VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 V 2013 r.

1.Gościmy dziś kleryków z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Z nami się modlą, animują Msze św. oraz zbierają przed kościołem dobrowolne ofiary na szczecińskie seminarium. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2.W liturgii Kościoła:
– W poniedziałek jest święto Apostołów Filipa i Jakuba;
– W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski; Imieniny obchodzi Ks. Stanisław Skopiak. Mszę imieninową Solenizant odprawi o godz. 18.00. Życzymy mu zdrowia i łask od Boga w pełnieniu posługi kapłańskiej i salezjańskiej.
– W następną niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3.Zebranie dla członków Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży
i wszystkich osób, które chcą pomóc w przygotowaniu Festynu z okazji Dnia Dziecka będzie jutro o godz. 19.00. Zapraszamy.

4.W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na organizację Festynu z okazji Dnia Dziecka. Można również ofiarować różne upominki (nowe a nie używane) oraz słodycze, dostarczając je do Oratorium lub na plebanię. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

5.Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie o godz. 17.30. Niech nikogo z nas nie zabraknie – dzieci, młodzieży, ani dorosłych – prosimy przynosić książeczki z litanią do M.B.

6.Dnia 15 czerwca (sobota) w naszej Wspólnocie Parafialnej będzie niezwykłe duchowe wydarzenie – będziemy przeżywać peregrynację Relikwii św. Jana Bosko, które wędrują po całym świecie, a w tym roku są też w Polsce. Specjalny sarkofag z Relikwiami przybędzie do naszego kościoła tylko na kilka godzin (od 8.30 do 13.00), ale łaski od Boga płynące z tej obecności nie powinny być zmarnowane. Zachęcamy, aby już teraz tak planować swoje życie i zajęcia, aby każdy parafianin choć przez chwilę osobiście mógł pomodlić się przy Relikwiach wielkiego Wychowawcy, Ojca i Przyjaciela młodzieży. Każdy będzie mógł podejść i dotknąć sarkofagu z Relikwiami i każdy może otrzymać odpust zupełny.

7.W związku z przygotowaniem do tej Peregrynacji Relikwii zapraszamy na spotkanie formacyjne i katechezę dla dorosłych a potem spotkanie organizacyjne wszystkie osoby, które pragną w jakikolwiek sposób pomóc w przygotowaniu i przebiegu Peregrynacji. Spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy nie tylko członków grup i wspólnot parafialnych.

8. Przypominamy że do końca maja jest czas oddawania kart kolonijnych i wpłat na kolonie w Poraju.

9. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Stanisława Rudnickiego, lat 77, z ul. Bryczkowskiego. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 6. 05.
9.00 ++ Kunegunda i Szczepan Witkowscy, ich rodzice i rodzeństwo
18.00

WTOREK – 7. 05.
9.00
18.00

ŚRODA – 8. 05. – św. Stanisława biskupa i męczennika
9.00 O zdrowie i Boże błog. dla Ks. Stanisława z okazji Imienin – od II Róży
18.00 1. O zdrowie i Boże błog. dla Ks. Stanisława z okazji Imienin
2. O zdrowie i Boże błog. dla Ks. Stanisława z okazji Imienin – od V Róży

CZWARTEK – 9. 05.
9.00 o zdrowie i szczęśliwe narodziny dla dziecka
18.00

PIĄTEK – 10. 05.
9.00
18.00 1. + Tadeusz Wrzesiński – od uczestników pogrzebu
2. + Stanisław Peszko

SOBOTA – 11. 05.
9.00 1. o Boże błogosław. dla Moniki, Mariusza i ich dzieci
2. + Antonina (k) – z okazji urodzin
18.00

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12. 05.
8.00 1. Za Parafian
2. + Anna Bonter (10 r. śm.)
10.00 + Stanisław Samborski
11.30 ++ Stanisław i Bronisława (k) Biernacik
13.00 + Aleksandra Buczkowska (14 r. śm.)
18.00 ++ Maria Cieślewicz (12 r. śm.) i Zygmunt Pluta (39 r. śm.)

Top