarosławską, lat 90, z ul. Przylesie oraz Krystynę Sznitko, lat 64, z ul. Gościniec. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 29.04 – 05.05 2013

PONIEDZIAŁEK – 29.04.
9.00
18.00 1. ++ Jan, Rozalia i Karol

WTOREK – 30. 04.
9.00
18.00 1. + Danuta Narewska – od VII Róży

ŚRODA – 1. 05. – Św. Józefa
9.00 o Boże błog. i światło Ducha Świętego dla Sylwii i Przemysława w podjęciu ważnej decyzji życiowej
18.00 1. Za zmarłych z Wypominek Rocznych
2. za wszystkich czcicieli M. B. Łaskawej – dla żywych o potrzebne łaski, dla zmarłych o szczęście wieczne

I CZWARTEK – 2.05.
9.00
18.00 1. O powołania kapłańskie i zakonne, zwł. z naszej Parafii

I PIĄTEK – 3. 05. – UROCZYSTOŚĆ M.B. KRÓLOWEJ POLSKI
8.00 1. Za Parafian
2. ++ Maria, Rozalia, Helena, Jan, Maria i Jan
10.00 ++ Stanisława (k), Michał i Irena Peszko
12.00 w int. Ojczyzny – od parafianki
18.00 o pomyślność dla Michała w egzaminach maturalnych i na studia

SOBOTA – 4. 05.
9.00
18.00 1. + Danuta Narewska – od sąsiadów

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5. 05.
8.00 1. Za Parafian
2. ++ Genowefa, Jan, Bronisław i z rodzin Hukało i Jaworskich
10.00 ++ Marianna i Franciszek Skibińscy oraz rodzeństwo
11.30 o zdrowie i Boże błog. dla Kuby z okazji 9. urodzin
13.00 o Boże błog. i potrzebne łaski dla Ignacego z okazji chrztu
18.00 o pomyślne zdanie egzaminów

Top